Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok szerint akik szerint...

Azok szerint akik szerint nincs cigánybűnözés és semmi baj nincs a cigánysággal hogyan magyarázzák ezt?

Figyelt kérdés
Egy rokonom teljesen felújított 2szintes 5 szobás házát nem tudja eladni 6 éve, mert egy cigánytelep közelében lakik. A leg gálánsabb ajánlat 3Millió volt egy cigány családtól. Holott ugyan olyan ház egy viszonylag normális helyen 15Milliót is érhetne akár. Egy másik ismerősömék kb ugyan ilyen házat vettek egy faluban ahol sok cigáby lakik 6 Millióért. Egy másik ismerősön ugyan olyan panelházat hirdet 1.8 Millióért mint a miénk kb annyira felszerelt és olyan állapotú. A miénket el lehetne adni akár 5ért is (felettümk lakók annyiért vették meg) de azt nem lehet mert cigánytelepen van. Biztos tudnék még mondani rá példát ha keresnék. Miért van ez, ha a cigánysággal semmi gond nincs?

2013. ápr. 6. 16:01
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Aki már 5-nél több cigányt látott életében, az óhatatlanul rasszista lesz. A kérdésben említettek valszeg még nem láttak annyit.
2013. ápr. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
A kérdésben említettek akik cigánytelepen vagy cigányok közelében laknak nem láttak még 5 cigányt? Egy négyzetméterre több a cigány jut mint 5
2013. ápr. 6. 18:20
 13/31 anonim ***** válasza:

Szeretném előre leszögezni, hogy én nem állítom, hogy a cigánykérdés nem egy fontos "social issue", így nem érzem magam megszólítottnak.


De a kérdés akkor is debil, nem érv az, hogy mert lezuhannak az ingatlanárak. Ez nem a cigányokról mond el valamit, hanem a keresleti oldal hozzáállásáról.

2013. ápr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
A kereslet akkor fog csökkenni, ha emelkednek az árak vagy a vevő nem elégedett a termékkel (jelen esetben a cigánytelepek közelében lévő ingatlanok minősége, a minőségbe pedig beletartozik a ház állapota, a környezet, valamint a felszereltség; ha két azonos panellakásról beszélünk aminek ugyan olyan az állapota és a felszereltsége is mégis az egyik majdnem 3x annyiért kel el akkor egyértelmű, hogy a környezettel van a baj!)
2013. ápr. 6. 18:58
 15/31 anonim ***** válasza:

"A kereslet akkor fog csökkenni, ha emelkednek az árak vagy a vevő nem elégedett a termékkel"


Ez itt nyilvánvalóan az utóbbi eset lesz, ezt sem vitatom, de az nem derül ki, hogy azért nincs kereslet azonos áron ezekre az ingatlanokra, mert a cigányok veszélyes környezetet jelentenek, vagy azért, mert sokan tévesen gondolják azt, hogy ez így van.


Én nem fogom tudni eldönteni, melyik az igazság, de ez pusztán ezekből a tényekből nem derül ki.

2013. ápr. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Azért értékelpdnek le, mert az emberek nem kívánnak cigányok közelében lakni. Azért, mert félnek tőlük és mert ismerik őket. Tény, hogy a cigányokat a legtöbb médiában az ártatlan félnek állítják be, a legtöbb politikai párt védi őket, mégis az ország jelentps része fél tőlük vagy előítéleteik vannak velük szemben. Ez nem véletlen!!!
2013. ápr. 6. 19:16
 17/31 anonim ***** válasza:
Épp azt mondom, hogy a legtöbb médium alapján nagyon nem ártatlanok, kicsit túl vannak szerintem démonizálva, ami miatt könnyen elképzelhető, hogy a média túlzásai is hozzájárulnak az ingatlanok értékének csökkenéséhez. (Hiszen a bűncselekménynek hírértéke van, azt le kell közölni. Minél véresebb, annál jobb. És ha ki nem is mondják, hogy cigány az elkövető, azért egyéb módszerekkel hangsúlyozzák.)
2013. ápr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Nemtudom melyik médiákat figyeled de pont nem így van! Ha cigány is sose mondják ki és nem is hangsúlyozzák viszont ha cigányt bántanak az rasszizmus. A legtöbb média éppen higy rasszista ellenes mindenkit annak kiállt ki és a cigányokat úgy mutatják be, mint szegény balsorsú magukra hagyott ártatlan bárányokat. Javíttasd meg a TV-d vagy sürgősen keress fel egy szemészorvost. De az is elég ha cigányok közelébe költözöl.
2013. ápr. 6. 19:56
 19/31 anonim ***** válasza:

Tényleg nem mondják ki, de azért az arcukba nyomják a kamerát, és egyéb szófordulatokkal utalnak rá, hogy csak a hülyének ne tűnjön fel.


Netről tájékozódom inkább, mint Tv-ből, változatos honlapokról, szóval nincs kedvencem.


Szemész pedig szerintem annak kell, aki nem veszi észre az ilyen rejtett üzeneteket, és csak abból ért, ha 10x elmondják, hogy "mámegin cigány volt". Én nem személyeskedtem, de ha most ebbe fogunk kezdeni, akkor én ezt nevezném orvosi esetnek.

2013. ápr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Amiatt is le szoktak értékelődni az ingatlanok, mert pl. sok bűncselekmény történik a környéken. Sok bűncselekmény pedig ott történik, ahol sok a cigány. Szóval ez nem feltétlenül a keresleti oldal hozzáállását minősíti.
2013. ápr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!