Mit keres székely zászló MAGYAR épületen?
Utálnak minket: [link]
És még kirakjuk a zászlójukat???
eddig láttam: Mezőkövesden, Egerben
Ami még döbbenetesebb, a magyar parlamenten is hosszabb ideje székely zászló leng az EU-s zászló helyett. Hogy miért? Mert a FIDESZ most ettől remél szavazatokat itthon és Erdélyben. Van egy széles megtévesztett, romantikus ködben élő réteg, akik szerint ez valami fasza gesztus, hogy székely zászlókat teszünk ki. Mert nekik tetszik az ilyen buta provokáció. Ők azok, akik árpádsávos zászlót raknak ki, csak azért hogy provokáljanak. Sajnos van rá igény, a FIDESZ ezzel is szavazatokat tud elszippantani a Jobbiktól. Ennyi az értelme.
(Azt mondjuk nem érte, hogy ezt a magyarellenesség linket miért kellett idetenni.)
A székelyeket elkülöníteni a magyar nemzetből ugyanolyan értelmetlen, mint ha ezt a matyókkal, palócokkal, sárköziekkel tennéd meg. A székely egy néprajzi fogalom, nem konkrét etnikai, vagy nyelvi eltérést jelent. Az anyanyelvünk mindannyiunknak a magyar nyelv, nekik is éppúgy, mint neked. (Olvastam, hogy egyszer Sebestyén Balázs egy székely betelefonálótól kérte, hogy "anyanyelvén búcsúzzon el a hallgatóktól".)
Vagy tán te elkülöníted a szegedi "ö"-ző beszédű Kovács Mari nénit a boltos pult mögöttről? A debreceni "th"-zókat? A nyíregyházi "au"-zókat? Ezek a városok talán nem magyar népességűek szerinted? Vagy hogyan jelölnéd őket? "Nyíregyháziak"? Elvégre is külön zászlajuk is van. Van olyan, aki azt mondja, hogy nem magyar városok...? Mindannyiunknak országa Magyarország, hiszen ezért ez a neve: Magyarország, ahol mi, magyarok élünk, és magyar az, akinek ez az anyanyelve. Ez az otthonunk. A piros-fehér-zöld mindannyiunk zászlaja. Ezek vagyunk mi.
A székely zászló kitűzését ennek ellenére viszont határozottan támogatom (túl azon, hogy ez történelmi örökség, a kulturális kincseink egy darabja, mint ahogy minden községnek, a te településednek, az én településemnek, vagy egy-egy más tájegységnek is megvan a maga külön-külön kis zászlaja, azaz semmi meglepő, újszerű nincs ebben), mert ezzel a jelképes üzenettel ki tudjuk mutatni, hogy nem hagytuk sorsukra a határontúlon maradt családtagjainkat, rokonainkat, barátainkat, a magyarokat. A székely zászló egyben minden magyart jelképez ilyenkor, akiknek ővelük közös a sorsuk.
Az általad belinkelt oldalról ugyan másold már be azt a részt, amiből az jön le, hogy a székelyek utálnak minket.
Esetleg voltál székelyföldön, és tettek ellened valamit a székelyek, mert magyar vagy? Nem a románok, hanem a székelyek! Volt már velük valamilyen személyes rossz tapasztalatod?
Az a véleményem, hogy a kérdésed is hazugság, méghozzá uszító. Szerinted hisz neked bárki is?
Az Erdélyben élő székelyek magyarok ,ahogy az itt él svábok meg németek.
Ők nem románok , nem is vallják magukat annak.
Talán MSZP/DK szimpatizáns internacionalista vagy?
Az Európa ezen felén létező baloldali mozgalmakra jellemző volt, és az ma is, hogy nem nemzeteket, hanem népeket határoznak meg, azaz nem anyanyelvi, kulturális egységet alkotó köröket választanak el, hanem aszerint osztják fel a világ lakóit, hogy ki melyik államban él. Számukra csak "romániaiak", "magyarországiak", "ukrajnaiak", és egyebek vannak. Ez abból fakad, hogy Oroszországot rengeteg különböző népelem lakja, erre pedig kitalálták ezt a megoldást, a birodalom érdekében.
Érdekes egyébként, hogy a pánszláv nacionalizmus ezzel együtt, párhuzamosan létezett, azaz "éljen minden szláv egy hazában" (hiszen ez pedig az európai expanziós törekvésekhez adott alapot mind a cári Oroszországnak, mind a későbbi Szovjetuniónak), mely később az önálló haza nélküli különböző szláv népelemek körében is népszerű lett, és hamar át is vettek, hiszen függetlenségüket egyedül Oroszországtól remélhették (ez a gyökere annak, hogy mind a szlovákok, mind a szerbek, mind a szlovének az orosz cár lobogóját használták fel nemzeti mozgalmaikban, és maradtak is ezek mai napig nemzeti lobogóiknak, valamint ezekből lettek az úgynevezett "pánszláv színek" is).
Majd az első világháború után politikailag súlytalanná vált Oroszország kiesésével némiképp úgy alakult át az eszme, hogy a szabaddá váló és újonnan alakult szláv államok a minél erősebb, befolyásosabb szerep elérésére (mely a létükhöz, fennmaradásuk biztosításához elengedhetetlen volt), erre hivatkozva erőltettek közös országba olyan, egymástól eltérő nemzeteket, mint a szerbek a horvátokat (hogy csak a Jugoszlávia két főbb alkotóelemét említsem), vagy északon a csehek a szlovákokat, a vezetőszerepet aszerint leosztva, hogy melyik volt elég erős a hatalmi törekvései kiélésére. Noha ezek egyáltalán nem alkotnak egy közösséget. Nem is értik egymás nyelvét sem. A "csehszlovák állam" megálmodóján, Beneš-en kívül nincs más véleményem szerintem, legalábbis komolyan vehető nyelvtudós nem, aki például a szlovák nyelvet a cseh nyelv egyik dialektusának tartaná.
(Nekünk, magyaroknak nincsenek ilyen különszakadásaink, amelyek csak rokonainknak lennének nevezhetőek, hiszen mi magyarok nem jelentünk sem lélekszámban, sem területi kiterjedésben olyan nagy tömeget, mint az egykor még valóban egy népet alkotó szlávok, így még a leginkább eltérő úton fejlődő csángó-magyarok nyelve sem tekinthető nyelvészetileg külön ágnak, csak tájszólásnak, más a szókincsük, de ez önmagában még nem elég, hogy külön nyelvnek mondják tudományos körökben, hiszen a kölcsönös érthetőség fennáll, nyelvtani differencia pedig nincs.)
Íme, a videón látható egy székely, és egy "sima" magyar. Nem árulom el, melyik-melyik. Ki tud különbséget tenni?:
https://www.youtube.com/watch?v=gxO6efEQ7zM
Nos?
Ennek ellenére - éppen abból az okból, hogy a magyarok arányát lerontsa - a román állam külön jelöli a népszámlálásokkor néha a székelyeket, de a csángókat rendszeresen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!