Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem nézik a politikusok...

Miért nem nézik a politikusok azt, hogy mi lenne jó az országnak?

Figyelt kérdés
Miért mindig csak a pénz érdekli őket és az ország sorsa miért nem? Úgy érzem 10-20 éven belül tönkre megy a gyönyörű Magyarországunk. Miért hagyják? Miért nem azt nézik, hogy mi lenne jó az országnak?
2008. jún. 14. 22:34
 1/10 anonim válasza:
100%

Itt az a baj (és nem érdekel, ha lepontozás lesz), hogy minden állampolgár azt hiszi, hogy ő jobban tud mindent a politikusoknál. És majd ő megmondja, hogy nekünk mi a jó.

Nem véletlenül kell annyit tanulni, amennyit és ha megnézed, hogy hol végeztek a politikusok: mind neves egyetem.

Itt a főbaj nem az, hogy nem értenének hozzá - hanem az, hogy mindenki mást akar és ebből egy hatalmas gubanc kerekedik. Ráadásul az a beszédstílus, ami mostanában a parlamentben megy, komolyan kérdezem, 21. századi diplomás magasvégzettségű emberek beszélnek így egymással?

+ a média rengeteg mindent eltorzít, többek között ezt is....

2008. jún. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Mert leszarják. A lényeg, hogy nekik nincs problémájuk. Legalábbis a legtöbb így van vele. A média meg mossa az agyakat. És persze sokaknak elég annyi információ amit fél füllel halottak a híradóból vagy még onnan se. Úgyhogy rengetegen vannak úgy, hogy nincsenek is képben. Persze nem is lehet mindennel tisztában lenni, de azért hülyéknek sem kell lenni. Meg persze sokmindenről hallgatnak is amiről nem kéne. És az emberek így mennek el szavazni. Mintha egy csoport jogász szavazna egy házépítésnél a lehetséges tervrajzokról, ahelyett, hogy az építészmérnökök közös munkával megcsinálnák. Persze, ha azt látja a csoport jogász, hogy az építészmérnökök át akarják verni, és egy átlátszó szar tervrajzot dugnak az orruk alá, mert a jogászok fizetik az alapanyagot ezért nem érdekli őket, ha 5 év múlva összedől a ház, mert minél több építőanyagot akarnak lopni a saját házukra, akkor a jogászoknak joga van bevatkozni, akkor is, ha ez az építészeknek nem tetszik.
2008. jún. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert onnantól kezdve, hogy ők odakerültek a húsos bödön közelébe, magasról tesznek arra, hogy az átlag kispistának mi a baja. A lényeg, hogy neki most jó, leakasztja a milliókat, és csak annyi az érdeke, hogy négy év múlva is megválasszák, pont ugyanilyen okból. A parlamentben csak műbalhé megy, a lényeg, hogy hogyan nyerjük meg a választókat azért, hogy minket juttassanak hatalomra. Sokan nem ismerik fel, hogy végülis mindegyik párt csak hangzatos ígéretekkel jön, amiből nem lesz semmi.


Személyes példa: újító szellemiségű fiatalként kerültem be egy munkahelyre, teli lelkesedéssel, újító szándékkal, és tényleg szerettem volna, ha apróbb reformokkal mindenkinek jobb legyen, de ehhez az kellett, hogy a vezetők egy kicsit megerőltessék magukat anyagilag, és az állami támogatást ne egymás között osszák szét, hanem a cég infrastruktúrájának feljesztésére szánják (amire végülis megítélték a támogatást). Eleinte az idősebb kollegák még örültek nekem, látták, hogy van hova fejlődni, és tudták, hogy nagyon okos dolgokat mondok. Másfél év múlva mégis kirúgtak, és miért? Mert kerek perec megmondtam, hogy ahhoz, hogy mindenki fejlődjön, le kell mondaniuk a személyes jutalékok nagy részéről. Még hogy ezentúl kevesebbet keressenek? Na neeee... Inkább maradjon minden a régiben, üljünk negyven éves bútorok között tizenöt éves rozzant számítógépeket püfölve, de maradjon meg a vezetők fizetése a fusipénzekkel együtt.


