Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bajnait mikor avatják szentté?

Bajnait mikor avatják szentté?

Figyelt kérdés

Komolyan... ezt most olvastam: [link]

Csak szerintem eszméletlenül nevetséges, amit itt művelnek, hogy újra behozzák a köztudatba a leszerepelt pénzügyminisztert?

Amúgy igen, ez kell nekünk: http://www.youtube.com/watch?v=pUAjMeqHH3A

Éljen a kommunizmus...


2012. okt. 17. 17:15
1 2
 11/17 Dick Esmen ***** válasza:
Holnap után kiskedden.
2012. okt. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%

Ezt írod! "akkor mutass egyetlen embert, aki nem tudná irányítani Magyarországot"

Ittvan az orrod előt az aki nemtudja Irányítani Magyarországot, Úgyhívják hogy Orbán Viktor. Rémlik már valami?

2012. okt. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Bajnai mellett Orbán söprögető segédmunkás sem lehetne ha a szakértelmet nézzük.
2012. okt. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

2012.10.17. 19:10

Medián: Bajnai – Orbán 38:22

Az úgynevezett aktív elkötelezetlen szavazók körében az év első kilenc havi átlagát tekintve Bajnai Gordon jelentős előnyre tett szert Orbán Viktorral szemben.

2012. okt. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Hű de sok itt az okos!!!!!!!!!!!!!!

Legyetek ti a parlamenterek.

2012. okt. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Feltehetőleg a halála után a következők történnek:



"A boldoggá, illetve szentté avatások jelenlegi rendjét két szentszéki dokumentum szabályozza: a „Divinus Perfectionis Magister” kezdetű apostoli rendelkezés (1983) és a „Sanctorum Mater” kezdetű intstrukció (2007).


A hatályos egyházjog hosszan és igen részletesen szabályozza, miként kell eljárni a szentté avatás során. [1] Lexikális keretek közt ennek az eljárásmódnak csak a lényegét lehet ismertetni: Az eljárás egymást követően két helyszínen zajlik. Elsőként helyi (egyházmegyei) szinten, majd azt követően Rómában, a szentté avatások ügyében illetékes kongregációban.

Helyi szinten


A szentté avatást bárki (jogi vagy természetes személy) kezdeményezheti a halál helye szerinti illetékes főpásztornál, feltéve, hogy a jelölt („Isten szolgája”) már öt éve halott. Az eljárás lefolytatására az a püspök jogosult, akinek az egyházmegyéjében Isten szolgája meghalt. A megyés főpásztor kötelessége, hogy mielőtt elindítana egy ügyet, kivizsgálja: a jelölt életszentségének vagy vértanúságának híre valóban elterjedt-e a hívek körében. Az eljárás egyházmegyei szakaszában a jelölt életútjáról vagy vértanúságáról össze kell gyűjteni minden lényeges írott forrást – ha régi ügyről van szó –, vagy minden fontos szóbeli tanúvallomást és iratot – az új ügyekben. A tanúvallomásokat nagyon aprólékos, közel száz kérdésből álló kérdőív segíti, mindig az adott személyhez és helyzethez igazítva a vizsgálat szempontjait. Legalább 30-35 tanú meghallgatására kerül sor a legközvetlenebb ismeretségi körből.


A történész szakértők összegyűjtenek minden fontos dokumentumot, a teológusok megvizsgálják a jelölt írásos hagyatékát, és mindezekről részletes szakvéleményeket készítenek. Vértanúk esetében nem, hitvallóknál viszont egy csodás esemény – például gyógyulás – bizonyítása is szükséges. A cél a lehető legteljesebb vizsgálati anyag összeállítása. Az eljárás fontos résztvevője a „promotor iustitiae”, az ügyész, akinek gondoskodnia kell arról, hogy az eljárás minden szempontból megfeleljen a törvényes előírásoknak. Különösen ügyelnie kell arra, nehogy elsikkadjanak azok az érvek, amelyek esetleg a jelölt szentté avatása ellen szólnak. (Korábbi kanonizációs eljárásokban, 1983 előtt, ezt a szerepet az „advocatus diaboli”, az „ördög ügyvédje” töltötte be. Az ő feladata volt az érintett személy szentté avatása ellen érvelni.)


Amikor helyi szinten minden vizsgálat megtörtént, és összeállt az általában hatalmas terjedelmű anyag az avatandó életéről és tetteiről, akkor az aktákat – hitelesítésük után – ünnepélyesen lezárják, lepecsételik, majd Rómába küldik.

Vatikánban

Vatikánban megvizsgálják és elismerik az egyházmegyei eljárás szabályszerűségét.


Utána többlépcsős eljárás keretében vizsgálják az összegyűlt anyagot. Az iratok alapján készített összefoglaló munka az ún. positio. Először általában a történészek vizsgálják az életutat. Utána a teológusok következnek. Ezután kerül az anyag a kongregáció bíborosaihoz. A történészek nyilatkoznak a dokumentációról, annak a teljességéről, megbízhatóságáról, hitelességéről, a teológusok a hősies erénygyakorlatról, életszentségről vagy a vértanúságról, a bíborosok összegző véleménye után pedig a kongregáció bíboros prefektusa a pápa elé tárja az ügyet, aki - mint egyedüli bíró - meghozza a döntést az életszentségről. Ha vértanúról van szó, akkor nincs szükség csodára a boldoggá avatáshoz, hitvalló esetében viszont ekkor kezdődik meg a csodák újbóli kivizsgálása. Amíg nem zárul le az életszentségre vonatkozó rész, addig a csodákat nem vizsgálhatják. A csoda kivizsgálása is három lépcsőben történik, és ha pozitívan zárul, akkor kerülhet sor még egyelőre csak a boldoggá avatásra. A hősies erénygyakorlatot, életszentséget csak a boldoggá avatás előtt vizsgálják, utána már nem. Ezt követően egyetlen plusz csoda felmutatására van még szükség a szentté avatáshoz."

2012. okt. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
remélem holnap, de nem is inkább legyen igazságos király, így orbán és vona biztos nem pályázhat majd a helyére! :D
2012. okt. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!