Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az a cionizmus? A cigányokh...

Mi az a cionizmus? A cigányokhoz van valami köze?

Figyelt kérdés
Bocs hogy ilyen tudatlan vagyok, csak sokat hallom itt ezt a szót, de a jelentését még nem sikerült megfejtenem.

2012. dec. 8. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
A 19. században alakult ki ez a fajta ideológia. Ez talán zsidó nacionalizmusként lehetne meghatározni. Egy zsidó állam létrehozását tűzte ki céljául, azóta már sikerült létrehozni. Több formája is van a cionizmusnak, itt is van szélsőségek, pl. az ENSZ a 20. század közepén rasszistaként határozta meg. Napjainkban fő feladatai a zsidóság asszimilációjának megakadályozása, a zsidó hagyományok ápolása.
2012. dec. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2012. dec. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

A cionizmus a zsidó érdekek érvényesítése , legalábbis manapság ezt jelenti mivel Izrael állam már létrejött.

A cionisták mindig mindent a zsidók kezére játszanak ha nekik a zöld tetszik akkor a cionistáknak is a zöld tetszik.


Bár sokan cionistának hívják még a szélsőségesen liberális illetve neoliberális személyeket is.

Ilyenek például akik a C kategóriásokat védik agyba-főbe holott aki közel él hozzájuk tudja hogy nem érdemelnek semmiféle védelmet.

2012. dec. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A cionizmus az 1850-es evekben indult zsido nemzeti mozgalom, melynek celja a zsidok allamanak helyreallitasa osi foldjukon. A szo eredete a Cion szo, ami egyresz Jeruzsalem, masreszt a zsido fold bibliai neve.
2012. dec. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ma 14:48


Az már igen. Na ezért vagyok ritkán már csak ezen az oldalon.

2012. dec. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Miért kaptam lepontozást?
2012. dec. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem. A ciganyoknak a palesztinokhoz van koze.
2012. dec. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Dick Esmen ***** válasza:
100%
Nincs,ez a zsidó nacionalizmus neve.
2012. dec. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

ma 15:05


ez jó kérdés :) biztos mert benne volt a "zsidó" szó, amire itt a gyk-n nagyon allergiásak.

2012. dec. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A ciganyokhoz annyi koze van, mint a cica, cipo, cimer, cickany, cibere, civilizacio, citrom szavakhoz.
2012. dec. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!