Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik kommunista?

A Jobbik kommunista?

Figyelt kérdés
2009. aug. 18. 19:36
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
27%
jelenleg maon teljesen mindegy mi a neve, komcsi persze, nézz körbe kicsit, tudom unalmas már, mindig ez hangzik el, de egytől egyik mindegyik pártkönyves vagy egykori mszp vagy minimum kisz-tag, az más kérdés éppen hogy forgatják a szlogeneket és a köpenyeket
2009. aug. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
8%
olvasava a váalszokat, én azt nem értem, így a 21.sz uniós közegében van olyan elmebeteg aki számára a liberalizmuson kívül létezhet más járható út ? szívesen elbeszélgetnék vele egy kicsit a hülyeségeoről
2009. aug. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
68%

Tisztelt 20,55 ös !


Még szinte semmit nem csináltunk (hiszen nincs lehetőségünk)csak néhány sarkalatos dolgot vetettünk fel.

Még is ott tartunk mint az MSZP, sőt 2010 ben ha minden jól alakul akkor a 2. erő leszünk.


Nem is értem mi az a néhány kifejezés vagy le degrdálás a hozzá szólásodban.

Nem mi vagyunk elvarázsolva hanem úgy tűnik hogy te!

Fogalmad sincs hogy mik is az arányok a mai politikai terepasztalon ha ilyen kijelentéseket teszel.


2010 - 14 az élesítés ideje, amikor bizonyíthatunk és szolgálhatunk egy országot egy nemzetet úgy ahogy addig csak mi tettük. Ha ez sikerül akkor 2014 után..........?

2009. aug. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
77%
A liberalizmus haldoklik most világ szerte, ha nem vetted volna észre! De beszélhetünk nyugodtan!
2009. aug. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
74%

Tisztelt 20,07 es liberális barátom .

Privát email-on kérdeztem tőled néhány kérdést mivel felvetetted hogy nem is érted a sok agyamentet akik nem fogják fel hogy az EU ban a 21 században csak a liberalizmus a kifizetődő !

Nem kaptam választ!

Felteszem itt is !


Mit hozott nekünk az EU?

Mit hozott nekünk a globális piac?


Ha nem akarsz ne válaszolj vagy ha nem tudsz akkor inkább kérdezz!

2009. aug. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
83%

Nos, attól függ melyik korszak liberalizmusára gondolunk, mert szerintem is ez a mai értelemben vett liberalizmusra nincs szükség.

Megkérdezném azonban a liberalista Batthyány Lajost, hogy kit tekintene liberálisnak?

Hát szerintem inkább a Jobbikot választanná, mint az SZDSZ-t.

Közteherviselés: adózzanak a multik (Jobbik javaslat)

védegylet, magyar áruk magyar boltban( ez is)

törvényelőtti egyenlőség: Incal Securiti kontra Magyar Gárda

felelős magyar kormány: nem kell magyarázni.

sajtószabadság, cenzúra eltörlése Ki akarja betiltani, hogy a zsidóságra ne lehessen rosszat mondani, holokausztról a vitát. Bár tény, hogy a holokauszt kamu. Üknagyapám megjárta, mert zsidó vallású unokája volt és hiszek neki, hogy nem történtek gázosítások ott, mert nem volt oka rá, hogy a naplójában hazudjon. Kit hallgat el a média mely párt ott, a támogatásához mérten előnytelenebbül.

Idegen katonákat külföldre magyarokat hozzák haza: Incal Securiti feloszlatása. Afganisztánból, Irakból a magyar katonák haza hozatala.

Unió Erdélyjel: Békés Trianoni szerződésben leírtak revíziója

Magyar Nemzeti Bankot: Ez is a Jobbik programja.

politikai foglyok szabadon bocsátása: Szabadságot Budaházynak, kit koholt szervezetnek a vezetőjeként tartanak fogva.


Viszont, ha megnézzük inkább áll közelebb a Jobbk programjaa Munkáspárthoz, mint az Összes többi Parlamenti párthoz. Ők vetik fel Jobbikon kívül egyedül, hogy az elmúlt 20 évben rosszabb lett az élet Magyaro.-n és nem jobb.

Amiben igazuk van.

S ha a programjukat nézzük csak a színezet és azt ideológia különbsége, létezik a Jobbik részéről megütközve velük. Morvai még megis jegyezte Thürmernek, ha felnőnek Kádár iránti nosztagiából, akkor még a Jobbik pártban is találhatják magukat.

