Miért van az, hogy a válság ellenére és a költségvetési hiány 3% alatt tartása ellenére sokkal több minden fejlődött az utóbbi 3évben, mint az azt megelőző 8 évben-20évben?
rendőrség, tűzoltóság, mentő kocsipark és állomás... csatorna tisztítás, látogató központok, vasútfejlesztések, nemzetfőtrét is megcsinálják végre, rakpart felújítás, 2 stadion építés, kézi csarnok építés, Várbazár pusztulásának a megállítása felújítás, bkv járműpark cseréje is elkezdődhet, bkv hajózás, kórház felújítás, színházakat nyitnak meg újra, zene központokat nyitnak, útfelújítás, kerékpáros út, bubi, ....
Mind ezt úgy hajtották végre, hogy nem hogy, privatizáltak ,de még államosítottak is..
Hova ment el az a rengeteg pénz, amit az államosítással fogalmazzunk úgy összeszedtek... több ezer milliárdnak hol vannak a nyomai?
Nem meséket kell hallgatni, hanem a tényekről meggyőződni. Kicsit fárasztóbb és időigényesebb ugyan az utánajárás, mint a mesehallgatás, viszont sokkal megbízhatóbb.
Nincs semmiféle fejlesztés, legfeljebb formális látszatintézkedés, az is csekély. Ha a rendőrség és tűzoltóság kap néhány járművet, az nem fejlesztés, hanem az elemi (de messze nem elegendő) feltételek biztosítása. De eladható hozsannázva is. Ha a csatornakérdésben zajlott volna a feltételezett fejlesztés, akkor miért a folyókban a sok szennyvíz, miért a sok csőtörés, és miért ilyen lassú a kijavítása? Ha a vasút fejlődött, miért épült le az áruszállítás (lásd a kamionok embertelen száma), miért pontatlan a közlekedés, de legfőképp miért kell koszos munkanadrágot felvenni egy utazáshoz? Ahol az ablakon akkor látsz ki, ha viszel magaddal súrolókefét és tisztítószert. A BKV (bocsánat van fejlődés, észre sem vetted: BKK) járműparkja nyilván a fejlesztések miatt gyullad ki naponta, amiatt mocskos és büdös. A felújított kórházakban nem tudom, miért nem műtenek (lásd éves várólisták), miért kell a betegnek vinni a gyógyszert, sokszor az étkezést is. És miért mernek egyre kevesebben befeküdni a jól fejlesztett kórházakba? Ahol nincs orvos és ápoló, ha van, úgy beszél veled, mint egy rabszolgával!
Tudod ez nem fejlesztés, hanem bugyet politika (bugyet oroszul azt jelenti, lesz). Jobban örülnék egy "megcsináltuk" politikának.
Amúgy államosítás nem történt. Az államosítás azt jelenti, hogy elvesszük valakitől a vagyonát, és mostantól az állam (kormány) megbízottai irányítják. Itt nem államosítás, hanem (vissza)vásárlás történt. Sok száz milliárdért. Például nemrég a MOL 500 milliárdja (ennyit fizettek egy részéért), amely ma már csak 300-at ér (közben vesztett értékéből, nyilván a megfontolt állami gazdálkodás miatt).
A több ezer milliárdot keresed? Nem könnyű. Egy részéért (úgy ezer-ezerötszáz milliárdért) visszavásároltak nagy cégeket, amelyeket nem irányítanak (sehogy, vagy nem megfelelően). Másik részét ellopták, szétosztották (például erősen feltupírozott, meg nem valósult pályázatokra, vagy silány, azóta is sok pénzt emésztő beruházásokra). Harmadik, elég jelentős része pedig elúszott hibás döntésekben, rossz gazdaságpolitikában, egy-egy dilettáns, de legalább kellően nagyképű beszólásokban. Ezek hatására több dolog történt. Egyes beruházásokról kiderült, hogy feleslegesek, másokról, hogy drága a működtetésük, megint másokról, hogy nem úgy kell működtetni. Néha megugrasztották a forint árfolyamot 10-20 %-kal, az aktuális vásárlások, kamatok ennyivel (százmilliárdokkal) többe kerültek. Arrogáns viselkedés miatt nem a bevált helyekről, hanem drágább és rosszabb importárut veszünk. És még sorolhatnánk, ha belemélyedünk.
Nincs fekete-fehér. Nem minden intézkedés volt rossz, sok lépést, amelyet már rég meg kellett volna lépni, most megléptek. Volt eredménye is. Aki azt állítja, hogy minden rossz, ugyanúgy hazudik, mint aki mindenre jót mond. Az a baj, hogy a lehetőségeinkhez képest sokkal kevesebbet teljesítettünk, és most hátrányosabb helyzetben vagyunk.
(ha a saját költségvetésemet 10%-kal túllépem egy évben, hogy egy jó kis vállalkozást létrehozzak, az nagy költekezés. De a következő évben sokkal több a bevételem, mint a vállalkozás nélkül, ezért két-három év múlva már az összes hiányom együtt, elkezd csökkenni. Ha folyamatosan 1% a költségvetésem túllépése, de nem teszek semmit, akkor egyrészt mindenem elavul, másrészt ha apránként is, de folyamatosan romlik a helyzetem, minden javulási kilátás nélkül. Ennyire relatív, hogy mi a jó, az 1%, vagy a 10%. És van még egy fontos különbség: mire észreveszem, hogy rossz helyzetben vagyok, eltelik valamennyi idő. Én mindig itt leszek, ez a kormány viszont akkor már nem. Persze, hogy megéri neki - neki igen, csak nekem nem. mikor erre már elég sokan rájönnek, nincs kin leverni a port - hacsak nem az aktuális kormányon.)
Szeretnék ott élni, ahol te élsz, ott ahol felújították a tűzoltóságot, meg a mentő állomást, a vasútvonalakat és az út ellenőr nem lábbal tapicskolja bele a kátyúba a nem is tudom mit, hogy legalább 1 napig ne legyen.
Amúgy ha belegondolsz, a pénz folyamatosan romlik, az államnak minden évben több kiadása van mint bevétele, hiába emelik a fizetésem ha a tartozásom ígyis úgyis több ( meg el is herdálom) egyre több a nyugdíjas, de kevesebb az adófizető, és egy rakás olyan meggondolatlan kiadás volt, amire azt hitték, hogy majd jó lesz és az elején belefürödtek. Ráadásul fenn kell tartani az apparátust:D és egyébként is itt már csak eus pénzből fejlesztenek, már ami nem foci meg stadion.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!