Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak nekem lett ennyire...

Csak nekem lett ennyire ellenszenves Orbán az utóbbi fél évben? Másnak hogy-hogy nem?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 21. 04:18
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

54% Azzal kezdtem ezt az idézetet hogy odaírta ez egy sajtóban megjelent hír. Úgygondolom hogy ebből egyértelműen kitűnik hogy ez nem az én szellemi termékem. Sajnálom de az a helyzet hogy csak a te rosszindulatod feltételezi hogy én ezt az írást úgy tüntetem fel mint ami a sajátom.


Rossz az aki rosszra gondol ímígyen szól az idevonatkozó Magyar közmondás. :)


Itt megismétlem hogy nekeljen visszakeresned.


Látod már!!??


Az alábbi sajtóhíreket olvassátok és szégyelljétek magatokat, ilyen emberekre bíztátok az Ország vezetését.


Offshore-cégek: egy kézben a nyertesek?

2013-04-16 05:00:00

Budapest – Tovább kígyózik az offshore-botrány! Érdekes összefonódásokat talált a Blikk azon cégek között, amelyek százmilliókat nyertek a kormányzat döntéseinek köszönhetően. Több magyar vállalatot ugyanis a távoli adóparadicsomokba bejegyzett cégek fűznek össze.


Két budapesti cégnek, a Happy Company Kft. és D-Z Company Kft.-nek például ugyanaz a közép-amerikai belize-i cég, a Yodo Investment a résztulajdonosa. A Happy 291 millió, a D-Z pedig 169 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert el. Meg szerettük volna kérdezni a belize-i kapcsolatról a Happy ügyvezető-tulajdonosát, Kasza Józsefet, aki lapzártánkig nem hívott vissza.


Az Indiai-óceán közepén található Seychelle-szigeteken is van olyan cég, amelyik közvetett formában két, európai fejlesztési pénzekre sikeresen pályázó magyar cégben tulajdonnal bír. A Matic Ipari Kft. összesen 160 milliót, a Debreceni Mechanikai Művek pedig 125 millió forintot nyert el. Kerestük a két cég közös pontjának számító Gyűrű Lajos tulajdonost, ám levelünkre egyelőre nem válaszolt.


Több nyertes magyar vállalat résztulajdonosa, bizonyára merő véletlenségből, ugyanarra a Seychelle-szigeteki címre van bejegyezve. Így a 171 millió forintos támogatáshoz hozzájutó MK- Property Ingatlanforgalmazó Kft. egzotikus leányvállalata a fenti két cég szomszédja a távoli szigetvilágban. A lánc itt sem szakad meg, mert a Property tulajdonosának magyar kézbesítési megbízottja egy másik nyertes vállalatnak (Knurow Kft., 67 millió forint) Seychelle-szigeteki offshore cégénél is ezt a szerepet tölti be. Ez utóbbi cég székhelyén is van más magyar érdekeltség: a 200 millió forintot elnyerő Körmend Lakópark Kft. közvetett tulajdonosát is ide jegyezték be.


Mint arról tegnapi számunkban beszámoltunk, több tucat offshore-gyanús cég több mint 17 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást nyert az elmúlt másfél évben, noha a kormánypártok szívesen offshore-ozták az ellenfeleiket. – A jegybank nem lehet offshore lovagok szálláshelye – mondta 2010-ben Orbán Viktor miniszterelnök, Simor András akkori jegybankelnökre célozva. Kérdeztük a fejlesztési tárcát, hogy nem érzik-e visszásnak, hogy offshore-gyanús cégeknek ítéltek sokmilliós támogatásokat, de kérdésünkre nem válaszoltak.


A miniszter parlamenti felszólalásából az derül ki, hogy utána se néztek ennek. – Minden pályázónak nyilatkoznia kellett a tulajdonosi érdekeltségéről, de a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség csak ennek a meglétét ellenőrizte – jelentette ki Németh Lászlóné, aki felkéri az ügynökséget, hogy most már a nyilatkozatok tartalmát is vizsgálják meg.

2013. ápr. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 Dick Esmen ***** válasza:
Van aki mindig is utálta,van akinek ellenszenves lett,de sajnos nagyon sok embernek meg szinte maga az isten.
2013. ápr. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
hitler is igy kezdte! "Tiz év múlva nem ismertek rá németországra" - mondta, és igaza lett! Most meg: "Magyarország megújul!" - csak várjuk ki a baljós véget :(
2013. ápr. 22. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!