Mennyire lenne érdemes ideiglenesen kilépni Magyarországnak az euból?
Így van lépjünk ki. Minek nekünk az a potom 7000 milliárd forintnyi támogatás? Majd elleszünk itt magunknak valahogy... És így van, állítsuk le az eu-s támogatású fejlesztéseket, befektetéseket, fizessünk minden után vámot és váltsuk Szlovákiába is útlevelet...
Mondj már egy olyan EU-s szabályozást, ami szerinted visszafogja a gazdaságot! (És most nehogy a csirkeóllal gyere nekem, mert falra mászok :-))
Kompromisszumok? Hát igen egy ilyen kicsi állam és gazdaság, mint mi vagyunk, a nagyhatalmakkal való kompromisszumoktól függ...
Kedves kérdező!
Szerintem sem ideiglenesen, sem véglegesen nem lenne okos döntés kilépni az Unióból. Az unió lényege, hogy benne szabadon áramolhatnak az áruk, a tőke, a szolgáltatások és a személyek (ez a 4 alapszabadság). Ebből kikerülve a külkereskedelmünk erősen megcsappanna (vámot kellene fizetni az unióba bevitelkor) és a magyar vállalkozások csak nehezen terjeszkedhetnének nyugat felé.
Magyarország, a kilépést fontolgató országokkal (pl. az Egyesült Királyság) szemben többet kap, mint amennyit befizet, mert az Unió célja az új tagállamok felzárkóztatása.
Szabályozás valóban nagyon sok van, ám azok nem juttatnak minket hátrányba, hiszen az egész Unió területén egységesek ezek a szabályok, nem vagyunk mi sem rosszabb jogi helyzetben más tagállamoknál. Ezek a szabályozások főleg a fent leírt 4 alapszabadság és a piacok állami szabályozottságtól mentességének biztosítását célozzák és szerintem kifejezetten hasznosak a piacgazdaság kialakulásához. Ami miatt nálunk gondok vannak, az a mi hazai politikánk helytelensége, az olyan szabályok tömkelege, ami nem élénkíti, hanem elnyomja a gazdaság fejlődését és ami így valóban hátrányba juttathat minket az e szabályok alatt értelemszerűen nem álló, mondjuk osztrák gazdasággal szemben. De ezek a rossz szabályok Budapesten és nem Brüsszelben készülnek.
Ilyen nincs.
Persze a klub hamarosan feloszlik mert életképtelen, sok az érdekellentét és a globálkapitalizmus is agyonnyomja!
Kilépni magunkba soha nem fogunk.
Túl sok hátránya lenne az önálló kilépésnek.
De!!
Hamarosan eljön az az idő amikor pld a Visegrádiak vagy a pigs ek, megértik hogy ha bandába tömörülve lépnek ki akkor sokkal racionálisabban lesznek képesek az érdekeiket képviselni és sokkal nagyobb fejlődést tudnak elérni. Nagyon úgy fest hogy ez lesz a koreográfiája az Eu szétbomlásának. És ez nem is a távoli jövőben fog lejátszódni, hanem akár 5-10 évet távlatban.
Ezt a globálkapitalizmus és a tőke-munkaerő-államok egyenlőtlen érdekérvényesítése, az ellensúlyok lebomlásának köszönhető feszültségek fogják indukálni.
"ConnectCare válasza:
Teljes sötétségben élsz, és tisztán látszik hogy eszed a demagóg Eu s blablát.
Felzárkóztatás? Szerintem meg a piacaink, olcsó munkaerő, adó versenye ami sehová nem vezet.
Vámok?
Vámok az Eu előtt is voltak(kölcsönösség kvóta), és nem kötelezőek de meg van a szabályzó szerepük ami nem is rossz!
Jahh és a legjobb!
a tőke szabad áramlása, ami természetesen a tőke tejhatalmát testesíti meg, ami meg ugye nekünk nincs, és ezen az úton haladva soha nem is alakulhat ki az erőfölények miatt.
"Mondj már egy olyan EU-s szabályozást, ami szerinted visszafogja a gazdaságot! (És most nehogy a csirkeóllal gyere nekem, mert falra mászok :-))
A kermultik, akik a mi termelésünket fölözik le.
A Brazil cukor, az Eu s növényolaj, ezeket diktatórikus és az országot kijátszó eszközökkel szüntették be nálunk.
Kb az élelmiszereink 40% a külföldi, és úgy az, hogy ők csak behozzák É-Afrikából stbsb. a feldolgozó iparunk 70% külföldi, ami az élelmiszer feldolgozás területén még súlyosabb majd 80%. Ez kb azt jelenti hogy az élelmiszerre költött pénzünk egy jelentős részének integetünk és alig vagyunk képesek reprodukálni.
Az iparról nem is beszélve.
Igen, az Eu naggyá tett bennünket a szellemi fogyatékos összeszerelésben ami soha nem hoz 1cm fejlődést sem.
Igen, a szlogen él!
Lehet cukrászdád Bécsben, de akit nem vakít el az ideológia és nem plántáják sikerrel belé hogy a magyar mihaszna, az látja a valóságot!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!