Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a magyar...

Miért van az, hogy a magyar jelképek, szimbólumok tartása, viselése miatt jobboldalinak, vagy szélsőségesen jobboldalinak nézik az embert, ellentétben más országokkal?

Figyelt kérdés

Ha felveszek egy piros-fehér-zöld karkötőt, vagy egy magyar címeres kabátot, vagy bármilyen más ruházatot, kiteszek a kollégiumi szobámba egy címeres zászlót, egyből sztereotipikusan úgy gondolják, hogy jobboldali, de egyre többen azt, hogy szélsőséges nézeteket vallok.

A kérdés bennem azért vetődött fel, mert én előszeretettel viselem ezeket a jelképeket (ez egy családi hagyomány), és a közösségi reakciókból egyértelműen leszűröm ezt a beskatulyázást.


Az egyetemen volt, hogy rákérdeztek a pártszimpátiámra ("Jobbikos vagy?"), illetve sok szélsőjobbos keresi a társaságomat, és egy címer viselése miatt már egyből úgy gondolják, hogy mi egy belső körhöz tartozunk és ennek megfelelően viselkednek - haverkodnak -. Nyíltan, vagy sejthetően baloldali, liberális embereken (ennek az egyetemnek legnagyobb része) pedig egyértelműen érzem, hogy van bennük távolságtartás (ami persze feloldódik amikor megismernek, de nem ez a lényeg). Persze 99%-ban sosem mondják ki, de lehet érezni.


A kérdésem igazából az, hogy ez miért alakult ki Magyarországon. Például az USA-ban a fekete, zsidó kisgyerekek is hangosan éneklik a himnuszt már oviban, és rengetegen viselnek amerikai zászlós ruhákat politikától totál függetlenül. Még a legliberálisabbak házáról is lóg le az amerikai zászló és egyszerűen szeretik a jelképeiket.

Vagy ősszel voltam Londonban, és egy kisiskolás (10-12 évesek) spanyol csoport hangosan kiabálta az utcán, hogy "ESPANYA! ESPANYA!" (nálunk ez elképzelhetetlen, meg is lepődtem). Voltak nálunk olasz cserediákok még gimnáziumban, és ők is hasonlóak voltak.


Magyarországon miért társítanak az emberek azonnal ideológiát, politikai meggyőződést a jelképek mellé? Mindig így volt ez? Vagy ha nem, mikor alakult ki? Szerintem elég rossz dolog, főleg annak, ha valaki nem jobboldali, vagy csak simán semleges.



2013. jan. 31. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
20%

Azért, mert itt a jobboldal kisajátította a nemzeti jelképeket. Nézd csak meg, egy FIDESZ-gyűlésen hány FIDESZ-zászlót látsz! Egyáltalán milyen a FIDESZ zászló, ha még van? Csak és kizárólag nemzeti zászlókat használnak a pártrendezvényeiken. Orbán és Vona kikiáltotta magát a nemzet, a magyarság letéteményesének, és hazafiatlannak, nemzetellenesnek, idegenszívűnek, sőt hazaárulónak bélyegeznek mindenkit, aki nem az ő oldalukon áll.


A másik ok pedig, és erre is könnyen rájöhetsz, hogy a magyar állam nem olyan, és sose volt olyan, amire egy ép eszű ember büszke lehetne. Akkor én most miért is harsogjam a világban, hogy én magyar vagyok, miért tegyem ki léptem-nyomon a magyar jelképeket? Csak lesajnálnak, mert az onnan nézve barbár Orbán-világgal azonosítanak. De itthon se érzem a különösebb igényét annak, hogy zászlót vonjak fel a kertemben. Talán érthető.

2013. jan. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Az első tipikus baLOLdali liberális. Ki szabta meg az MSZP-nek, vagy tök mindegy, bármelyik pártnak, hogy ne használjon Árpád-sávos zászlót, magyar címert, kokárdát stb...? Senki. Nem sajátította ki a Jobbik, egyszerűen csak ápolják a hagyományainkat. 1945 előtt aki kiállt, egy magyar zászlóval, vagy azt mondta ,,büszke magyar vagyok" azt nem megvetették, hanem egy normális, egészséges felfogású embernek gondolták. De ez a liberális világ ezt hozta magával, hogy most már se zászlók, se nemzetek nem lehetnek. Új világrend forevör.
2013. jan. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Dick Esmen ***** válasza:
18%
Kisajátította a Fidesz(és később a jobbik),még pedig azzal hogy magyartalannak tartja a baloldalt.
2013. jan. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2011-ben a Március 15-ünnepségekre elrángattam a barátom, mivel szeretem a történelmet. Egyébként én is fiú vagyok, szóval mint meleg pár mentünk ki, persze semmi kézfogás, vagy megbotránkoztató csak egymás mellett sétáltunk. Kitűztük a kokárdát. Persze hozzá tenném,hogy nem vagyok egy hetero alfa hím. Miközben sétáltunk haza fele a belvárosból, velünk szembe jött egy ember és a következőt mondta: ha nem lenne rajtatok kokárda azt gondolnám bu.ik vagytok. Nah ez volt az utolsó, hogy én elmentem akármilyen megemlékezésre. Azért mert feltételezhetően meleg vagyok, akkor már nem lehet nemzet tudatom vagy mi?? Elszomorító!
2013. jan. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem érzem hogy így lenne.Szerintem bármelyik párt szimpatizánsa lengethet Magyar zászlót,azért nem fogják megszólni.Például válogatót sport eseményeken vagy nemzeti ünnepeken zászlókat lengetőknél soha nem gondolkoztam azon melyik pártal szimpatizál.
2013. jan. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!