Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Drábik János szerint Magyarors...

Drábik János szerint Magyarország megtagathatná a hitel vissza fízetést és semmi nem lenne belőlle. Vélemény?

Figyelt kérdés
2013. márc. 22. 13:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
jó lenne valami linket adni, mert a semmi elég tág fogalom valószínűleg ez egy kiragadott gondolat.
2013. márc. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
2013. márc. 22. 13:25
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
Ki tudja. Még az sem kizárt, hogy a szerződésekben igazából nincs is olyan pont, ami a fizetés megtagadásáról szólna, annyira egyértelműnek veszik azt, hogy mindenki fizet.
2013. márc. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Katonai támadás valószínű nem lenne belőle, főleg, ha rögtön felállna még néhány ország akik el vannak adósodva.
2013. márc. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

Így van. Ha egyszerre kiállna az összes adós, nyert ügyünk lenne.

Persze az országok vezetőit gondosan kiválasztották arra a feladatra, hogy az IMF érdekeit szolgálják a hazájukkal szemben...

2013. márc. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Tényleg nem lenne belőle semmi. Csupán nem kapnánk egyetlen fillért sem további beruházásokra (ki lenne olyan hülye, hogy ide befektessen?), az itt működő külföldi cégek elhagynák az országot, a betétesek szabadulnának a forintos papírjaiktól, a forint olyan meredeken zuhanna, hogy hónapokon belül 500 Ft lenne az euró, az összes import áru megdrágulna, élükön az energiahordozókkal, közben a lakosság fele nem találna munkát, hiszen a korábbi munkahelyük beszállítókkal együtt megszűnne, és sem hazai cég, sem elegendő piac nem lenne, ahol elhelyezkedhetnének. Az állam segélyeket sem lenne képes fizetni, az embereknek pedig nem lenne pénze a megélhetésre. Kitörne az anarchia, a polgárháború, fosztogatások, leszámolások kezdődnének. Több millió halálos áldozat után a legyengült országot megtámadnák a szomszédai, és könnyűszerrel le is rohannák. A maradékot felosztanák a környező államok között, és ennyi...


A Jobbik udvari bolo... bocs, közgazdászáról eddig sem tudtam elismerően szólni, ezek után meg pláne nem.

2013. márc. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 rémuralom ***** válasza:
83%

Ahelyett, hogy összeesküvés-elméleteket szajkóznátok, inkább képzeljétek magatokat a másik oldal helyébe. Jelen esetben azt kell elképzelni, hogy ti magatok mit tennétek, ha lenne kétmilliárd forint értékű magyar állampapírotok (igen, Matolcsy hiedelmével ellentétben az államkötvény is hitel), és az állam közölné, hogy coki.


Tényleg gondoljátok végig. Leírom, hogy én mit tennék. Kezdeném rögtön azzal, hogy úgy kerülném el az adófizetést, ahogy csak tudom - ha az állam nem fizet nekem, én sem fizetek neki. Talán még el is költöznék egy másik országba, itthon minden kötöttségemet felmondanám, még az állampolgárságomról is lemondanék, amint sikerül megszerezni az új, választott hazámét. Ha nem állampapírom lenne kétmilliárdért, hanem csak bankbetétem magyarországi bankoknál, azokat is azonnal feltörném, mert ha azt a hírt hallom egy kormányról, hogy az állampapír-tulajdonosok pénzét lenyúlja, akkor kinézem belőlük azt is, hogy a bankbetéteket is einstandolják. Ráadásul az életben soha többet nem vennék államkötvényt, se magyart, se külföldit, mert a saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy az államban nem lehet bízni.


Ha nem államkötvényem és nem bankbetétem lenne, hanem gyáram, azzal is a lehető leghamarabb kivonulnék az országból. Mielőtt még arra is ráteszi a kezét az állam. Abszurdnak tűnhet, de a második világháború után Magyarországon ez előfordult! A történelemkönyvekben ezt "államosítás" eufemizmus jelöli.


Úgyhogy Drábiknak végül is igaza van. Ha felmondja az állam a hitelek visszafizetését, akkor SEMMI nem lesz. Se pénz, se posztó, se áram, se étel, semmi. Csak éhező, nyomorgó emberek milliói. Mínusz a nyugatra menekülők. Talpra állásra semmi esély, mert ahhoz pénz kell, amiből jelentős mennyiségűt csak külföldről tudnánk szerezni - de ki az a hülye, aki egy ilyen, fentebb lefestett országba hozza a pénzét?

2013. márc. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
Görögországban sincs "semmi". Igaz, hogy a fizetések és a nyugdíjak a felére estek vissza és ez csak a megszorítások kezdete. Gyakorlatilag folyamatos tüntetések vannak, amik mellett az MTV-ostrom kismiska. De semmi sem történt. Pedig nem is ők tagadták meg a visszafizetést, nekik csak elengedtek egy kis részt belőle...
2013. márc. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A lesben sunnyogó lepontozók kifejtős véleményére is kíváncsi lennék. Bár valószínűleg az "Orbán Viktor csak a javunkat akarja", meg a "próbáljuk ki a Jobbikot, ők még nem voltak és legalább igaz magyarok" című hablatynál többre nem futja nekik.
2013. márc. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Na igen a görög helyzet nagyon jó példa, ott a hitelezők beleegyezésével nem kell visszafizetniük az adósság felét. Most akkor el lehet képzelni mi lenne, ha mi egyoldalúan bejelentenénk ezt.
2013. márc. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!