Miért ámul el mindig az aktuális kormánypárt, ha ellene merészelnek tüntetni?
Olyan fejeket tudnak vágni, mint akik komolyan elhiszik, hogy ők tökéletesek és tökéletes munkát végeznek.
És ez már az Antall-kormány óta így van.
Nem nevezném tüntetésnek, amikor egy eszét vesztett csőcselék TV székházat rombol, autókat, kukákat gyújtogat, telefonfülkéket dönt, tűzcsapokat nyitogat, ajtókat, ablakokat tör be és zúz szét. Nem nevezem demokratikus magatartásnak, ha a felajánlott tárgyalásra nincs egy képviselő, aki értelmesen elmondaná, hogy mi a célja a tüntetésnek, mit szeretnének elérni a megtörtént rombolásokon kívül.
Én is elégedetlen vagyok a kormányok eddigi teljesítményével, de negyven éven át az én munkám adóforintjaiból épült az ország, amit a mindenkori csőcselék, a hitvány lumpen elemek, aljas rombolással tönkretesznek és tüntetésre hivatkoznak.
Ezt a kormányt az ország kétharmada, demokratikus, szabad választással bízta meg. Az ellenzék egyharmadának kötelessége a többség akaratával egyezően tevékenykedni. Ha a vezetés nem bizonyul megfelelőnek, akkor a következő választáson jobb vezetőket kell a többségnek választani.
ma 12:11:
Tökéletesen egyetértek azzal, amit leírtál, kivéve egyetlen dolgot. Az ország kétharmada választotta meg a mostani kormányt? Ez most komoly? Nem hiszem el, hogy ezt bárki is elhiszi.
Tények:
A részvételi arány az első fordulóban 64%, a másodikban 46% volt. A fideszre 2.700.000-en szavaztak, azaz a magyar népesség alig több, mint egynegyede. [link]
Ezért igaz, amit nemrég hallottam valahonnan, hogy a fidesz csak egy hangos, önző kisebbség. Csakis a magyar választórendszeren múlt, hogy olyan párt szerezzen 2/3-ot, amelyikre a szavazók alig 53%-a voksolt. És 2014-ben már nem is lesz 2. forduló, meg ki tudja, addig hogyan írják még át a szabályokat.
Üdvözöllek a valóságban.
Én is sok mindenben egyetértek a #3 válasszal, de:
"Az ellenzék egyharmadának kötelessége a többség akaratával egyezően tevékenykedni." a demokráciafogalom tökéletes félreértése. A többséggel megválasztott vezető csak arra kap lehetőséget, hogy az egész érdekeit a saját módszereivel valósítsa meg. Arra nem, hogy bármit tegyen. A kisebbség mindenkori elemi joga, hogy a célokat és ahhoz választott módszereket bármikor számon kérje, sőt, kikényszerítse a megfelelőket. Az viszont nem mindegy, milyen módon és eszközökkel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!