Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy volt koldusmaffia?

Igaz, hogy volt koldusmaffia?

Figyelt kérdés
Annó, pár éve hallottam rádióban, hogy feltételezés szerint egy alvilági hálózat üzemeltette a kéregetést. Volt maffiahálózata. Fel volt osztva a terep és a kéregetésből leszették a maffiózók a sápot, sőt hoztak külföldi béna kéregetőket is. Igaz ez?
2013. febr. 24. 02:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Most is van.
2013. febr. 24. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak volt, most is így megy.
2013. febr. 24. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. Ez egy vállalkozás.
2013. febr. 24. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sőt! A háború előtti időkben volt olyan "iskola", ahol gyerekeket képeztek ki zsebtolvajjá. Lehet, hogy még most is van.
2013. febr. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Volt, van. Mindig vannak élelmes és gátlástalan haszonlesők, akik a legvédtelenebbeket használják fel saját zsebük megtömésére.
2013. febr. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Van koldusmaffia. Régebben leplezetlenebbül csinálták, nagyon be voltak határolva a területek, és a villamoson pl egy ember mindig ugyanaközött a két megálló között ingáz(hat)ott csak. (A múlt idő csak arra vonatkozik, hogy már kevésbé feltűnő)

Ez azonban nem csak a területfelosztásról szólt, embereket kényszerítettek erre, és elszedték a koldult pénzt tőlük. Leitatták és más módon függővé tették az áldozatott.

Olyanról is hallottam, hogy egy alkoholista ember egészséges lábát vágták le, mert úgy többet kap, és nem mellesleg kevésbé tud mit csinálni.

Nem állítom, hogy minden koldus a maffia áldozata, de én tutira nem adok pénzt, max kaját. (Akiknek igazán szükségük van rá, elfogadják, és akiknek nincs, azoknak csak a pénz (vagy alkohol, cigi) kell.

Mostanában azonban sokkal nehezebben megy a koldusoknak és lehetnek alkalmiak, hivatásosak, vagy mafiaáldozatok, vagy rokon/ismerős által kényszerítettek)

Úgy tíz éve megkérdeztem egy koldust, hogy kényszerítik-e, szeretne-e valakinek életjelet küldeni, de nevetve mondta, hogy önként és dalolva csinálja. Napi MINIMUM 30.000-et keresett, amit berakott a bankba. A saját telkén lévő téliesített faház mellett lévő házra gyűjtött. Nem kamuzott: tíz percig beszélgettünk, azalatt több mint ötszáz forintott kapott! Arra kért, hogy hozzak neki kaját. Mondtam hogy jobban keres, mint én, ott a sarkon a bolt, miért nem vesz magának, erre azt mondta, hogy az nagyon sok bevételkieséssel járna. (Eszembe sem jutott, hogy felajánjam: pénzért bevásárolok neki.)

A Fedél Nélkül újságárúsok azonban tisztességesek.

2013. febr. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!