Bajnai Gordonnak van köze az ország tönkretételéhez?
Egyáltalán mitől szakértő?
Az Gyurcsány kormány alatt gazdasági miniszter volt ,ami nem kis prioritású pozíció.Bajnainak volt belelátása a gazdaságba , és annak helyzetébe , mégsem csinált semmit ,hagyta tönkremenni az országot.Nem kezdett kiabálni , hogy ez így nem jó , csak csendben ült.
Akkor sokan miért várnak , ettől az embertől olyan sokat?Embernek hitvány , magyarnak alkalmatlan.
Természetesen , a Fidesznek is megvan ebben a része , ez igazi "nagy koalíciós" csapatmunka volt a Fidesztől , MSZP-től és Bajnaitól.
Ne szómágiázzunk, amit most gazdasági miniszternek mondanak és aki meghatározza az ország pénzügyeit és amit eddig Matolcsy töltött be, azt Gyurcsány idejében pénzügyminiszternek hívták és az Veres volt.
Egyébként 2006-ban még 3.9%-os gazdasági növekedésünk volt, most összetennénk érte a kezünket. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy olyan rettenetesen jól kezelték a gazdaságot a szocik, de a mostaninál azért jobban.
Habár látom, hogy a kérdező (mindenféle ismeret nélkül) csak provokálni akar, azért (az előzőektől eltérően) megpróbálok érdemben válaszolni.
Bajnai Gordon életét, tanulmányait, miniszterként végzett munkáját elolvashatjátok a wiki-s oldalán:
---> Egyáltalán mitől szakértő? <--
Részletek a menedzseri pályafutásából:
"Miután megszerezte diplomáját, a Creditum Pénzügyi Tanácsadó Kft. munkatársa lett. 1993-ban szakmai gyakorlaton vett részt a londoni Európai Újjáépítési és Fejlesztési Banknál (EBRD). Később az Eurocorp Nemzetközi Pénzügyi Rt.-nél dolgozott 1994-ig. A Creditumnál és az Eurocorpnál is együtt dolgozott Gyurcsány Ferenccel.
1995 és 2000 között a CA IB Értékpapír Rt. ügyvezető igazgatója, majd vezérigazgató-helyettese volt, ugyanabban az időszakban, amikor a cég vezetője Simor András későbbi jegybankelnök volt. Bajnai több jelentős cég (OTP, Richter, MOL, MATÁV) tőzsdei bevezetésében közreműködött. Ebben az időszakban dolgozott együtt többek között Lantos Csabával, illetve Küllői Péterrel is.
1998 és 1999 között a Danubius Rádió igazgatósági tagja volt. 1999-ben az Equinox Private Equity Fund beruházási bizottságának tagja is volt.
2000 és 2005 decembere között a Wallis Rt. vezérigazgatójaként dolgozott. Feladata a befektető cég átszervezése, hatékonyabbá tétele és a befektetések kezelése volt. A csoporthoz tartozott egyebek közt a Graboplast Rt., a Rába Rt., az Elender Rt., az Index.hu, a Wallis Ingatlan, a Wallis Autó Holding, a Danubius Rádió, a Café Reklám csoport is.
2001 és 2005 között tagja volt a győri Graboplast Zrt., 2003 és 2005 között a szintén győri Rába igazgatóságának is.
2005 végétől, annak privatizációját követően a Budapest Airport Zrt. elnöke, illetve a Zwack Unicum Nyrt. (2003) felügyelő bizottsági tagja lett és bekerült a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdasági Tanácsába is. Igazgatósági, illetve felügyelőbizottsági tagságairól kormányzati szerepvállalásával egy időben lemondott."
"Díjai, elismerései [szerkesztés]
Pro Universitate Díj a Közgazdasági Egyetemen végzett kiemelkedő közösségi és szakmai teljesítményéért.
A Central European Business Review c. folyóirat Közép-kelet-Európa 30 legígéretesebb üzleti vezetője közé választotta (1999)
A Menedzserek Országos Szövetsége az Év fiatal menedzserének választotta (2003)"
Hát ezért szakértő.
--> Az Gyurcsány kormány alatt gazdasági miniszter volt ,ami nem kis prioritású pozíció.Bajnainak volt belelátása a gazdaságba , és annak helyzetébe , mégsem csinált semmit ,hagyta tönkremenni az országot.Nem kezdett kiabálni , hogy ez így nem jó , csak csendben ült. <---
Huh, valójában pont az ellenkezője igaz, ő talán az egyetlen, aki tett valamit.
