Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit mondanál az őszödi beszéd...

Mit mondanál az őszödi beszéd kiszivárogtatójának?

Figyelt kérdés

2012. okt. 13. 15:21
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
A mai napig és sajnos még évekig évtizedekig ihatjuk a levét a 2/3-os fülkeforradalmár kisp@cs Orbán országalázása miatt. Legalább hosszúpuska Gyurcsánynak volt mersze elmondani bevallani, és a végén elhúzni........!
2012. okt. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

"Egy hazafias érzelmű miniszterelnök nem löveti szét a tüntetőket. Tudod?"


Miért, volt lövöldözés is? Szerintem a csőcselék el is sírta volna magát, ha meglát egy igazi lőfegyvert.

2012. okt. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Kezet fognék vele, az egyetlen épeszű MSZP-s.
2012. okt. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem akkor hozta nyilvánosságra, amikor a beszéd elhangzott? Miért várt vele néhány hónapot az ön kormányzati választások előttig? Ezzel biztosította a Fidesz győzelmét?

Ezt kérdeznem meg tőle.

2012. okt. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Azt, hogy nem tudott volna kicsit korábban kihozni valamilyen felvételt, négy évet megspórolt volna Magyarországnak. 2006 és 2010 közötti évek elvesztek.

Mondjuk, ha az öszödi beszéd után Gyurcsány rögtön lemond, akkor a Fidesz nyert volna, de a következő választást a válság miatt is, erkölcsi megtisztulás után nyerhette volna az MSZP. De Gyurcsány foggal körömmel ragaszkodott a hatalomhoz, teszi most is az utolsó lehelletéig, amíg teljesen sírba nem küldi az erkölcsileg lenullázódott "bal" oldalt. Azért idézőjelben, mert ezt a mostani MSZP-t DK-t én nem tekintem baloldali formációnak. Csak éppen foglalják a politikai palettát a valódi baloldali erők elől.

2012. okt. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 kapuciner ***** válasza:

Meghallgattam. Elejétől a végéig. Eddig csak részleteket hallottam belőle, és már akkor azt gondoltam, amit ma méginkább gondolok. Kur*a jó beszéd volt. Ku*va jó beszéd. Mondom ezt úgy, hogy azt a világot, amit a szónok képvisel, minden világok legrosszabbikának tartom. Egy nagy tölcsérnek, ami félig már be is szippantott minket. Egészen meg csak azért nem, mert magunk vagyunk a balkáni sötétség, ami ez esetben szerencsének fogható fel. És úgy gondolom, hogy ezt a szónok nem tudja.

Ha már ilyesmire adtam a fejem, belehallgattam egyéb -ilyen-olyan- parlamenti felszólalásokba is. Egy süket majomcsorda, amelyik még a saját zsivaját sem képes meghallani, építő eszmecserét folytató tudósok gyülekezete hozzájuk képest. Bármelyik oldalról is legyen szó. Miféle beteg elme lehetett - fut át ilyenkor az emberen -, aki milliók életét helyezte egy efféle gyülekezet kezébe? Vagy inkább miféle beteg elméK? Nem, nem hiszem, hogy mindannyian ostobák. Azt sem hiszem, hogy mindannyian notórius hazudozók. Sokkal inkább valóság-közelinek gondolom azt a megállapítást, hogy egy-két ambiciózusabb kollégát kivéve, monomániás statiszták. Arthur Wellesleyt, azaz Wellington hercegét tizenhárom évvel a waterlooi csata után, 1828-ban Anglia miniszterelnökévé nevezték ki. Bár abból a régi, konzervatív generációból származott, mint a magát a rend oszlopának nevező, nála mindössze négy évvel fiatalabb másik herceg, az osztrák Klemens Lothar Wenzel von Metternich-Winneburg, I. Ferenc József későbbi tanácsadója, 1830-as lemondása után mégis a bukását okozó katolikus emancipáció és parlamenti reformok érdekében járt közben IV. Vilmos királynál. A parlamenti reform (Great Reform Act) lényege az ún. "rohadt kerületek", vagyis a nagy ipari körzetek választójogi egyenjogúsítása volt, amely nélkül Anglia a Wellington által nagyobbik rossznak tekintett forradalom szélére sodródott volna. "Uram, önnek most nagyon kell örülnie" - hajolt Wellingtonhoz az első reformparlamenti ülésen egy képviselő. "Nem, uram," - válaszolta Wellington- "még soha életemben nem láttam ennyi semmirekellő embert." Hát...

Szóval az őszödi beszéd. Meghallgattam utána három, azaz három Orbán-beszédet. Zongorázni lehet a különbséget. Zongorázni, pedig ha valaki, én aztán nem vagyok Gyurcsány-hívő. Viszont tisztelem a szent őrülteket, annak ellenére is, hogy úgy gondolom, a történelem legcsalókább folyójának a hajósai. A nem szent őrülteket meg sajnálnám, de csak akkor, ha már kényszerzubbony van rajtuk. Egyetlen megállapításom lenne a beszéddel kapcsolatban. Ugyanaz, ami az elmondója bukását is okozta végül: hogy az érzelmekre apellált. Lehet, a nem szent őrült ezt sokszorosan bebizonyította, én is leírtam egypárszor. Azt is leírtam, hogy az átlagembert ezek és jóformán csak ezek vezetik. De mindig hozzá is tettem, hogy ugyan az átlagembert tényleg az érzelmei irányítják, csakhogy ezek az érzelmek szinte napról napra változnak. Rendszerszinten nem lehet rájuk számítani. Rendszerszinten csak a rendszerre lehet számítani. És ha az ellene dolgozik az álmodoznak, sőt - előbb-utóbb látni fogjuk - az álmok álmodójának is, akkor politikai halott lesz belőle. Mi több, ha nincs szerencséje, és túl nagyot álmodott, akár valóságos halott is lehet.

Ja, a kérdésre a válasz:

Tekishallótölcsércsőtörő, teeee ! :)

2013. febr. 3. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Öszödi beszédet pont az önkormányzati választások előtt dobták piacra ... Érdekes módon pont 2006 év után terhelték meg az önkormányzatokat, különböző intézményeket az önkormányzatok tartották el 2006 után pl az iskolákat is ...

Talán nem véletlen, hogy ekkor adósodott el a legtöbb önkormányzat és jellemzően szinte az összes fideszes volt... Erről is szólt a kampány 2010ben, hogy iskolákat zárt be a fidesz és hatalmas hiteleket vett fel eladósodtak ... stb stb

Öszödi beszéd az mszp érdeke volt, melynek az lett a következménye, hogy mszp adta a pénzt és a plusz feladatokat az önkormányzatoknak, de a fenntartásra nem adott elegendő pénzt... így nem az mszp-t hibáztaták az emb emberek, az iskola bezárásokért,hanem a fideszt!

ki volt ez találva emberek ...

2013. febr. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!