Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok az új trafikmutyihoz?

Mit szóltok az új trafikmutyihoz?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon szégyenteljes....

2013. ápr. 26. 18:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem is akárhogy biztosítják be a jövőjüket, hanem 20 évre, mert annyi időre szól a koncesszió.


Ócskák, aljasok, gátlástalanok, undorítóak és pofátlanok. Aki egy kicsit is komolyan gondolta volna ezt az egészet, és nincs benne a brancsban, az eleve nem igen indult a pályázaton, mert 3 %-os árréssel, ahogy eddig szólt a törvény, nem lehetett volna megélni. Megvárták, amíg lezárultak a pályázatok, majd a győztesek kihirdetésének másnapján Lázár János már be is terjesztette a módosítást, miszerint 10 % feletti lesz az árrés, ami már stabil és busás hasznot biztosít.


Közben meg a pofánkba hazudják, hogy a fiatalok egészségét akarták ezzel a monopóliummal védeni, meg arról volt szó, hogy a rokkantak, a kismamák, a hátrányos helyzetűek nyernek majd. Erre kiderült, hogy mindenki nyert, csak ezek nem, meg azok, akik eddig dohányárusítással foglalkoztak.


Így folyik a FIDESZ-ország, azaz a centrális erőtér építése. Én ezt már régen megmondtam. Az első időszakban kielégítették a nagy halakat, a milliárdosokat, a nagy pozíciókat osztották el, de miután ezzel végeztek, most sor került a trafikosokra, csakúgy mint korábban a tanárokra és majd szép lassan még mindenki másra. Előbb-utóbb takarítónő is csak az lehet, aki valamilyen szinten kapcsolódik a Párthoz. A többiek meg legfeljebb cselédek lehetnek valahol,vagy éhen halnak, mert még a segélyeket is felszámolják, befagyasztják.

2013. ápr. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek a 2. hozzászólással.

Lázár János meg egy tömény undor!

Sok ember megélhetését teszik tönkre. Így teremtenek új munkahelyeket?


Csak azt az egyet nem értem, hogy minden szemét húzásuk ellenére a fidesz sorra nyeri az időközi választásokat is.

Egyszerűen nem értem miért?!

2013. ápr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlen, hogy most került elő a Portik-Laborc ügy...
2013. ápr. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Orbánnak és bandájának mennie KELL !
2013. ápr. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Csak azt az egyet nem értem, hogy minden szemét húzásuk ellenére a fidesz sorra nyeri az időközi választásokat is.

Egyszerűen nem értem miért?!"


Mert 20-25-30%-os a részvétel, és csak a fideszes nyugdíjas pártkatonák mennek el. Bukta akkor lesz ezeknek, ha legalább 60% szavaz. És ennyi szavazni is fog. Minél magasabb a részvétel annál rosszabb a Fidesznek.

2013. ápr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Dick Esmen ***** válasza:
100%
Fidesztől nem is vártam mást.
2013. ápr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
3-ashoz: Hogy miért nyer folyamatosan a FIDESZ? Mert jól építkeznek, sikeresen építik a centrális erőteret. Ez a rendszer nem a meggyőzésen, a tömegek felemelésén alapul, hanem az erőforrásokat a Párt jóvoltából birtokló szűk hűbéresi réteg kiemelésén, minden jóval való ellátásán, akik egyrészt természetesen a jótéteményekből visszaosztanak a Pártnak, másrészt maguk területén közvetlenül is szervezik, felügyelik a Párt győzelmét. Egyrészt tehát a FIDESZ rendelkezik a pártok közül messze a legnagyobb anyagi bázissal, amit mozgósításra tud felhasználni. Másrészt aki ma Magyarországon valamilyen szinten megél, az egyre nagyobb körben a FIDESZ-nek, illetve a fideszes hűbéreseknek (párt- és állami elit, gazdasági vezetők, földbirtokosok) köszönheti a megélhetését és a viszonylagos jólétét. Ez egy egyre táguló kör (most már a tanárok és a trafikosok is idetartoznak), és ők már egyértelműen a centrális Pártnak hálásak, és teszik is mellette a dolgukat, ahogy kell. A többiek meg egyre reményvesztettebbül, kiszorulva beletörődnek ebbe a rendszerbe, és nincs is aki felrázza őket, mert az ellenzék szegény, béna és tehetetlen. Így lassan bezárul a (centrális) kör, egyre több emberben tudatosul, hogy a centrális Párton kívül nincs élet, nem is érdemes próbálkozni vele.
2013. ápr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A trafikmutyira lehetett számítani, ugyanazt csinálták mint a földekkel... csak nem várta bárki, hogy milliós üzleteket majd kiadnak a kezükből? Ebben az országban mindenki megvehető kilóra...

Szécsényi is megmondta, minden népnek olyan kormánya van, amilyet megérdemel... ha egy országban egy rossz kormány sokáig van hatalmon, akkor ott nem a kormánnyal van a baj, hanem a néppel, mert az a nép aljas és műveletlen, becsületes nép nem tűr meg a nyakán hitvány kormányt... ostobák és naivak voltunk, hogy ezt a tetves bandát odaválasztottuk... ezek a hatalmat már nem fogják kiengedni a kezükből és nem fogjuk tudni őket onnan még eltakarítani se, mert ha kell az országot felgyújtják, ha az kell ahhoz, hogy jövőre ők nyerjenek és ezzel kapcsolatban senkinek ne legyenek illúziói...

2013. ápr. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem is arról van szó, hogy egyszerűen csak megkaparintottak egy üzletet, hanem csináltak maguknak egy korábban nem létező monopóliumot. Az emberek szempontjából semmi értelme nem volt a dohánykereskedelem államosításának. Csak annyi értelme volt az egésznek, hogy a FIDESZ mesterségesen kreált magának a társadalom kárára egy újabb erőforrást, ami most már kormányoktól függetlenül 20 évig működni fog. Ettől drágább lesz a cigi, csökken az állami adóbevétel (mert nőni fog a feketeforgalom), és a vásárlók szenvedni fognak, mert 10-ed annyi helyen, és távolabb jutnak csak dohányárúhoz.
2013. ápr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Írtam volna én is ,de 10-es már megtette helyettem,tökéletesen igaza van....sajnos:(
2013. ápr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!