Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig gondolja még a kormány,...

Meddig gondolja még a kormány, hogy az embereknek van pénzük a megélhetésre?

Figyelt kérdés
Már minden olyan drága, hogy a fizetésből meg se lehet élni főleg úgy, hogy ha még egy kisgyereket is nevel az ember. Békés Megyében meg már mindent tönkretettek! Mit akarnak? Nem veszik észre milyen pusztítást csinálnak?
2012. nov. 5. 19:59
1 2 3
 1/26 titak ***** válasza:
100%
Amíg millás fizujuk van neszámíts javulásra
2012. nov. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
29%
Amíg kétszázezer ember naponta bizonyítja, hogy 47 ezer forintból meg lehet élni.
2012. nov. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 titak ***** válasza:
100%
napi 47 ezerből? pl.: Matolcsi
2012. nov. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
0%
A kormányt szidni, másokat hibáztatni a legegyszerűbb. El kellene már jutni odáig, hogy ez nem a szocializmus, nem az állam feladata munkát adnia neked. Nehéz a gazdasági helyzet, aki talpraesett, tanult, nyelvet beszélő, arra van szükség. Aki gyenge az elbukik. Szörnyű, de ez van. Mindenkinek magának kell javítania a sorsán, nem az államra várni. Vagy országon belül kell menni munkáért, vagy külföldre. De persze tudom, az otthoni begubózás, és nem mobilis viselkedés nagyon sok embernél jelen van.
2012. nov. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
15%
Meddig gondolja még a sok proli, hogy az asztalt verve várja a megváltást a jó életet illetően, hiszen az neki alanyi jogon jár?
2012. nov. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
91%
Megérdemelnék azok akik így beszélnek más nyomoráról, hogy egyszer ne legyen munkájuk. Sosem kivánnék ilyet senkinek, de aki ilyet ír a másiknak aki elkeseredettségében ír ide az tényleg meg ízlelhetné a tehetetlenség, pénztelenség, kilátástalanság feketelevesét. Nemtudom hol éltek, de magyarország vidéki falujaiban, kisvárosaiban, nincs munka. Hova menjek dolgozni? Másik városba? Hol lakok, és miből? A béremből vagy élek vagy fizetem az albérletet. Külföldre 56.évesen? Hova? Egyébként a kormányt azért választottuk, hogy igen is legyen munka és tisztességes fizetés. Ők is ezt igérték. Ezek tudatában lehet itélkezni de jobb lenne ha inkább örülnétek, hogy nem vagytok ilyen helyzetben.
2012. nov. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
81%

"Megérdemelnék azok akik így beszélnek más nyomoráról, hogy egyszer ne legyen munkájuk. Sosem kivánnék ilyet senkinek, de aki ilyet ír a másiknak aki elkeseredettségében ír ide az tényleg meg ízlelhetné a tehetetlenség, pénztelenség, kilátástalanság feketelevesét. Nemtudom hol éltek, de magyarország vidéki falujaiban, kisvárosaiban, nincs munka. Hova menjek dolgozni? Másik városba? Hol lakok, és miből? A béremből vagy élek vagy fizetem az albérletet. Külföldre 56.évesen? Hova? Egyébként a kormányt azért választottuk, hogy igen is legyen munka és tisztességes fizetés. Ők is ezt igérték. Ezek tudatában lehet itélkezni de jobb lenne ha inkább örülnétek, hogy nem vagytok ilyen helyzetben."


Pesten sincs munka, 22 éves vagyok, én se találok!

2012. nov. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 titak ***** válasza:
100%

#5

Még Te is lehetsz a ló másik oldalán. :(

Nálunk alanyi jogon csak az életre van jogod/jogunk, és mi van a többivel, ami az életet életté teszi?

Jólét=jó munkahely. Csak erre !itt! nagyon kicsi az esély.

2012. nov. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
90%
20:14! Te ugye ittas vagy és azért beszélsz félre?! vagy Fideszes vagy??!! Az állam nem teremt munkahelyet, de azt elvárja hogy hogy fizessünk jó sok adót amit az állam(Orbán) elosztogat a gazdagoknak. Ezért gürcöljünk??!! Ha Orbán lesz@rja hogy keresem meg az adóbefizetéshez a pénzt én meg lesz@rom hogy Ő mit akar és úgy leszavazom a következő választáson hogy csak úgy fütyül. A másik hogy nem azért választották meg hogy marhaságokra költse az adófizetők pénzét és mindenféle kontár eszetlen kormányzással züllessze le az Országot. Ha nemért ahhoz amit elvállat mondjon le és menjen istenhírével, választunk helyette mást.
2012. nov. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
97%

Békésben tényleg nincs semmi, ez tény. Gazdaságilag teljesen versenyképtelen a régiónk. Egyrészt a terhek azok, amik sokkal jobban sújtják az alacsony jövedelmű régiót, ez (mármint az alacsony munkaerő) talán előny is lehetne, ám ez az infrastruktúra teljes hiányával párosul.


Az elmúlt ~20 évben minden tavasszal meg lett ígérve, hogy "jövőre majd elkezdjük az M44-est", idén is megtették, igaz, már csak autóutat ígérnek. Igazából mindegy, egy ásónyomot nem látok sehol.

A vasutat ugyan építgetik néha, azt is csak azért, mert az EU önti bele a pénzt a Bp-Bukarest vonal fejlesztésébe. De ez is csak a síneket érinti, elég csak ránézni a békéscsabai állomásra, szégyentelen állapotban van. 2012 nyarára ugyan eljutottak oda, hogy felszereltek 2 pici kijelzőt, hogy mégse a papírról kelljen már nézegetni, hogy hogy jár a vonat (egy ideális világban). Az épület és a peron viszont...


Akik hisznek az összeesküvés-elméletekben, azt mondják, hogy a víz miatt kell "kiüríteni" a megyét (nem titok, hogy itt van az ország legjobb minőségű vize), ez több kérdést is felvet... Én ebben különösen nem hiszek.


De egy biztos, hogy itt értelmes ember nem marad. Az pedig, hogy Pestre megy vagy Londonba, esetleg Aradon keres munkát, végső soron mindegy...


( Igazából nem is válaszoltam a kérdésre, ha van rá egyáltalán válasz, mindegy, nyomjatok sok pirosat! :) )

2012. nov. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!