Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország egyenlő bankhatalom?

Magyarország egyenlő bankhatalom?

Figyelt kérdés
Túl sok az emberek megnyomorítása, tönkretétele.
2013. márc. 5. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:

A probléma nem igazán a kormány miatt van. Összetettebb a dolog. A legtöbb ember csak a politikusokban látja a hibát és minden oldalt egyaránt hibásnak tart. De a kormányokat nem lehet összemosni azért, mert azért a tettek és adatok alapján lehet összevetést végezni.

Igazából nem egészen értem,hogy az kérdés,hogy Magyarországon a bankok diktálnak vagy Magyarországon annyi bank van,hogy lehetne bankhatalom..

2013. márc. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Antimod ***** válasza:
Magyarország a hitelezők markában van, ki kell termelnie az adósság törlesztéséhez szükséges összegeket. És a legszomorúbb, hogy nyakunkon az újabb hitel, további évtizedekre gúzsba kötve az országot. Ez teljesen független attól, hogy éppen hány bank van Magyarországon.
2013. márc. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tetro ***** válasza:
81%
Nem, szerintem Magyarország egyáltalán nem bankhatalom. Svájc inkább az. Nem is értem honnan szedted ezt...
2013. márc. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Nem, szerintem Magyarország egyáltalán nem bankhatalom. Svájc inkább az. Nem is értem honnan szedted ezt..."


Már miért ne lehetne? Annyi mindennek lett már titulálva ez az ország, miért pont ez maradna ki?

2013. márc. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Bankhatalmi tekintetben Magyarország sehol nincs Amerikától.

A különbség:

Amerikában a választásoknál az "American Dream"-et kell eladni, azt, hogy milyen sok pénzed lesz. Ott ez a kultúra része.

Magyarországon a magyar kultúra egyik alappillérét: Sikergyűlöletet.

Itt erre kapnak rá az emberek.


Azért gondolják sokan, hogy bankhatalom vagyunk, mert csak errol hallanak a TVben.

2013. márc. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-üs válaszadó szerint bárhol a világon nem azt mondják a pártok az embereknek,hogy szavazz rám,mert sok pénzed lesz és sikeres leszel?Csak amcsiknál? Sztem ez hülyeség..Az Usában is a bankrendszer irányítja a gazdaságot és ő határozza meg a gazdasági folyamatokat és a pénz mennyiségét. Ott is a globálisan megszerveződött pénzemberek tartják adósságfüggésben az embereket,mint nálunk. Lehet ott 1000x több bank és hozzá kapcsolódó dolog, azon nem változtat,hogy egy szűk csoport (a kormányon kívül)határozza meg a dolgokat. Nálunk is arányaiban nagyon sok bankfiók van, több a kelleténél, lehet nem olyan magasak mint az Usában, de u.a. a rendszer van itt is. Csak nálunk pl nem 300%fölött van az államadósság, hanem 80%,de itt is az egy családból mind a 2 szülőnek kell dolgoznia,mint az Usában,hogy vhogy meglehessen élni.
2013. márc. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kormányok igenis felelősek, hogy ez a helyzet alakult ki, mert ők engedélyezték az uzsorakamatot a bankoknak azzal, hogy garantáltak bizonyos hasznot nekik minden körülmények között. Orbán döngette a mellét, a válság után hogy nálunk nem ment csődbe egy bank se... mit gondoltok miért nem ment? Mert sehol a világon nem szednek a bankok ennyi kamatot mint itt...

A válság is azért kezdődött, mert az USA olcsó hiteleket dobott piacra, hogy kihúzza a cégeket a bajból... ott elképzelhetetlen, hogy a bankok nyeresége miatt lerontsák a gazdaságot... Nálunk meg mit csinálnak? Infláció... és az államadósság egy részét kifizettetik az emberekkel, ahelyett, hogy köteleznék a bankokat a kedvezményesebb hitelekre...

Mindamellett az emberek is ostobák voltak, mert a rendszerváltás után azonnal akarták azt, ami a nyugatnak már megvolt, így töketlenül vették fel a hiteleket szinte mindenre... Olcsó devizahitel... olyan könnyű volt őket behúzni a csőbe, hogy szerintem a bankok sírtak örömükben... Aztán most jött Orbán és megint döngette a mellét, hogy majd ő kihúzza az embereket a csávából, de csak a gazdagokat húzta ki, a bankok meg a szegényeken szedik vissza azt, amit elbuktak az egyösszegű visszafizetéseken... minél rosszabb a gazdaságunk annál jobban le leszünk kötelezve a hitelintézeteknek ők pedig annál többet kaszálnak...

2013. márc. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyszer csak kötelezni fogják a labdát, hogy ne essen vissza. Vagy hogy a kapuba menjen, ha a mi emberünk rúg bele. A kétharmad birtokában mi még a követ is feldobhatjuk, megparancsoljuk neki, hogy nem hulljon a fejünkre. Mit nekünk (természet-, társadalmi) törvények, azokat is mi írjuk. Visszamenőleg, ha kell. Mert rendnek kell lenni. A miénknek.

A bankokat is kötelezzük, elrendeljük, hogy ne legyen megnyomorítás, sőt, egyszerűen legyen jólét. De tervszerűen, megfontoltan cselekszünk, az utóbbira csak jövőre kerül sor. Elvégre akkor lesznek a választások (ezt is mi rendeltük el).

2013. márc. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!