Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország szempontjából jó...

Magyarország szempontjából jó lenne ha bevezetnék az eurót?

Figyelt kérdés

Teljesen laikus vagyok ebben a témában, és jó lenne pár érvet gyűjteni és megismerni... (Mielőtt még valaki jönne, hogy mekkora egy buta felnőtt vagyok, nem, nem vagyok az, mármint butának buta, ilyen szempontból, de még nem felnőtt:))

Miért lenne jó? Többet érne a pénzünk? Több mindent tudnánk venni a fizetésünkből?



2013. márc. 6. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
9%

Tényleg buta vagy mint a föld.

Tökmindegy hogy 295 forintod van vagy 1 euród ugyanannyit ér. Ennek inkább a külkereskedelemre lenne hatása.

2013. márc. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne jó. Még sérülékenyebb lenne a gazdaságunk.

Ahhoz, hogy bevezethessük, sokkal jobban kellene teljesítenünk.

Ha az euró övezetbe lennénk, akkor igaz, hogy nem kellene az árfolyam ingadozástól tartanunk. De nem lenne több jövedelmünk akkor sem.

A jövedelmek nem a használt valutától függnek, hanem a gazdaság fejlettségi állapotától.

2013. márc. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 rémuralom ***** válasza:
100%

Most nincs erőm mindkét oldalról megvizsgálni a kérdést, és mindkét álláspont mellett érvek sorát felsorakoztatni, úgyhogy bedobok egyet, ami most hirtelen eszembe jut.


Nyitott gazdaság vagyunk, azaz nagy az export- és az importhányad (a GDP-hez viszonyítva). Ezeknek a kiszámíthatóság (nem ingadozik az árfolyam) és a pénzváltás költségeinek eltűnése adhatna egy kis löketet.


Meg az ugrott be még így hirtelen, hogy ha eurónk lenne, akkor a forintkamatoknál lényegesen alacsonyabb eurókamatok lennének itthon is az uralkodók, ezáltal talán nőnének a beruházások (ugyanakkor talán az infláció is). Ez viszont már hosszabb kifejtést igényelne.

2013. márc. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekünk mindenképpen jót tenne, de az Euro zónának nem feltétlenül. Nézd meg Portugália és Görögo. példáját. Magukkal ránthatják akár a teljes Euro zonát.


Amíg nincsen fiskális unió, addig teljesen felesleges egységes európai pénzről beszélni.

2013. márc. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem!


Egyedül talán az lenne az előnye, hogy nem tudnának úgy szórakozni vele mint a forinttal

2013. márc. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
37%
Jójám aranyoskám! Úgy várom már mikor Tibi postásom, euróban hozzam majd a nyugdíjam. Nem is tudom mire fogom majd költeni Bécsben ezt a 200€-ot.
2013. márc. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!