Ez a mentalitás egyébként jellemző az egész országra: inkább üljünk továbbra is a retyóban, csak nekem, személy szerint és per pillanat legyen jó. Ameddig ez a szemlélet nem változik, ott maradunk, ahová kerültünk.

2008. jún. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a miédia otthon nagy ludas ebben a politikai zürzavarban.

más országokban nem szól a média ennyire a politikárol. hiába nézek otthon híreket vagy olvasok a neten szinte semmiröl nem szol csak politikárol. más országokban is van politikai vita máshol is elégedetlenek az emberek de a média teljesen másrol beszél. sokkolja ottthon a szegények bemutatásával (fokusz és barátai) nem hogy jó kikapcsolo show-t mutatna. média szemét modón játszik az emberekkel.

2008. jún. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

nem kellene ezt így leszűkíteni.

a politikusok nem rosszabbak, vagy jobbak, mint az emberek általában.

Ha megnézed az emberek is csak arra gondolnak, hogy nekik most mi lenne a legjobb. Egyáltalán nem foglalkoznak azzal, hogy mi lesz 5-10-15-20 év múlva. Ha őket nem érdekli, akkor a politikusok minek foglalkoznának vele? Meg sem választanák őket.


Majd ha tönkremegy az ország, akkor talán az emberek is felébrednek és akkor lehet majd talán valamit csinálni.

2008. jún. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mert ha fel nem kötik őket addig, akkor az összelopott pénzükből nekik akkor is jó lesz Balin ha az ország már teljesen tönkrement. Kis részben a naivitás is közrejátszhat, komolyan, láttam már politikust rezzenéstelen arccal kijelenteni hogy nem is érti a problémát, az ő környékén se kátyúk se bűnözők nincsenek, eltúlozzuk a dolgot. El tudom képzelni hogy annyira el vannak már szállva hogy tényleg eszükbe sem jut hogy a nyolcban éjszakai busszal nem ugyanolyan közlekedni mint a rózsadombon páncélozott limóban. De nagyrész egyszerűen csak rohadt mocskok, a patkány pedig aranyos kis szőrös állatka.
2008. jún. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
A politikusokat mint pl.Gyúrcsány Ferenc csak az érdekli hogy az embereket kifossza a vagyonukból oszt a nép akaratát meg nagy ívben leszarja.A történelem ugye meg ahogy mondani szokták megismétli önmagát.Jött a Pesti forradalom megint.A politikusok meg az ingyenautójukból nézik hogy hogy szenved az ország.Meg ahogy már mondtam Gyurcsány olyan rusnya hogy még az ördög sem viszi el.
2008. jún. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

A politikusokat egyáltalán nem érdekli az ország sorsa és ez független bármiféle végzettségtől, vagy beszédstílustól.


Egy politikustól hallottam:


A politikai pártok egyetlen célja: a következő választást megnyerni. Minden más mellékes.


Ez néha egybeesik az ország érdekeivel, máskor nem.


Én még hozzáteszem: + korrupció + csalás + rokonok, barátok előnyösebb helyzetbe való juttatása


Mindezek után jöhet az országérdek.

2008. jún. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Mert ők is olyan gyarló emberek mint mi magunk. Valószínű ha oda kerülnénk mi is ugyanezt tennénk. Mindenkinek az a legfontosabb, hogy minél jobban meggazdagodhasson és minél hamarabb idő alatt. Az, hogy eseleg van egy nemzet akit vezetni kellene és normális életkörülményeket illene nekik teremteni,már senkit sem érdekel. Nagyon hamar elfelejtik a politikusok, hogy miért választották meg őket és, hogy valójában mit keresnek a Parlamentben. A szomorú az, hogy a magyar nép nagy része is retrográd amnéziában szenved, és nyílván manipulálható. Hát ébredjünk már fel emberek!!!
2008. szept. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nézik.
2020. szept. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!