Ki gondolja még úgy, hogy a válságból való kilábalás első lépése a munkahelyteremtés lenne?
Mivel a politika témába került a kérdés, nem a részletekre vagyok kíváncsi, hogy ez a vállalkozások szempontjából hogyan lenne megoldható!
Hanem arra, hogy:
Állandóan mindenhol csak a rezsiről, az adóról, meg ilyenekről van szó!
Sehol nincs hír arról, hogy a kormányok bármilyen intézkedéseket tennének a munkahelyteremtés elősegítésére!
még is hogyan teremted meg a piacot a termékeknek? Ezt kell megoldani erre jó a keleti nyitás politikája, csak nehéz úgy sikereket elérni, hogy közben senki se ismeri azt, amit elakarsz adni ...
itthon meg a multikkal kellene kiegyezni, de manapság már az se ritka, hogy a németet is magyarként árulják csak, hogy a megfeleljenek a szabályoknak ...
Látom, nem érted.
Munkahelyet nem lehet teremteni, az nem lesz csak úgy, bármennyire is akarod.
Illetve lesz, ott van a közmunka, 47ezerért, előállított érték nélkül. Ha konkrétan munkahely teremtés a cél, akkor ott van, tessék.
Leírták értelmesen, hogy a gazdaságot, a befektetői kedvet erősítő intézkedésekre lenne szükség - kiszámítható, átgondolt intézkedésekre például. Tehát az első lépés nem a munkahely teremtés, hanem a munkahelyteremtés feltételeinek megalkotása.
Látom, nem érted!
Akkor a te megfogalmazásodat követve:
A kormányok részéről a munkahelyteremtés feltételeinek megalkotására irányuló intézkedésekből miért nem hallani egyről sem?
Tehát jól megfogalmazva a kérdést!
Miért nem azzal foglalkozik a kormány, ami tényleges, hosszú távú hasznot hozna, ahelyett, hogy a rezsit csökkenti?
"Leírták értelmesen, hogy a gazdaságot, a befektetői kedvet erősítő intézkedésekre lenne szükség - kiszámítható, átgondolt intézkedésekre például. Tehát az első lépés nem a munkahely teremtés, hanem a munkahelyteremtés feltételeinek megalkotása.
És az mi?
És ezt a befektetők az isten és a munkahelyteremtés záloga ezt felejtsd el. Ha pusztán csak befektetőket akarsz vonzani akkor folytatod az elmúlt 23év rossz gyakorlatát.
Gazdaságszerkezeti váltás kell.
Megtartani a mai rossz rendszerből ami használható, és egy folyamatot elindítva a hangsúlyokat át kell rendezni.
Had jöjjenek pld az összeszerelő multik, de ne kapjanak anyagi támogatást. Kapjanak azok a KKV k akik ezeket a multikat kiszolgálják, beszállítanak stb stb, hogy minél modernebb eszközökkel minél nagyobb mértékben és hozzáadott értékel tegyék. Aktív állami beavatkozásra van szükség (nem dotációra) hanem a komparatív előnyünk kihasználásában történő segítségekben. Hogy olyan területeken nyíljanak lehetőségek amiket a maga természetes ösztönei szándékai alapján a tőke soha nem fog.
Nem állami vállalatokra van szükség, hanem az állam által megnyitott lehetőségekre épülő klaszter beruházásokra.
El kell érni hogy horizontálisan az az mennyiségében is többen dolgozzanak vállalkozzanak, és vertikálisan is az az magasabb bérekkel. És ennek nincs más alternatívája csak az hogy magasabb hozzáadott értékeket állítsunk elő, hogy a nagytőkével szembe több érdekérvényesítő képességünk legyen, hogy a GDP nket sokkal jobban közelítse meg a GNI nk. A bankrendszerünket hitelbaráttá kell tenni.
Erre számtalan megoldás akad, és nem az ördögtől való az állami beavatkozás, hiszen minden hangsúlyozom, MINDEN ma sikeres ország az állam segítségével indúlt el.
"Miért nem azzal foglalkozik a kormány, ami tényleges, hosszú távú hasznot hozna, ahelyett, hogy a rezsit csökkenti?"
A gazdaság közel sem ilyen egyszerű dolog. Minden összefügg mindennel. Most attól függetlenül, hogy kinek mi a véleménye a rezsicsökkentésről, a pozitív hozadéka, hogy csökkenti az inflációt. És mivel az emberek zsebében több pénz marad, azt feltehetőleg elköltik a gazdaságban, ami munkahelyekhez vezethet.
Én nem így gondolom. Ajánlom a videóban elhangzottak tanulmányozását.
47 ezer az lóf*sz kevés pénz.Rendes melóhelyek kellenének ide,nem közmunkás dolgok,ráadásul az is csak (átmeneti) megoldás csak.
Egyébként egyet értek a kérdéssel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!