"Kapus vagyok, nem fogok cselezni, nem török csatár szerepre. Védeni fogok."
Ezt tette, védte az országunkat.
Részlet a wikiből:
A Bajnai-kormány cselekvési terve négy pillére [szerkesztés]
Azonnali válságkezelés
Ennek leginkább mérhető hatása a forint árfolyamának stabilizálódásában jelent meg. 31 milliárdos költséggel 100 ezer munkahelyet mentett meg a Bajnai kormány munkahelymegőrző programja.[15] Az "Út a munkához" program segítségével további 100 ezer alacsony képzettségű ember tért vissza a munka világába, sokévi passzivitás után. A krízisalap támogatásaiból 100 ezer családnak jutott pénzügyi támogatás. A távhő árát is csökkentették, ez 650 ezer család, összesen mintegy 2 millió ember életében hozott könnyebbséget.
Egyensúlyteremtés
A költségvetés egyensúlyának helyreállítása érdekében 1200 milliárd forintos megtakarítást hajtott végre a Bajnai kormány. Ez, arányait tekintve, az elmúlt évtizedek legnagyobb hasonló kiigazításának tekinthető a világban. Az államháztartási hiány 3,8 százalék alatt maradt, ezzel Magyarország megteremtette az Európai Unió egyik legfegyelmezettebb gazdálkodását. A hivatalos adatok 2010. év elejére azt mutatták, hogy Magyarország rendelkezik az Unió országai közül az ötödik legalacsonyabb költségvetési hiánnyal.
Bizalom újjáépítése
A válságkezelő kormány programjának harmadik pillére a bizalom újjáépítése volt. Ez tette többek között lehetővé, hogy a jegybanki alapkamat 20 éves mélypontra volt csökkenthető, ami komoly segítséget jelentett a gazdaság újbóli felpörgetéséhez, így a vállalkozások jövedelmezőségének növeléséhez.
Növekedés beindítása
A nyugdíjrendszer átalakítása biztosította a nyugdíjasok járandóságát, de értékes munkaerőt is bent tartott a munka világában. A Bajnai kormány a szociális rendszerben is komoly átalakításokat hajtott végre. Ezek arra ösztönözték a munkára képes embereket, hogy segély helyett inkább vállaljanak munkát, ugyanis így jobban járnak. Az adórendszerben is komoly, mindenki számára érzékelhető változások történtek. Az adóátrendezés hatására 2010 év elején már több millió munkavállalónak emelkedett a nettó fizetése. Egy átlagos keresetű emberé kb. 15 ezer forinttal, így nem volt szükség kormányzati kommunikációra arról, hogy mindenki jól jár. Az adóátalakításoknak köszönhetően további 400 milliárd forint maradt a magyar vállalkozásoknál beruházásra és munkahelyteremtésre.
A megszorító csomag elemei:
A közszférát érintő intézkedések: • Két évre befagyasztják a közszféra bruttó bértömegét • Felülvizsgálják a 2009 második félévi kereset-kiegészítést • Megszűnik a 13. havi illetmény, helyette egy általános ösztönző-rendszert vezetnek be • Csökkentik az önkormányzati támogatásokat
A nyugdíjrendszer változásai: • Előre hozzák a nyugdíjkorhatár 65 évre való emelését, várhatóan 2012-re • Átütemezik év végére a 2009-re tervezett nyugdíjkorrekciót • 2010-ben elmarad a nyugdíjkorrekció • 2009-ben nem fizetik ki a 13. havi nyugdíj második felét • Megszűnik a 13. havi nyugdíj, helyette a GDP-hez kötött nyugdíjprémiumot vezetnek be • Kevésbé éri majd meg a korhatár előtt nyugdíjba vonulni
Változások a szociális rendszerben: • 10 százalékkal csökken a táppénz • Két évre rögzítik a családi pótlék összegét, a korhatár 23-ról 20 évre csökken • A gyes és gyed együttesen három helyett csak két évig jár (ez a már megszületett gyerekek szüleire még nem vonatkozik), ehhez bölcsőde- és óvodafejlesztést ígér a kormány • Felfüggesztik a lakástámogatásokat • Fokozatosan megszüntetik a gázár- és távhőkompenzációt (A kormány azzal számol, hogy az év második felében jelentősen csökkenni fog a gáz ára, jövőre pedig a Robin Hood adóból nyújtanának segítséget a leginkább rászorulóknak.)
