Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Írtam egy verset a magyar...

Írtam egy verset a magyar politikáról. Milyen lett?

Figyelt kérdés

Gabika - Tízmillió Nemzetproletár


Dicső zászlóm leng a váron,

Kevés az agyam, nincs párom e világon.

Elveim a magasban, tudásom elvész,

Nem nőttem még fel, ejj, a nyugati vész!


Hiszek a nemzetemben, egy hazában,

Nem számít, hogy kiröhögnek Európában.

Gyűlölöm a sikert, a kapitalista pénzt,

Hitem a sikergyűlölet, zsidó vagy? Elmész!


Szidok mindenkit, uszítom a társaim,

Emelt fővel követem nemzeti elvtársaim.

Hiszek a keresztben, Jézus eljövetelében,

Hipokrata vagyok, nemzeti, de nem szégyen.


Kommunista volt az Imre, BM tiszt meg az Öcsi,

De nektek csak egy hős kell, ki a tapsoncokat leköpi.

Tapsoljatok csak, hogy turul lopja agyatokat,

Nem hiszem el: Egy madár rabol ki madarakat?


Proletárok hada engem ugyan nem szeret,

Divatmagyarok! Hitetek van, eszetek elveszett.

Kérdem büszkén, ki írta e verset?

Biztosan egy áruló. Egy kitagadott libsi gyermek.



2013. márc. 9. 18:52
1 2
 11/11 Pro Patria ***** válasza:
26%

Az, hogy érdekel a tanulás mellett a politikai élet, nagyon is rendben van, de ez nem azt jelenti, hogy már unalmasan közhelyes turulozós, jézusozós, nemzetizős, zsidózós, kapitalista-kommunistázós verseket írsz, egyébként - lássuk be - elég gyenge minőségben. Mindenféle célcsoportot megsértve, akit csak lehet. Miért kell ebbe mindent belekeverni, a nemzetiességet, a keresztény hitet, '56-ot, (Puskás Öcsit és Nagy Imrét?), stb? Miért zavar az téged, ha valaki történetesen tisztelettel tekint a kerecsensólyomra, mint ősi szimbólumra (a lengyeleknek ma is címerük az első uralkodóházukat szimbolizáló sas), miért zavar téged másnak a vallása, miért rohansz bele sáros cipővel '56 emlékébe? Az igazi képmutatás ez, mint liberalizmus.

Ez nem politizálás, ez sárdobálás, pocskondiázás, lefitymálás, pökhendiség. És mindezt egy versbe öntve. Én pedig erre mutattam rá: annyi szabad energiád van, hogy a dölyfös ellenszenvedet még versbe is öntöd?


Én is foglalkozok a politikával, az alvás rovására is, néha, mikor lemerülök, napokig félreteszem, majd éjszakábanyúlóan próbálom magamat utolérni a kérdéseknél zajló vitákban, de az - többé-kevésbé érdemi - vita, nem az, mint amit itt te csinálsz.

2013. márc. 11. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!