Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Európai viszonylatba Magyarors...

Európai viszonylatba Magyarországot milyen országok mulják alúl életszanvonalban?

Figyelt kérdés
van ilyen mutató ? de nem olyan mesterséges számok érdekelnek, hogy gdp meg munkanélküliség, hanem REÁLIS életszanvonal.
2013. ápr. 21. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Lassan már Románia is megelőz minket.
2013. ápr. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Életszínvonalban, Ukrajna, Fehéroroszország, Bulgária, Románia, Szerbia, Albánia, a többi balkáni ország kivéve Szlovénia, talán még Románia is. Kb ennyi.
2013. ápr. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első : Sztem már megelőztek. Láttatok már román vendégmunkást mostanában itt ? Nem igazán :S


Második : Hasadra ütöttél vagy félreértetted a kérdést ? Kik mulnak alúl volt.

2013. ápr. 21. 23:31
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
HDI-index alapján (elég jó megközelítése az általános életszínvonalnak): az uniós országok közül Lengyelország, Litvánia, Lettország - de ezek éppen hogy, és mivel jóval gyorsabb a gazdasági fejlődésük, mint a mienk, valószínűleg maximum két-három éven belül elénk kerülnek. Aztán alulmúlja Portugália, szintén nem sokkal - ők csak mostanában kerültek mögénk, a válság miatt. Románia és Bulgária egyelőre jóval mögöttünk van, de ők is gyorsan fejlődnek. A nem-uniós országok közül pedig megelőzzük, csökkenő sorrendben: Horvátországot, Belorussziát, Oroszországot, Szerbiát, Albániát, Ukrajnát, Macedóniát, Boszniát és az abszolút sereghajtó Moldovát.
2013. ápr. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És a link mindehhez: [link]
2013. ápr. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég reális mutató, ha az életszínvonal alatt főleg az anyagi dolgokat érted (ha az oktatást, egészséget, környezetet, az emberi kapcsolatok értékét is figyelembe vesszük, akkor más lehet a helyzet):

[link]


Ezek alapján Románia, Belarusz, Ukrajna és a balkáni országok az elmaradottabbak.

2013. ápr. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Az a baj ezekkel az adatokkal hogy rögzítettek.

Az az csak egy pillanatnyi állapotot minden előzmény és alakuló folyamat nélkül tükröz. Sajnos mi nem tudtuk a válság élét protekcionista megoldásokkal, hitelekből finanszírozott programmal kezelni ahogy szinte mindenki más.

Így ma látszatra nagyon rosszul állunk.

Viszont várhatóan a jövőben nagyot fordul a kocka.

Mi már az adósság leépítés szakaszában vagyunk még ha a nominális ingadozás miatt ez néha nem tükröződik.

Sok nyugati ország fog hamarosan nagyot sülyedni, és sokan sokkal jobban eladósodni mint mi.

2013. ápr. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én pl kiszámoltam, hogy spanyolországban a 26%os munkanélküliség ellenére is 2 hónappal hamarabb találsz állást, aminek a keresésést sokkal tovább támogatják, és akkor 4x annyit keresel, ami mellett csupán 10-20 ezrekkel kerül többe a hétköznapi élet, mint itthon. na ez a nem mindegy.


görögország biztos rossz, de annak nem számoltam utána, amit pl hírekből valószínánek tartok az bulgária. igazság szerint nagyon nehéz keresni, mert valóban ezek a mutatók semmit nem jelentenek.


itt van kísérlet ilyesmire, de szerintem ha 6ot megnézel 5 félét fogsz tlaálni, szóval ez sem túl hiteles:

[link]


"Életszínvonalban, Ukrajna, Fehéroroszország, Bulgária, Románia, Szerbia, Albánia, a többi balkáni ország kivéve Szlovénia, talán még Románia is. Kb ennyi."


adatok szerint románia rosszabb, de aki volt msotanában romániában az tudja, hogy sokkal nagyobb ütemben fejlődik és még idén vagy jövőre elhúz. szlovákia már megtette.

makedóniával nem tudom mi a a helyzet...


"HDI-index alapján (elég jó megközelítése az általános életszínvonalnak): az uniós országok közül Lengyelország, Litvánia, Lettország - de ezek éppen hogy, és mivel jóval gyorsabb a gazdasági fejlődésük, mint a mienk, valószínűleg maximum két-három éven belül elénk kerülnek. Aztán alulmúlja Portugália, szintén nem sokkal - ők csak mostanában kerültek mögénk, a válság miatt. Románia és Bulgária egyelőre jóval mögöttünk van, de ők is gyorsan fejlődnek. A nem-uniós országok közül pedig megelőzzük, csökkenő sorrendben: Horvátországot, Belorussziát, Oroszországot, Szerbiát, Albániát, Ukrajnát, Macedóniát, Boszniát és az abszolút sereghajtó Moldovát."


lengyelország nagyon fejlődik. a legtöbb európai raktár és gyár most oda települ, én amennyire tudom ott jobb a zéletszínvonal, de a számok bizonyára mást mutatnak. kulturáltabbak az emberek, a közlekedés, legalább is warsóban.


szerintem lényegesen és hoszsabb időre csak ukrajnát meg bulgáriát tudhatjuk magunk mögött. talán szerbia meg bosznia még.


" És a link mindehhez: [link]


én is néztem, de ez nem vágy egybe a life quality térképpel. legalábbis a wikis az nem aktuális már. ez inkább azt nézi hogy hivatalosan milyen lehetőségei vanank egy embernek.

na most ha megnézzük hivatalosan van ingyenes kórházi ellátás, de aki ismeri a magyar helyzetet, az inkább kuruzslóhoz megy lassan, mint kórházba... szóval realitása nem feltétlenül van.


"Az az csak egy pillanatnyi állapotot minden előzmény és alakuló folyamat nélkül tükröz. Sajnos mi nem tudtuk a válság élét protekcionista megoldásokkal, hitelekből finanszírozott programmal kezelni ahogy szinte mindenki más.

Így ma látszatra nagyon rosszul állunk.

Viszont várhatóan a jövőben nagyot fordul a kocka.

Mi már az adósság leépítés szakaszában vagyunk még ha a nominális ingadozás miatt ez néha nem tükröződik.

Sok nyugati ország fog hamarosan nagyot sülyedni, és sokan sokkal jobban eladósodni mint mi."


ebben lehet igazság, meg pl a fenti térképen hiába rosszabb törökország, gazdaságilag nagyobb lendületben van, mint mi.

csak elég valsózínűnek tartom hogy a többi európai ország a kockafordulással sem fog rosszabb életszínvonaléon élni mint mi. mint amit mondtam példáuil a spanyolokról. nem midnegy, hogy egy német jövőre 2 kocsi helyett csak 1et vesz, vagy 10 bolgár gyerekből 6 hal éhen...

2013. ápr. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!