Egyéb kiadáscsökkentő intézkedések: • A tömegközlekedés támogatásának csökkentése, a kedvezmények felülvizsgálat • A közmédia támogatásának csökkentése • Az EU-s agrártámogatások nemzeti kiegészítésének csökkentése 2010-ben • 20-ról 25 százalékra nő az áfa, de létrejön egy kedvezményes, 18 százalékos kulcs a tejre, a tejtermékekre, a pékárukra és a távfűtésre
Bajnai Gordon parlamenti búcsúbeszédében hangsúlyozta: (…) „a következő tíz év mostohább körülményeket teremt számunkra, mint amilyen a válság előtti évtized volt. Az ország vezetőinek olyan korszakra kell felkészíteniük hazánkat, amikor lassabb lesz a fejlett világ növekedése, és élesebb lesz a verseny a munkahelyekért, a hitelekért, a piacokért.” Ugyanebben a beszédben elérendő célként tűzte ki a 2014-es euró bevezetését Magyarországon, valamint az oktatás és a szociális rendszer átalakítását. A Bajnai kormány által indulásakor célként kijelölt 142 pontból 139 teljesült úgy, hogy egy sor olyan ügyet is meg kellett oldaniuk, amit a kormányzás megkezdésekor még nem ismerhettek.
--> Embernek hitvány , magyarnak alkalmatlan. <---
Lehet, hogy ezt sulykolták beléd a jobboldali médiumok, de a valóság számomra ennek is pont az ellenkezője, lásd:
A rendszerváltás óta messze a Bajnai kormánynak voltak a legjobb intézkedése mind gazdasági, mind diplomáciai oldalon.
Egyes körökben a népszerűtlensége 2 dologra vezethető vissza:
1: Nem volt politikai ambíciója, így nem használt populista fogásokat hatalma megtartására.
”Nem gondolom magam politikusnak. Politikus az, aki hivatásszerűen azzal foglalkozik, hogy a közhatalmat megszerezze és megtartsa. Én soha nem akartam sem megszerezni, sem megtartani a hatalmat. Nem vagyok párttag. A válságkezelésből fakadó sajátos attitűddel viseltem átmenetileg az ország egyik legfőbb politikai tisztségét."
2: Egy korábbi cégben betöltött tisztségével kapcsolatban többen - alaptalanul - rágalmazták, és annak ellenére, hogy a rágalmak valóságtartalmának a hiánya kiderült, a rágalmazást sokan igazságnak elhitték alapigazságnak (lásd az itt kommentelők jelentős része).
"A Wallis még 1998–99-ben, Bajnai Gordon vezérigazgatósága előtt lett a Hajdú-Bét Rt. többségi tulajdonosa. A cég a víziszárnyaspiac összeomlása miatt 2003-ban – a megmentésére tett többszöri tulajdonosi próbálkozás ellenére – 5,5 milliárd forint adósságot hátrahagyva csődbe ment. Beszállítóinak jelentős része nagy veszteségeket szenvedett (egyikük emiatt öngyilkos lett[5]). Maga a Wallis csoport 10 milliárd forint veszteséggel szállt ki a befektetésből.
A média több hullámban foglalkozott az üggyel, amelynek során számos valótlan állítás látott napvilágot Bajnai és a Hajdú-Bét kapcsán. Későbbi bírói ítéletek több médiumot helyreigazításra köteleztek. Hamisnak bizonyult például az a feltételezés, hogy a céget nem fejlesztették és csak a pénzt vették ki belőle.[6][7] További helyreigazítások: FN FN II. MNO Hir TV"
Remélem azért valaki elolvassa.
attól, hogy a szocialisták által privatizált cégeknél ő volt az első akit felkértek a vezetésre és érdekes módon akkor már képesek voltak nyereségesen üzemeltetni azt a vállalatot. De Bajnaihoz köthető olyan siker vállalatok irányítása vagy csődbe vitele is, ami magyar tulajdon résszel is rendelkeztek, de csodák csodájára azokat rendre csődbe vitte!
Hajdú-bét, Malév(Bajnai és gyurcsány orosz malév veszteségeit fizette, ami 100 milliárd forint, ugya a wizzair erre tett panasz, ami miatt az orbán kormány ki kellett fizetni ezt a versenyhátrány az akkor már magyar malévnek) Nem is keverném ide Bajnait ha nem tudnám, hogy Bajnai nem volt a Budapest Airport igazgatója és Oszkó Bajnai jobbkeze ne lett volna a wiizz air igazgatósági tag ... plusz adalék, a nagyobb forgalmat bonyolító wizzair olcsóbban használhatta a budapest airportot, mint a malév (tételesen a különbözet 4-5szörös volt) , Magyar állam ..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!