Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rezsi árcsökkentéssel Orbán...

A rezsi árcsökkentéssel Orbán tesz a környezetvédelemre?!

Figyelt kérdés
A megnövekvő magyar energiafogyasztással vége a világnak!

2013. jan. 8. 19:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
42%
9.10- nél a pont!Azt már nem verik nagy dobra, hogy januárral milyen új adó, vagy régi emelés lép életbe. Csak egy! A fizetés, kötelezően számlán kapni, leadózva!- ha pici kamatozna, kamatadó, kezelési költség,- de ha netán a kötelezően ráutalt pénzhez hozzányúlsz, még adózol is utána. Persze, nem biztos, hogy mindent sikerült felsorolni. Akkor mennyi is a fizetés? Rezsi csökkentés? Na, ennek is érdemes pontosan utána számolni, hogy mennyi is az a 10%? Lehet, hogy kiderülne, nincs még 6% se! Az Orbán nyalók hülyítése! Ezer más helyen beszedi, hiszen ekkora áfa kiesést nem engedhetnek meg!
2013. jan. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Kedves Pro Pátria, mint már annyiszor, tévedsz. Nem vagyok sem LMP-s, sem Fidesz ellenes. Mindössze figyelek, elemzek és számolok. Nem érdekel ki mondja, csak az, mit. És nem mondtam, hogy a rezsi nem fog csökkenni, mindössze azt, az eddigiek alapján ma ezt nem lehet megítélni. Majd egy év múlva. És ha teljesül a 10%, én leszek az első, aki tapsol. De csak január 1-én.
2013. jan. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
biztos vagyok benne, hogy te csak akkor tapsolnál, ha emelnék a gázárát.. A káröröm egyeseknek nagyobb örömet tud okozni, nem igaz? ....
2013. jan. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ezt a felvetést nem értem. A Greenpeace blogon is megjelent egy ilyen, talán Téged is az ihletett a kérdésed kiírására. Na ott se értettem.


Az emberek egyre csóróbbak. Nem tudom, de több ismerősünk munkanélküli, sőt, a legszűkebb családban is vannak. Az ismerőseink másik fele sorban szegényedik el. Lemondanak programokat, amiket eddig soha, lemondanak tárgyi dolgokról, a fiatalok suli mellett diákmelót vállalnak és így tovább.

A mi szerencsénk, hogy a Nagyszülők jól tudnak beosztani + örökség, eladott ingatlan + azt esszük, ami épp le van árazva a Pennyben.


Most tök mindegy, miért, az egy másik téma, de a Fidesz csökkenti a gázárakat.

Ennek eredményeképp a családok tudnak főzni, néha sütni, meleg vízzel zuhanyozni és nem kell 16-18 fokban két pulcsiban vacogni, és három vastag takaróval takarózni.

Ez per pillanat mindenképpen jó.


A Greenpeace érve az volt, hogy így nincs ösztönzés arra, hogy az emberek szigeteljenek, ablakot cseréljenek. Csak a fogyasztást ösztönzik.

Igen ám, de szigetelés? Ablakcsere? Ezek rettentő összegeket emésztenek fel!!! Igen, megtérül meg környezetbarát is meg minden, dehát ... a mai családoknak honnan lenne erre pénze? Mikor egy darab háromnapos belföldi utazást is meg kell gondolniuk, hogy egy példát hozzak.


Amúgy se szakember nem vagyok, de kémiából nem vagyok jó, de... tudtommal a földgáz égetésekor vízgőz és szén-dioxid keletkezik. Szerintem ez környezetbarát.


A szén-dioxid kapcsán meg senki se jöjjön az üvegházhatás túlzott növekedése miatti globális felmelegedéssel!!! Szerintem még mindig sokkal több üvegházhatású gázt termelnek az állatok, bizonyos mikrobák, és főleg a vulkánok, mint az emberi tevékenységek. Mellesleg az ötöd emberiséget is kellene irtani, mert szén-dioxid kibocsátók vagyunk. Ugyan már...

2013. jan. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Mellesleg elsőnek is igaza van.

De tudom, környezetvédelem címén dögöljünk meg.

2013. jan. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Talán még belefér a co2 kvótába ... ha nem, akkor legalább az embereket mentsük meg attól, hogy állati sorsra jussanak ...
2013. jan. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Pro Patria ***** válasza:

07:36-os, amit írtam, a kérdésnek szólt.

Van abban valami mosolyra fakasztó, amikor valaki eleve téves alapon vádasjodva fogalmaz meg valamit, és még ő kezdi úgy fennhordott orral a mondatot: "mint már annyiszor, tévedsz".

Látod? Ne ítélj, hogy ne ítéltess. Isten nem ver bottal...

2013. jan. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!