Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lett volna jó, ha megmarad...

Nem lett volna jó, ha megmaradnak a TSZ-ek meg az államosított üzemek?

Figyelt kérdés
Így Magyarország szinte mindenből önellátó lehetne, mígha mobiltelefonokat vagy számítógépeket nem is tudtunk volna azonnal gyártani, akkor is magunknak termelnénk az ételt és az öngyújtótól kb. a hajszárítóig terjedő bonyolultságú gépeket. Több munkahely is lenne, főleg azért mert az üzemek nagyrésze vidéken volt pl. Miskolcon, Szabolcs-Szatmárban és a Kunságon meg ott volt a sok föld, TSZ.

2012. nov. 28. 01:47
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Dehogynem.
2012. nov. 28. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Persze,mi maradjunk meg földművelő parasztoknak, miközben minden ország elhúz mellettünk.
2012. nov. 28. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 doboszoli ***** válasza:
100%

Második: ha a lenézett "földművelő parasztok" nem lennének, te még mindig gyökereket, és bogyókat gyűjtögetnél, esetleg

okostelefont reggeliznél.

A kérdésre:

A TSZ-ek ÁG-ok működésének hiányosságai nem vitathatók. Már a létrehozásuk (gumibottal rábeszélés) is magában hordozta a bukásukat.

De! Ideológiai alapon vertek szét, egy valamilyen szinten működő rendszert, anélkül, hogy elképzelésük lett volna a "hogyan tovább"-ról. Ez bűn volt.

A megoldás -szerintem- a tulajdonosi szemlélet, érdekeltség erősítése lett volna. Ez a nyolcvanas évek végén el is indult, az önelszámoló ágazatok, "gebines" rendszerű gépüzemeltetések elindításával.

Csak jött a rendszerváltás, a rombolás. Az "eredmény" önmagáért beszél: széthordott telepek, gazos földek, nadrágszíj parcellákon erőlködő 50 éves MTZ-k. Akik akkor a mellüket döngetve "őseik földjét" követelték vissza, csak töredék %-uk akart ebből tisztességes munkával megélni, a legtöbb földesúr akart lenni, mint a Jávor Pál filmeken. Csak visszanyalt a fagyi, mert sem tőkéjük, sem eszközük, és nem utolsósorban hozzáértésük sem volt hozzá.

Mert azért ez a szakma több annál, hogy elvetem, learatom, zsebre vágom a nyereséget. Sokkal több...

2012. nov. 28. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Persze,mi maradjunk meg földművelő parasztoknak, miközben minden ország elhúz mellettünk."


Mért, míg léteztek a TSZek neked kötelező volt ott dolgoznod és nem mehettél el mondjuk postásnak? Mert engem valahogy senki sem kényszerített ilyesmire, bármikor felmondhattam és továbbállhattam volna, de mért tettem volna? Annál jobb hely nem volt a világon.

2012. nov. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az államosított üzemek csak akkor jók, ha jó az irányítás és nem az uram-bátyám rendszer burjánzásának ad terepet. A TSZ-ek viszont jók, ha olyan alapon működne mint mondjuk Dániában. Az érdekérvényesítésnek tökéletes eszköze a TSZ, persze oda is mezőgazdasági szakemberek kellenek az irányításba, nem a képzetlen emberek, akik nem tudják megkülönböztetni az egy- és kétszikű permetszereket.
2012. nov. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Magyarország nem nagyon használja ki a mezőgazdasági adottságait , pedig ki kellene.


Én és a családom is mezőgazdasággal illetve állattenyésztéssel foglalkozunk.

Nagyon jól jövedelmezik , sokkal jobban élünk belőle mint az átlag viszont meg is kell érte dolgozni.


Sajnos én is azt tapasztalom hogy az emberek nem nagyon szeretnének mezőgazdasággal , állatokkal foglalkozni pedig ez egyáltalán nem alantas vagy lealacsonyító munka.Jól meg is lehet belőle élni csak hát van vele munka bőven.


Meg kell érteni hogy Magyarország nem egy ipari vas-acél ország mint Németország.

Ennek az országnak jók a mezőgazdasági adottságai amit ki kell (kellene) használni.

2012. nov. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Erről az jutott eszembe amit egyre hallok hogy kezdik vissza hozni a régi dolgokat amiket rendszerváltáskor azonnal szétzúztak és elloptak, mert kiderült hogy mégsem voltak olyan rosszak.

Igazából tök mindegy milyen rendszer van, ha az irányítás rossz, akkor megette a fene az egészet, ha most visszahoznánk ezeket a dolgokat akkor a mai viszonyokból kiindulva ugyanúgy ott is lennének pártoldali aktuális vezérek és a hold udvarok, és ezen is menne a vita hogy melyik alatt ki lopott többet...

Szocialimust is azért buktatták meg hogy az addig a nép által felépített vagyont a kiváltságosok zsebre tudják rakni.

2012. nov. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!