56 ellenforradalom ill. forradalom. Horthy (fasiszta, imperialista, feudalista sztem. hazugság) Tanácsköztársaság, Károlyi (árulók, ami igaz is).

Kádár rendszert vissza - Horthy rendszert vissza.

Egyébként a Jobbik tagjai horthysták és Nagy Imre pártiak. a munkáspártiak tanácsköztársaságista megtévesztek meg kádáristák.


Egyébként a Jobbik programja nagyon is megvalósítható. Volt már rá külhoni példa az összesnek a megvalósítására.

Arra meg, hogy olyan, mint a többi azt mivel tudja bárki is bizonyítani?

Rossz tapasztalat a bővel kapcsolatban.

Akkor a Horthy rendszerben mért vált ez a kis ország a világ 8. legerősebb gazdaságává.

Persze kétszer egy továbbra sem léphetünk. Viszont megkéne találni a jelenlegi Horthy féle vezetőket.

2009. aug. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
valahol azt olvastam hogy kommunista...csodálkoztam, ezért tettem fel a kérdést
2009. aug. 18. 22:04
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az értelemben sok igazad lehet.


De a liberalizmus már a múlté.


Sajnos összeforrt a globalizációval és neoliberalizmussá vállt. Nem lehetséges huzamosan fenntartani.

Nekünk meg főleg hiszen megesznek bennünket úgy ahogy vagyunk. Egyszerűen amíg nem azonosak a feltételek az egész világon addig csak élvezői és károsultjai vannak ennek az új felfogásnak . Pld

Egy angol sir ki viszi kínába a gyufa gyártását ezért sok angol munkás elveszíti az állását, A sir nek az a jó ha vissza viszi a kész gyufát amit a munkásnak kellene megvenni"aki nem dolgozik" Kész a paradox .

Ha pedig kínában próbálja eladni azzal versenybe keveredik egy kínaival és ott is meg van a baj.

Szóval nem járható hosszabb távon sem, csak ha rabszolgákat alkalmaz és egy szűk kaszt aki mindenünnen lehúzza a hasznot. Ennek meg nincs köze a normális liberalizmus alapértékeihez és a fejlődés abszult lefagyasztását eredményezi. Mert senkinek nem lesz érdeke fejleszteni aki meg szeretne az nem tud, és átesik a liberalizmus a monopól koföderációk talajára ahol a karter a buli. Valami hasonló van nálunk is ha jobban belegondolsz.

2009. aug. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Bár én ebben a formában nem hallottam, hogy a Jobbik kommunista lenne, de tényleg szokták vádolni azzal, hogy nézetei a Kommunista Munkáspárthoz, a szélsőbalhoz állnak közel. Hát annyiban igen, hogy ez a két párt foglalkozik kizárólag a kisemberekkel, hívja fel a figyelmet arra, hogy az ő életszínvonaluk csökken, és mindkét pártnál erőteljes a nagytőke- és globalizációkritika (amivel én mondjuk egyetértek). De miért baj ez? Ettől még a Jobbik nem kommunista, mert a megoldást nem a kommunista, hanem a nemzeti kibontakozásban látja, és számos egyéb problémafelvetése is eltér, más a kulturális és ideológiai háttere stb.
2009. aug. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Ja és a lényeg!


Milyen az a liberalizmus ahol megmondják hogy mire költheted

a fejlesztésre kapott pénzeket.

Csak azért hogy kontrollálhassanak, hogy ne lehess valamiben vezető vagy ne nőhess felé egy bizonyos csoportnak. Ahol egy oldalúan csak azoknak a bizonyos G k nek áll a zászló és hallani sem akarnak önálló stratégiákról vagy testhezálló kibontakozásról.

PLd

Miért kell nekünk szalma erőmű ?

Mert megvesszük a német technológiát jó árban és minden fejlődés és inováció nélkül termeljük a más célra értéktelen szalmát.

Miért nem termelhetünk bioethanolt vagy dizelt.

Van gyárunk ahol elő állíthatjuk és termő területünk, humán erőforrásunk és fejlődési lehetőségünk.

Lehetőséget ad egy komplett ágazat nemzetstratégiai fejlesztésére mivel 100% ig biztos piac a mi adottságainkkal. Olyan sokrétű inovációt tenne lehetővé a növény és mezőgazdasági kutatástól a gép ipari inovációkon és gyártásokon keresztül hogy eladható terméket és technológiát is jelentene egyben.

Csak ez már büdös az eu nak. Nekik más a tervük velünk.

Ugye milyen furcsa a liberalizmus ?

2009. aug. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!