Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért miondják a magyarok a...

Mért miondják a magyarok a cigány nyelven a cigányokat romáknak?

Figyelt kérdés

azt hallottam, h a cigányok saját nyelvükön romának hívják magukat

az angolok sem úgy hívnak minket, h magyarok, hanem, h Hungarian, mért nem hívjuk mi is magyar nyelven cigányoknak?


2009. szept. 16. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

mert ez szerintük sértő, és pejoratív értelmű szó.

bár nemtom, ki tehet róla, hogy az lett...

2009. szept. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
78%
Mert az a cigányoknak nem tetszik! Ők büszke, kulturált romák!
2009. szept. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

mert a cigány szó az évtizedek során elhasználódott, és egyet jelent a bűnözővel. pár év múlva a roma szóval is így leszünk, akkor majd kitalálnak valami mást. :)


(mellesleg a zsidók is szeretik, ha csak szemita népnek hívják őket, de ki tudja, van-e összefüggés)

2009. szept. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__395..

Nos itt már sokan válaszoltunk erre a kérdésre :-)


Pedro

2009. szept. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert az öntudatuk k*rva nagy...
2009. szept. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom a roma a cigányságon belül az egyik népcsoportott képviseli. Akik jó nagy számba vannak a többihez képes.

A párom beas cigány. Sosem nevezi magát romának és a családját sem csak simán beások. A magyarok meg azt hogy cigányok. De ők ezen nem sértődnek meg. A cigány faji összefoglaló név. A romma faji hovatartozás.

2009. szept. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez baromság. A romák nem sértődnek meg, ha "cigány"-nak hívják őket, lásd: OCÖ = Országos Cigány Önkormányzat.


Csak mondjuk ha cigányozásról van szó, akkor nem azt mondják az emberek, hogy "büdös roma", inkább azt, hogy "büdös cigány". Ennek talán köze van, ahhoz, hogy a cigány szót sokan sértőnek találják.

2009. szept. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én naponta többször is hallom, hogy a cigányok cigánynak hívják magukat.
2009. szept. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A roma szó kb 30-40 éve létezik, addig cigányok voltak, csak manapság ha valakit lecigányozol az elég durva sértés, mert sokmindent magába foglal(pofátlan,hazug,aljas,sunyi,gerinctelen,tolvaj,erkölcstelen stb), és ezt kiérdemelték ők, de nagyon. Én nem sok cigányt hallottam, hogy használná a roma szót... ők is cigányozzak egymást, mert azok.
2009. szept. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!