Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz az önkormányzatokkal,...

Mi lesz az önkormányzatokkal, a kis falvakkal?

Figyelt kérdés

Miután államosították az iskolákat, és a központi költségvetés átvállalta az adósságaikat, drasztikusan lecsökkentették a 2013-mas költségvetésüket. Több helyen olvasható, hogy sokkal nagyobb mértékben, mint amekkorát az államosítás indokolt volna.


Az önkormányzatok hitelt már nem kapnak, és meg is van tiltva nekik, hogy mínuszos költségvetést tervezzenek. Viszont mindenütt azt mondják, hogy ebből nem tudnak kijönni, a kötelező feladatokat se tudják finanszírozni.


Elvben növelhetnék a helyi adókat (építményadó stb.), ezt sajnos több helyen meg is tették, de a szegény kis településeken ez behajthatatlan lenne.


Ez a cikk csak Somogy megyére fókuszál, de ugyanez van mindenütt.


[link]



2013. febr. 7. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Borsod megye kisfalvas részei 50-300 lakossal,1/4 - 3/4 cigánylakossággal: 10 éve nincs döntésre szükség pénzügyben.Nincs mi felett dönteni.Visszasírjuk Antall Józsefet,amikor még öreg magyar parasztoknak építettünk kábeltévét,járdát,közösségi házat (ravatalozót).A kis falvaknak az a három év volt valami.Mondom ezt én,akit 1990-ben választott az akkor még szép falum tisztviselővé.Most már szólni se nagyon merek...
2013. febr. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon szomorú és tanulságos. Én pesti vagyok, és pont a 90-es évek elején jártam utoljára ilyen kis, pár 100 lakosú, szabolcsi faluban. És akkor ott is voltak még beruházások, út épült, bevezették a vezetékes gázt például. Akkor 30 % körül volt a cigányok aránya, mára viszont a nem cigányok teljesen kihaltak, vagy elmenekültek, ahogy hallom. Tavasszal akarunk újra lemenni és körülnézni. Lehet, hogy hanyatt fogok esni.
2013. febr. 7. 18:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Rokonomék Tiszaeszláron éltek Miskolcra költöztek.4 éve a hátrahagyott mamát megégették combtájon,mert nem akart elköltözni,szép (kicsi) házikót eladni.Azóta az utcát is szétrombolták.Még a méteres betonból is kibányászták a vasat.Senki nem érdeklődött építésihatóságilag,hova lett az utca.
2013. febr. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajtóban is megjelentek erről hírek.Meg az eltűnt sajóládi erdőről.
2013. febr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne hidd el,bárki mondja,hogy itt nincsenek jó lokálpatrióták.Meg magyarok.meg européerek.
2013. febr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az önkormányzatok nem érdekelnek... egy kupac ingyenélő, sógor, koma, rokon, seggnyaló...

Minek van 300 fős településeknek polgármestere több százezres fizetéssel?

Megkurtították a költségvetésüket? Ó de sajnálom, az én falum hivatalában 2 milliót költöttek masszírozós székekre és ultramodern számítógépekre, nem beszélve arról, hogy az összes alkalmazott 200 ezret keres, és ebből a pénzből osztogatták maguknak a nagy jutalmakat a polgármesterek, szóval teszek a költségvetésük megkurtítására...

Az első hozzászólónak üzenem: Antall József remélem forog a sírjában mint a búgócsiga, mert a kis falvak miatta mentek tönkre, szétosztogatta a TSZ-eket kárpótlásokba, amik most eltartanák a falvakat és munkát adnának az ott élőknek, helyette a tűzhöz közel ülő parasztok szedik fel a nagy lóvékat a földekért, amin még csak nem is termelnek... de ne aggódj, legalább telefonod van... én meg majd beregisztrálom a kiskertemet 6000ft-ért, ők meg felvásárolták a földeket és a költségeiket is az állam fizette... hát tudod mit... a k..va anyjukat...

2013. febr. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az önkormányzat sajnos nem csak egy kupac ingyenélő, hanem mi vagyunk. És ha az önkormányzatnak nincs pénze, akkor nekünk nincs segély, támogatás, a mi adóinkat emelik, a mi falunkban nem épül semmi és rohad le minden.
2013. febr. 8. 08:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves hatos!Én 1990-98-ig voltam polgármester 1990-ben 10 ezerért havonta,1998-ban 36 ezerért.Igazi felzárkóztatás itt 90-93 között zajlott,lett vezetékes vizünk,telefon,kábeltévé,járda,ravatalozó,közvilágítás,szemétszállítás,közösségi ház,és mindent saját brigáddal,helyi emberekkel hoztuk létre.Nem idultam harmadszor,mert már csak a szociális ügyekkel volt tele a cég,fejlesztésekre kilátás se,csak az állandó civakodásra.Azóta is így van.És a régi tsz elnöke és haverjai birtokolják a határ kétharmadát.A maradék harmad a "parasztoké" ,akik nem százmilliós támogatásból szaladgálnak X6-ossal,hanem otthon rázzák a fejüket,amikor a Nagyok John Deere-ekkel "demonstrálnak.
2013. febr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!