Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez egyszerűen már nem szánalma...

Ez egyszerűen már nem szánalmas, hogy a kormány mit művel az Alkotmánybírósággal? És még Orbán mondta azt, amit mondott ellenzékben.

Figyelt kérdés

[link]


"az Alkotmánybíróság döntései mindenkire kötelezőek. Nincs kibúvó, kiskapu , ez a magyar demokrácia egyik vastörvénye" Mindezt 2007ben mondta.

„Van még egy tanulsága az Alkotmánybíróság döntésének. Mégpedig az, hogy egy demokráciában általában a demokratáknak van igazuk. Egy demokráciában nem képzelhető el, hogy a kormány a saját programját egyetlen lehetséges útnak minősítse.”

„Az Ab határozatai mindenkire kötelezőek, ezért a kormánynak is tiszteletben kellene tartani ezeket. Nagyon szerencsétlen, valamint rombolja az alkotmányos jogállamot és az Alkotmánybíróság tekintélyét, ha a végrehajtó hatalom, az igazságügyi miniszter vagy a miniszterelnök vitába száll az Alkotmánybírósággal.” (2009. március 5., Répássy Róbert)

„A Fidesz, ahogy eddig is, úgy a jövőben is tudomásul veszi az Alkotmánybíróság döntéseit.” (2009. július 14., Fidesz-közlemény)


2013. jan. 30. 11:37
1 2
 11/20 szántóvető ***** válasza:
0%

Kérdező elolvastad a 2. bekezdést?Itt arról van szó hogy ha beigazolódik a pártállami vezetők különféle bűncselekménye(ne adj isten korrupciója)akkor büntethetők legyenek!Szerinted ez baj?Csak nem vagy bűnpártoló?Amúgy a FIDESZ teljes körű elszámoltatást ígért a választási kampányában,és ebből eddig nem sokat tapasztaltam..

Válaszoljál nekem! xD

2013. jan. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

ma 16:10


Az a hazug liberális média ami ne a kormánynak ad igazat? Ma ha valami nem a hírtv vagy a magyar nemzet akkor az hazug. Azért ez már vicc, hogy egyesek mennyire hisznek a fideszben.


"És el is fogadták a választási regisztráció elutasítását. Tehát, mi a problémád? "


Te komolyan nem érted? Akkor eléggé sajnállak. AZ hogy a kormány semmibe veszi a demokráciát. Kénye kedve szerint korlátozza az AB-t. Vagy ez csak addig elítélendő amíg nem a fidesz van hatalmon.


"Amellett, hogy a választási regisztráció hasznos lenne, ezért remélhetőleg nem hagyják elfekvőben a dolgot 2014-után majd, más megfogalmazással, amit nem lehet kifogásolni."


Egyáltalán nincs haszna. És igazából Orbán járatta le magát nem is olyan régen azzal, hogy elégég nem is érti mit töröltek el.

[link]

2013. jan. 30. 16:42
 13/20 A kérdező kommentje:

ma 16:36


Kicsit olvass már utána, hogy miért semmisítették meg. Mi volt az oka.

2013. jan. 30. 16:44
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

"Én már elkezdtem jegyzetelni, amit most mond a mostani ellenzék... Másfél év múlva szívesen fogom olvasgatni a GyK-t."


Másfél év múlva még ugyanúgy "deazorbánaztmondtamég2009-ben" lesz. Meg két és fél év múlva is, meg szerintem 10 év múlva is, amilyen töketlen az "ellenzék".

2013. jan. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

ma 16:44


ÉS mi is van azelmúltnyolcévvel? Vagy felejtsük el, hogy mit hazudott Orbán ellenzékben?

2013. jan. 30. 16:46
 16/20 A kérdező kommentje:
2013. jan. 30. 16:57
 17/20 Pro Patria ***** válasza:
91%
Már ne is haragudj, de a AB döntött a választási regisztrációval kapcsolatban, a kormány pedig elfogadta. Tehát?
2013. jan. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

"Ettől függetlenül viszont az elmúlt húsz év alkotmánybírósági gyakorlatában számos olyan döntés található, amely a demokratikus jogi kultúra megteremtője volt, és mint ilyen, önálló értéket és hivatkozási alapot képvisel - olvasható a közleményben. "


ÉS ez egy lényeges momentum. Vagy csak az a jó amit a fidesz készített alkotmány? Melyet már többször is átírtak, mert keresztbe tett nekik. A fidesz úgy változtatja az alaptörvényt ahogy akarja. Már láttunk arra is példát, hogy az AB a fidesz alkotmányára hivatkozva vetett el valamit, erre a kormány megváltoztatta az alkotmányt. És akor kérdem én, hogy ki gátolja meg a fideszt abba, hogy azt csináljon amit csak akar. Vicces, hogy azokat is korlátozza akiknek éppen őket kellene felügyelni. Most ott tartunk, hogy nem elfogadja a kormány a döntést, mint ahogy azt Orbán mondta ellenzékben, hanem leszarja és változtat azért, hogy akkor is az legyen amit akar. Ez rendbe van így?

2013. jan. 30. 17:05
 19/20 A kérdező kommentje:

"Már ne is haragudj, de a AB döntött a választási regisztrációval kapcsolatban, a kormány pedig elfogadta. Tehát?"


Azt ne felejtsük el, hogy feljött az ötlet, hogy be akarják építeni az alkotmányba és így már nem lehet vele baj. De mostanra szerencsére a kormány feladta az ötletét, miután lassan ők is belátják, hogy amivel eddig érveltek egy nagy hülyeség. (De Orbán persze szokás szerint próbálta félremagyarázni az AB döntését, mint látszik az előbbi linkben) De könnyen előfordulhat még, hogy 2014-re belekerül. Sok idő van addig és nem egyszer láttuk, hogy a kormány szembemegy az egy héttel azelőtti állításukkal.

2013. jan. 30. 17:09
 20/20 anonim ***** válasza:

"ma 16:44


ÉS mi is van azelmúltnyolcévvel? Vagy felejtsük el, hogy mit hazudott Orbán ellenzékben?"


Engem már akkor sem érdekelt, mit mondott Orbán, mi jött ki a száján. Engem nem csapott be.

2013. jan. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!