Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik állampolgár zavar?

Melyik állampolgár zavar?

Figyelt kérdés

A kérdést akár le is szűkíthetjük a Parlamentre.


amerikai-magyar kettős állampolgár

izraeli-magyar kettős állampolgár

román-magyar kettős állampolgár

szerb-magyar kettős állampolgár

szlovák-magyar kettős állampolgár


Egy idézet imádott Alaptörvényünkből:

"XXIII. cikk


(1) Minden nagykorú magyar állampolgárnak joga van ahhoz, hogy az országgyűlési képviselők, a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek, valamint az európai parlamenti képviselők választásán választó és választható legyen."



2013. márc. 6. 19:35
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az előttem szóló úriember nem gondolta komolyan amit mondott, csak próbálta bemutatni a jobboldali proletárok által, véleménynyilvánításkor alkalmazott, széles körben elfogadott stílusát.
2013. márc. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Valamiért provokációnak vette a kérdést...
2013. márc. 9. 18:51
 23/26 Pro Patria ***** válasza:

"Hány olyan ember él a Földön, aki magyar állampolgársággal született, de most nem Magyarországon él?"

- Sok. És nem is tartom helyénvalónak, hogy bármelyikük az országgyűlésben szerepeljen. Ez olyan alapvető nemzetbiztonsági kritérium, amelyet normális országban magyarázni sem kell.

Ettől függetlenül még nem tartom őket a magyar nemzeten kívülesőknek.

Miben mondok ezzel ellent az alaptörvénynek?

2013. márc. 10. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Az országgyűlési képviselőket tudtommal alapos háttérellenőrzésnek vetik alá. Az ALaptörvény itt nem tesz különbséget "sima" és "többszörös" állampolgárok között, annyit mond, hogy minden felnőtt választó és választható:

"XXIII. cikk


(1) Minden nagykorú magyar állampolgárnak joga van ahhoz, hogy az országgyűlési képviselők, a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek, valamint az európai parlamenti képviselők választásán választó és választható legyen."


A Fidesz nagyon hirdette, hogy nincs különbség állampolgár és állampolgár között, ezért kapnak szavazati jogot az új kettős állampolgárok. Ha egyenlőek, akkor választhatónak is kell lenniük.

Egy - számomra - érthetetlen dolog, hogy információim szerint a határon túliak csak listára szavazhatnak. Ha már egyszer szavazhatnak, hol az egyenlőség? Kérdem én: miért nem lehet területi képviselőkre ikszelni? Pl. Románia: 3 fő, Szlovákia: 2 fő, déli szomszédaink 1 fő, stb, és pl. további kontinensenként 1-2 fő, valahogy a magyar lakosság arányait figyelembe véve. Az a ~10 képviselő nem számítana sokat anyagilag, ellenben hatalmas gesztusnak vennék a külhoniak. Meg lehetne oldani, persze csak akkor, ha a Fidesz tényleg gesztusként adja, nem "befektetésként" a remélt szavazatokért.

2013. márc. 10. 12:54
 25/26 anonim ***** válasza:
56%
A 21# kolléga érti a csíziót:)
2013. márc. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Pro Patria ***** válasza:

"Az országgyűlési képviselőket tudtommal alapos háttérellenőrzésnek vetik alá. Az ALaptörvény itt nem tesz különbséget "sima" és "többszörös" állampolgárok között, annyit mond, hogy minden felnőtt választó és választható"

- Ami nagyon nagy hiba. Mint mondtam, mind a Honvédségnél, mind a rendőrségnél, mind az NBH-nál, mind mindegyik ilyen szervezetnél alapfeltétel a kizárólagos magyar állampolgárság, nemzetbiztonsági okokból. Enélkül jelentkezni sem lehet. Akkor az országgyűlésben, ahol törvényeket alkotnak, ne legyen kizáró ok? Ez nagyon helytelen...! És minden normális államban így van.


"A Fidesz nagyon hirdette, hogy nincs különbség állampolgár és állampolgár között, ezért kapnak szavazati jogot az új kettős állampolgárok. Ha egyenlőek, akkor választhatónak is kell lenniük.

Egy - számomra - érthetetlen dolog, hogy információim szerint a határon túliak csak listára szavazhatnak."

- Nem értem, mi ebben az érthetetlen számodra. Eddig is voltak magyar állampolgárok, akik külföldön vállaltak munkát, vagy telepedtek le hosszabb-rövidebb időre, és nem veszítették el a választójogukat, de csak listára szavazhatnak. Területi képviselőre csak a helyi lakosok szavazhatnak, ez teljesen logikus. Az a felvetés viszont nem elvetendő, hogy lehessen küldöttséget indítani a magyar országgyűlésbe a kárpát-medencei, határon túli magyar területekről. Ehhez azonban először az adott területeknek legalább autonómia kell, és az ezzel járó saját önkormányzat - amiből delegációt küldhetnek.

2013. márc. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!