Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Április 21 én adtam fel az...

Április 21 én adtam fel az ado csomagat. Járna vissza pénz. Mikor fogják küldeni, mert eltelt azota 2 nap hiján 1 honap?

Figyelt kérdés
2008. máj. 19. 13:58
 1/8 anonim válasza:
100%

én március végén adtam fel, és kb 2 hete utalták vissza a pénzt.

ha jónak találják a bevallást, utalni fogják a visszajáró pénzt.

ha nem, javítást küldenek. nekem tavaly pl. júliusban küldték a javítást.

2008. máj. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Sajna nem tartják be a 30 napos határidőt,lesz az bő 6 hét,mire küldik.Anyukámmal is ezt csinálták.Ráadásul mikor telefonált a hivatalba,azt mondták,már 1 hete postára adták,csak a postán is ültek rajta egy kicsit,h kamatozzon.
2008. máj. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én április elején adtam fel és már 1 hete megkaptam.
2008. máj. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

beadást követő 30 nap. Ha nem utalják időben, akkor fognak késedelmi díjat is utalni. (nekem is ezt tették)

kivéve, ha hátralékod van, vagy rosszul lett kitöltve a papír. (azt mondták idén eddig minden 3. rossz)

ha postán kérted, akkor még van egy kézbesítési idő is, ami a postát ismerve lehet akár több hét is. Erre nincs ésedelmi díj, mert ők elindították időben.

2008. máj. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

a törvényben úgy van fogalmazva hogy a beadást, illetve az esedékességet követő 30 napon belül utalják, na most az esedékesség az május 20 ugye, szóval aki hamarabb megkapta örüljön és ha júni 20ig nem kapja kkor kap mellé késedelmi pótlékot

(persze van olyan szabály, hogy akik elektronikusan adták be azoknk már februárban elkezdték utalni, és egyébként már márciusban elkezdik, de miután sokkal több a bevallás a határidő végéhez közeledve, többet kell várni a visszautalásra, mert több a munka.)

2008. máj. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
ha nem kaptál levelet arrol hogy valami nem jó akkor hamarosan
2008. máj. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
50%

Szerintem még éppen belefér. Ők ugyanis nem a naptári hónapot veszik figyelembe, hanem a 30 nap náluk, (és szinte minden hivatalban) 30 munkanapot jelent. Most itt volt május 1, meg pünkösd, ez mind-mind növeli a napok számát.

Biztosan hamarosan belül megkapod!

2008. máj. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem a Te feladási dátumod számit,hanem amikor az APEH-nél rátették a pecsétet. Én már évek óta visszakapok, és az 1 hónapos határidőt még mindig betartották. Ha számlaszámot adtál meg, gyorsabb, a posta 1 akár 2 hetet is ül a pénzeden.
2008. jún. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!