Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a Fidesz...

Mi a véleményetek a Fidesz szimbolikus újraalapításáról?

Figyelt kérdés
illetve véleményetek szerint csupán szimbolikus tevékenységről van-e szó, vagy kialakulóban van-e netán egy újabb politikai mozgalom?
2013. márc. 31. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Hát a kormányok levő párt már igen messze áll az eredeti Fidesztől.
2013. márc. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
A mai Fidesz köszönőviszonyban sincs az eredetivel.Amikor megalakultak, éppen az ellen küzdöttek, amit most véghez visznek.
2013. márc. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tökéletesen egyetértek veletek, viszont arra lennék kíváncsi hogy szerintetek miután ma délután jelképesen újonnan megalakult az egykori Fidesz Molnár Péter asszisztálásával, valamint új szereplőkkel, lehetséges-e hogy egy új, potenciálisan versenyképes politikai párt jöjjön létre a 88-as Fidesz mintájára? Gondolok arra hogy kinője magát ez a jelenleg még csak apró egyetemista tömörülés olyan párttá, amely a 88-as és székház melletti tüntetések során hangoztatott elvekre alapozva alternatívát kínáljon fel egy új szavazóréteg számára? Lényegében arra gondolok hogy a jelenleg tüntető egyetemisták indítanák el, elzárva bármilyen LMP-s, MSZP-s, Együtt 2014-es illetve DK-s befolyástól, ezzel hangoztatva függetlenségüket ezektől a politikai pártoktól. az már más kérdés, hogy továbbra is külön ugyan, de esetleg részt vennének egy jövő évi választások alkalmából létrejövő ellenzéki választási szövetség megalapításában.
2013. márc. 31. 21:37
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy nem szimbolikus megszüntetésnek jobban örültem volna.
2013. márc. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Dick Esmen ***** válasza:
Nem rossz ötlet.
2013. márc. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerencse, hogy eltűntek a ultra liberális szakértők a fidesz környékéről ... lásd fodor és barátai. lásd mdf és gazdasági körei.

Mszp mai napig a hátán hordja az szdsz utódait (lmp, pm, dk, és együtt2014 milla haha néven ... ) Emberek, azt gondolják akkor van demokrácia, ha minél több szignó van egy kormányban ... pedig csak a népakarat, a szavazatok számítanak. Ez a mérvadó!

2013. márc. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
pontosan ez az a fajta felfogás, kedves utolsó válaszoló, amivel a Fidesz feljogosítva érzi magát arra hogy kétharmad birtokában teljhatalommal gyakoroljon. ugyan valóban bizonyítja számos nyugat-európai ország példája hogy mondjuk egy fél tucatnyi pártosztagból álló tömörülés (lásd Belgium, Hollandia) igencsak megnehezíti a hatékony kormányzás lehetőségét, hosszabb múltú demokráciákban azért már kialakult egy bizonyos kultúrája az összehangolt párbeszédeknek kormánypártok és ellenzék között egyaránt. Angliában például, ahol hagyományosan kétpártrendszer működött hosszú ideig és valóban minimális mennyiségű szavazatok számítottak ahhoz hogy a mandátumelosztások kedvezzenek egy bizonyos pártnak a kormányalakításhoz, képesek voltak két különböző politikai halmaznak egyéni képviselői kompromisszumot kötni egymással számtalan alkalommal. vagyis a többséget képviselő kormánypárt hiába volt akár erősebb, hajlandó volt akár ellenzéki javaslatokat is véghez vinni amennyiben a másik fél is kompromisszumképesnek bizonyult. Ilyesminek kellene itthon is fokozatosan végre megvalósulnia.
2013. márc. 31. 23:18
 8/10 A kérdező kommentje:
*teljhatalommal kormányozzon, pardon
2013. márc. 31. 23:21
 9/10 anonim ***** válasza:

Amerikai és az angol választási rendszer nem éppen a demokrácia fellegvárát sugallja ... Ott azért nincsenek kispártok, mert nem jutnak be a parlamentbe. Ha amerikában van egy független párt, ami elért 45%, de a republikánus jelölt 55% szerzett... akkor lényegében a szavazók szavazatai elvesztek, ezért nem szavaznak az amerikaiak kispártokra, mert nem akarják feleslegesnek tekinteni a szavazatukat.

Ettől még a magyar népképviselet is jobban érvényesül töredékszavazatok listás szavazatok és kerületi alapon... Európában az egyik legjobb és legbonyolultabb választási rendszere működik nálunk .

2013. márc. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nem állítottam hogy az angol választási rendszer tökéletes, éppenséggel rá akartam világítani arra hogy tökéletlensége ellenére is képesek úgy megoldani bizonyos helyzeteket hogy valamennyire az ellenzék akarata is érvényesüljön. egyáltalán nincs ez így mindig, de van törekvés. valamint valóban, ha így vessük viszonylag jó választási rendszer volt nálunk eddig, de a fideszes választási törvénymódosítások révén épp hogy inkább az angolszász modell felé billentünk át sajnos, ami ugye inkáb két nagyobb párt versengését célozza meg mint több kicsiét. ha kormányváltást szeretnénk jövőre, épp hogy ezért lenne szükség az ellenzéki oldalon egy választási pártszövetség megalakítására, akár örülnek ennek függetlennek maradni szándékozó pártvezetők és pártszimpatizánsok, akár nem.
2013. márc. 31. 23:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!