Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Másnak is hasonló a véleménye?

Árokpart kérdése:

Másnak is hasonló a véleménye?

Figyelt kérdés
Ugyan senki sem szeretné sőt minden józan gondolkozású ember azt szeretné ha valóban rendbe jönne a gazdaság és ne lenne szükség tüntetésekre. Azonban erősen gyanítom, hogy nagyon rövid időn belűl "elszakadhat a cérna" és végső elkeseredésükben az emberek kimennek spontán tüntetni az utcára. Mikor kiszivárgott az öszödi beszéd rengetegen hónapokig tiltakoztak azt is elhiszem, hogy legalábbis az első napokban valóban spontán mentek ki az emberek de a későbbiekben azért a Fidesz és az akkori radikális ellenzék jócskán rásegített erre. Abban is látszik, hogy akkoriban a mostanihoz képest az összlakosság szempontjából jóval kevesebb terhet kellett cipelni a maihoz képest most meg szinte a legalapvető élelmiszerek fogyasztása terén is "áll" az ország. Ennek ellenére csend van egyrészt a 2/3-os többséggel minden szektorban a Fidesz van és az emberekben azért jóval nagyobb a "félsz" érzés mint a Gyurcsány kormánnyal szemben. Ráadásul az ellenzéknek nemhogy megoldási javaslatai nincsenek de még egy jó szlogenjük sem. Ígz az embereknek nemhogy bizalmuk nincsen hanem egyre jobban elkeseredettek. Sok ismerőssel beszélgettem annak idején mikor még a Gyurcsány kormány volt hatalmon és sokan pedzegeték, hogy na talán az idén márciusban vagy októberben a lakosság körében egy nemzeti kibontakozás indul meg. Emlékszem minden Ünnepnapon ebben reménykedtek pedig szerintem ez nem naphoz és főleg nem ünnepnapon történne hanem mikor megvannak a társadalom részéről a feltételei. Akármilyen rossz is volt a Gyurcsány kormány, jómagam is rühelltem és a változásra is szavaztam viszont abban az időben a legjobb jóindulattal sem voltak meg a feltételei egy össztársadalmi elégedetlenségre netán egy változtatási igényre mert a Fidesz azért nagy alternatíva volt. Elképzelhető, hogy ennek a kormánynak az idején jön el az a lakosság álltali alulról szerveződő változtatási igény amiben a legtöbben a Gyurcsány kormány alatt remánykedtek?
2013. márc. 8. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen egyetértek veled, mintha csak én írtam volna. DE a magyarok ettől jobban konformisták. Amíg van veszteni valójuk, addig nem mozdulnak és nem tesznek semmit. Ez itt a baj. A másik pedig, hogy a Fidesz szimpatizánsok mozgósíthatók, míg az ellenzékiek vagy velük nem szimpatizálók nem. Nézd meg a tegnapi történteket. A CÖF-ösök máris ott voltak Viktor védelmében. Iszonyat gyorsan megy a forródrót ha történik valami és már ott is vannak.
2013. márc. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy egy "béke"menet mégis milyen módon, kiknek a körében növeli a párt népszerűségét. Mert aki benne van, annak már mindegy, aki meg a médiából hallja, azonnal tudja, hogy "kivezényelték" őket. Vagy ennyire sem futja az észből?
2013. márc. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
egyedül az Orbán kormány tett valamit az országért. S,tegyük hozzá akik most elfoglálták a Fidesz székházát,vezetőjük LMP-s meg MSZP-s,szóval.. Ország legeladósabb listáján voltunk 2006-2009 között,most már nem vagyunk rajta. S,tegyük hozzá,nem a polgárságot adóztatta meg a mostani kormány,hanem a multicégeket,bankokat. Teljesen fölösleges ez a sok tüntetés. Az a másik,hogy személyesen tudom,hogy annyi sötét elméjű gyerek jár néhány egyeremre. Mivel az egyetemek pedig a hallgatókért mennek,és sajnos nem a minőségi oktatásért. Ezért pl. az elte bölcsészeti tanszék bevezette,hogy jövőre már csak min.középfokú nyelvizsgával rendelkezők jöhetnek szóba a jelentkezésnél.
2013. márc. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt a véleményt nem osztom, hogy az emberek spontán mennek ki az utcára. Ha már van valami, ha egy határozott csoport jól érzékelhetően megjelenik, akkor a hozzácsapódás már lehet spontán. A folytatás, új helyszínek lehetnek spontán kialakulók. De a kezdet mindig és mindenütt szervezett, 1848-tól, 1956-on át napjaink bármely tüntetéséig.


Egy ország gazdasága, de még egy felsőoktatási kérdéskör is van annyira bonyolult, hogy a pontos összefüggéseket kevesen látják át. Véleménye viszont mindenkinek van, különösen, ha szítják. A hatalom fontos dolog, nem adják át önként azon az alapon, hogy jobb a másik. Ezért a megtartása/megszerzése érdekében semmi sem drága, főleg nem a kelendő hazugság.

Olyan viszonyok között, ha egy értelmes gondolat megjelenik, azonnal meghurcolják, sárba tapossák érzelmi alapon, senki se adja nyilvánosságra az elképzeléseit. Egy párt így abba a kelepcébe kerül, ha semmit nem mond, nem növelheti a népszerűségét, ha mond valamit, rögtön bemocskolják, kiforgatják. Ez a legrosszabb az új kezdeményezőknek, utána a létező ellenzéknek, végül a hatalmon lévőknek. A logika itt az, hogy csak rossz van, de ebben a legjobb helyzete a hatalmon lévőnek van, és az ellenzékkel együtt nem akarnak új konkurenciát. Ezért szinte lehetetlen ma az eredményesség reményével új pártot alapítani, és ugyanezért programot sem lehet olvasni. Sőt, sok vezetésre egyébként alkalmas, és azt el is vállaló ember arra már nem vállalkozik, hogy nevét végletesen meghurcolják, családját atrocitásnak kitegyék.

Tudok sok olyan neves embert, aki szívesen adja idejét, munkáját, képességeit jó programok kidolgozásába, de előre kiköti, hogy neve kitudódása esetén mindent letagad.

Ezért nincs látható alternatíva azon túl, hogy ma már szinte mindenki mindenki ellensége.

2013. márc. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!