Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az értelme a szabad kereske...

Mi az értelme a szabad kereskedelemnek, az Eu nak stb stb?

Figyelt kérdés

Ha egy adott ország számára kedvező egy másik országgal való kereskedelem stb stb, akkor azt lehetővé teszi, ha nem mert monopólium gyanús, vagy olyan eszközöket használ amivel szemben nem lehet védekezni, akkor nem engedi.

Pld Mi értelme van a Győri édes eladásának?

Eddig legalább munkát adott sok embernek, aminek sok externálián keresztül volt gazdasági hatása. Most hogy eladták, egyből ki is vitte a tőke a termelést, az az 1 az 1 ben piacot vásárolt a multi, ami meg csak viszi ki a magyar jövedelmeket. Ennek mi értelme? Ez csak egy pld arra hogy ez a helyzet fenntarthatatlan hiszen így csak a tőkét kényezteti minden lokalitás és a társadalmát sorvasztja el.


2013. márc. 9. 08:12
 1/7 szántóvető ***** válasza:
29%
"1999 óta veszteséges"-olvasható egy cikkben.itthon megfizethetetlen,exportra meg nem viszi ki a danone mert konkurenciát jelentene a nyugati gyártóknak.tehát kijelenthető hogy a "szabad" kereskedelem a nyugati multik hasznát szolgálja.felvásárolták az összes magyarországi gyárakat,üzemeket azért hogy elsorvasszák őket.ennél még a kgst-piac is sokkal jobb volt.a szovjetek "felszabadítottak" de legalább hagytak élni,teljes mértékben önellátóak voltunk,a szovjetunió irányába exportáltunk.
2013. márc. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Pontosan erről van szó!

Most milyen egyszerű lenne azt mondani az új, külföldi Győri édenek "haver csak piacot vettél, ok de akkor ide nem hozhatod a terméket mert nem akarunk rajta nemzetgazdasági értelemben hatalmasat bukni" Hoppá csak, a tőke keze egyből meg is van kötve és nem garázdálkodhat szabadon.

Ami meg számunkra is hasznos, az jöhet 1000rel.

2013. márc. 9. 08:48
 3/7 anonim ***** válasza:
21%
Gyakorlatilag semmi, sőt kifejezetten hátrányos. Ha két ország kereskedni akar egymással azt EU nélkül is megteheti, vámmentességben is kölcsönösen megállapodhatnak EU nélkül is. Határaikat is megnyithatják egymás számára Eu és Sengen nélkül is. Viszont aki belépett arra kötelező érvényű szabályok vonatkoznak, akkor is, ha számára ezek hátrányosak. Összegezve az EU valamennyi ország számára káros intézmény.
2013. márc. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Gyakorlatilag semmi, sőt kifejezetten hátrányos.



Nekem is egyre élénkebben az a véleményem hogy a szabad kereskedelem az Eu a WTO stb stb nem a társadalmi jólét érdekében született, hanem a tőke már zabolátlan és pusztító érdekei mentén.

2013. márc. 9. 09:09
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
A cél az volt,hogy kiegyenlítődjenek a jövedelmek euban,gyakorlatilag a profit koncentrációja jött létre itt is.3-400 családé a világ jövedelmének 90%-a.
2013. márc. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

" A cél az volt,hogy kiegyenlítődjenek a jövedelmek euban,gyakorlatilag a profit koncentrációja jött létre itt is.3-400 családé a világ jövedelmének 90%-a.



Valójában soha nm az volt még csak a cél sem!

Ha ezt elhisszük akkor csak annyit állítunk hogy nem vagyunk képesek elhinni hogy a világ leggazdagabb emberei a legokosabbakkal veszik magukat körül!

Miért? Egyszerű! A globális kapitalizmus előszobája, ami alapjaiban tette lehetővé hogy kialakulhasson a mai globális kapitalizmus az a neoliberalizmus volt. Már ennek a felfogásnak is a nagytőke állt a középpontjában, a nagytőke érdekei mentén szerveződött alakult deregulálódott minden. Az az, a "világ urai" pontosan tudták hogy mit csinálnak. Jahh hogy ezt ne közölték a világ társadalmaival? Erre ott volt az elbutítást végző média, és a globális kapitalizmus kezdetén létezően kialakuló kedvező feltételek orrba szájba reklámozása.

Az az, a nagyok, elaltatták a világot, és mire felébredtünk már beleszólásunk sem nagyon van semmibe.

2013. márc. 9. 11:37
 7/7 ConnectCare ***** válasza:

Kedves kérdező!


A szabad kereskedelmet és az EU-t az állam szemszöge helyett érdemes az állampolgár szemszögéből vizsgálni. Ha pl. a valódi helyzet egy PC-játék lenne, ahol te a magyar gazdaságot irányítod és az állam nevében kereskedsz, anélkül, hogy állampolgári érdekekkel kellene számolnod, igazad lenne. Akivel megérné, kereskednél szabadon, akivel nem, azzal meg nem.


A valóságban viszont az EU lényege pont az, hogy az állampolgároknak gyakran vannak az államérdekkel szemben álló érdekeik (pl. a Wizzair azon érdeke, hogy a Malév megszűnjön), amiket az állam a saját érdekében megpróbálhat elnyomni. (az uniós ügyek jelentős része állampolgár vs. állam vita) Mivel ez az állam erejével való visszaélés, fontos lehet, hogy az állampolgár az állam korlátozása nélkül, szabadon kereskedhessen bel- és külföldön egyaránt. Ha az állam ebbe nem szólhat bele, az lesz a szabad kereskedelem. Ez valóban járhat a nemzetgazdaság számára negatív hatásokkal (megint csak Maléves példa), ám a kereskedő állampolgár számára lehetővé teszi a gyarapodást, a védelmet az állam túlhatalmáról és a békés kereskedelem lehetőségét.


Ha ez megvan, onnantól már csak az állampolgárok személyes "tehetségétől" függ, hogy mennyi lesz a jövedelmük és csak az ezen állampolgárok demokratikus együttműködésétől függ, hogy mennyi lesz a nemzetgazdaság jövedelme.


Fontos, hogy pl. a Győri Édest nem a Danone vagy az Unió adta el magának, hanem az addigi tulajdonos, aki eladhatta volna pl. a dolgozóknak is, vagy az államnak, vagy neked, vagy nekem. Itt a mi oldalunkon, az eladó oldalán saras valaki mindig, nem a vevő oldalán, aki csak pénzt akar keresni.


A gond nem az Unióval és a szabad piaccal van, hanem, hogy mi, Magyarok valahogy nem tudunk mit kezdeni vele.

2013. márc. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!