Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más országban is úgy van mint...

Más országban is úgy van mint nálunk, hogy az összes párt hitelét vesztette, nem képzelhető el kormánypártként vagy csak mi magyarok vagyunk ilyenek?

Figyelt kérdés
2013. febr. 9. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem minden part hiteltelen - Magyarorszagon sem.

Majdnem minden partban vannak akik a sajat hasznukat nezik ELSOSORBAN, sot olyanok is, akik CSAK azt nezik, de azert vannak a legtobben rendes, nepert, nemzetert kuzo emberek is.

2013. febr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 rémuralom ***** válasza:

Ennyire sehol nem durva a helyzet, tudtommal.


Hogy az inkumbens kormány és pártja veszít népszerűségéből, az általános jelenség. Mindenki hazudik a kampányban, ki többet, ki kevesebbet, és négy év alatt fokozatosan kiderül, hogy a király meztelen. Akkor aztán jön a másik párt, a kormány népszerűségvesztését az ellenzék felszívja. Ha pedig nagyon nagy válságban van mindkét nagy párt, akkor többnyire jön egy nevető harmadik, aki a következő választáson vagy nyer, vagy legalábbis olyan tényező lesz, akivel muszáj számolni, mondjuk 20-25%-os eredménnyel fut be a harmadik helyen, és csak nagykoalícióval lehet elkerülni. Ilyen helyzet állt elő például tavaly Görögországban, a korábban évtizedeken keresztül meghatározó két párt nagykoalíciót alkotott, és így is szűk többségük van csak.


Nálunk meg valamiért az van, hogy a kormánypárt egyre népszerűtlenebb, az előző kormánypárt képtelen összeszedni magát, kb. ugyanannyit mérnek nekik, mint amennyit három éve a választáson kaptak, rajtuk kívül bekerült a parlamentbe két kisebb párt, és született azóta a parlamenten kívül tucatnyi újszülött pártocska. Az eredmény: semmi. A nagyok stagnálnak, az LMP felbomlott, a legkisebbek pedig még a szájtépéshez sem értenek. Eközben egyre több ember győződik meg arról, hogy egyik párt sem érdemes arra, hogy kormányozzon, mind hazudik, mind harácsol, a kicsik meg ugyebár úgyse nyernek, talán be sem jutnak, azokra azért nem érdemes szavazni. Ennek az lesz a vége, hogy elmegy szavazni a választóknak úgy 30-40%-a, miközben a rendszerváltás óta stabilan 60% körül vagy afölött volt a részvétel. A parlamenti székek ettől még meg fognak telni, kormányt is fog tudni alakítani valaki. Más kérdés, hogy milyen demokrácia az, ahol olyan párt(ok) alakít(anak) kormányt, amely(ek) megszerezte (együttesen megszerezték) az összes választó húsz százalékának szavazatát.

2013. febr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 rémuralom ***** válasza:
Ja, igen, és az elsővel is egyetértek: az a baj, hogy majdnem minden pártban van egy-két hiteles arc, aztán slussz. Szívesen szavaznék például Bajnaira vagy Schifferre, de az Együtt2014-re ill. az LMP-re nem. Szimpatikus például Ángyán József, nem is azért, amit képvisel, inkább azért, ahogyan képviseli. De a Fideszből kb. ennyi. Nincs olyan párt, amelynek élvonala tele van vállalható arcokkal.
2013. febr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ugyanilyen válságos a politika, nyugaton és keleten, mint nálunk ...

Ajánló: A nyugaton "szenvedélyesebbek" a parlamenti viták, érdemes megnézni a francai vagy az angol parlament kiabálásait (mert az nem vita) ... Ahhoz a kultúrához képest, a magyar parlamentben nyugalom és békesség van ...

2013. febr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Dick Esmen ***** válasza:
Inkább csak keletebbre és délebbre.
2013. febr. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez sehol sincs így. Nagyon ritka, hogy egy újonnan létrejött párt, azelőtt parlamenten kívüli politikusokkal megnyerjen egy demokratikus választást. Általában a parlamenti pártok közül kerül ki a győztes.
2013. febr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gondolj csak a "kalóz" pártokra svéd , német osztrák területeken sokan szavaznak rájuk ... Ezek olyan pártok, melyek csak a kiábrándult tömegek szavazatait gyűjti össze.
2013. febr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"de azert vannak a legtobben rendes, nepert, nemzetert kuzo emberek is."


Igen ám, csak ezek soha nem egy egész pártot alkotnak, hanem az összes párton belül ott vannak, mint egy elnyomott kisebbség.


Egyébként a szélsőséges pártok népszerűségéve egész jól mérhető a közép hitelvesztettsége.

2013. febr. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!