Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen hatással lesz a globálk...

Milyen hatással lesz a globálkapitalizmus a közeljövőben (10-15 év) ránk magyarokra és az Európai társadalmakra?

Figyelt kérdés

Elszegényedés, gazdagodás? stb stb


Valami rövid logikus érveléssel!


2012. okt. 7. 14:27
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Neked nagyon felületes infóid vannak Kínáról.

Az lehet hogy néhány a tengerparton álló városban az emberek jövedelme nő, de még is, mikorra éri el azt a szintet hogy versenyezhessünk velük? 10-20 év és addig?

És mikorra éri el azt hogy a nyugatiak versenyezhessenek velük? Addigra 15× lemásolja Kína az Audit a BMW-t A Mercit és megöli a német gazdaságot is ha minden így megy tovább!


A másik, hogy nem látod a Kínai árnyoldalt, ami a diktatúrából fakad!


Tudod te hogy a Kínai vidékieknek nem lehet beköltözni a városokba! Igen kérlek röghöz kötés van. Miért?

Hogy Sanghai ban jól éljenek 35e ből a városlakók, hogy a Kínai paraszt, más választása nem lévén 5000Ft ért dolgozzon egy hónapot, hogy olcsó legyen a kaja, hogy ne legyenek lázongások! Tudod te hogy a Kínai energia szektor 100% ban állami. Miért is? Hogy kellően olcsó legyen az energia. Vagy hogy a környezetvédelem az kb kirakat.


És sorolhatnám.


De nem is lényeges, mert ha Kína még is drága lenne a nagytőkének, ott van egyből India, és kezdődik minden elölről.


Be kell látni, hogy ha a fejlett világ nem lép, nem lesz hamarosan paradigma váltás, akkor az egész fejlett világ hatalmas problémákkal fog szembesülni nagyon gyorsan.

2012. okt. 9. 13:54
 12/12 anonim ***** válasza:

"Az lehet hogy néhány a tengerparton álló városban az emberek jövedelme nő, de még is, mikorra éri el azt a szintet hogy versenyezhessünk velük?"

Honnan tudjam mikorra éri el... Nézz meg egy-két átlagbér statisztikát, számolj növekedési ütemet és kalkulálj, ha ennyire érdekel.


"10-20 év és addig?"

Mégis mi lenne? Én úgy tudom, hogy jobb Európában, Ausztráliában és Észak-Amerikában élni, mint Kínában. És ez nagyon sokára fog megváltozni! Nem értem mit kell annyira rettegni Kínától?!


"És mikorra éri el azt hogy a nyugatiak versenyezhessenek velük?"

Attól függ! Mobilban lehet, hogy most is versenyeznek "velünk", de például félvezetőgyártásban egy évtizedig biztos nem. De beszélhetünk nanotechnológiáról, biotech.-ről, stb. Kína csak másolni tud, ahogyan Japán is tette; ettől azonban a világ nem áll meg. A nyugat az innovációra épül; mire lemásolnak egy-egy iparágat, addigra a nyugat újabbakat talál/fejleszt ki!


"Addigra 15× lemásolja Kína az Audit a BMW-t..."

És akkor mi van? Mintha az autógyártás lenne a nyugat egyetlen terméke... Autót egyszerű gyártani! Gyártsanak félvezetőket, akkor megemelem a kalapom előttük!


"A Mercit és megöli a német gazdaságot is ha minden így megy tovább!"

Először nézz utána, hogy az autógyártás mekkora részét teszi ki a német gazdaságnak (én nem tudom, de garantálom, hogy nem nagyobb 5-10%-nál). Na és ha így van, akkor mi van? A németek majd kitalálnak valami okosat, agyon szokták.


"Tudod te hogy a Kínai vidékieknek nem lehet beköltözni a városokba! Igen kérlek röghöz kötés van. Miért?

Hogy Sanghai ban jól éljenek 35e ből a városlakók, hogy a Kínai paraszt, más választása nem lévén 5000Ft ért dolgozzon egy hónapot, hogy olcsó legyen a kaja, hogy ne legyenek lázongások!"

Alá is tudod támasztani? Én úgy tudom, hogy Kína már importra szorul a mezőgazd. terén. Szvsz. semmi jelentősége nincs!


"Tudod te hogy a Kínai energia szektor 100% ban állami. Miért is? Hogy kellően olcsó legyen az energia."

Az olajat így is úgy is importálják, oroszoktól, usából, és az araboktól.


"Vagy hogy a környezetvédelem az kb kirakat."

Kína a világ első megújulú-energia használója!

[link]

Ettől függetlenül nagy a környezetszennyezés, de igyekeznek tenni ellene.


"De nem is lényeges, mert ha Kína még is drága lenne a nagytőkének, ott van egyből India, és kezdődik minden elölről."

És akkor mi van? Régebben ezt a szerepet töltötte be Japán és Dél-Korea és a kis tigrisek is. Ilyenek mindig is lesznek. Ők a világ gyárai és nem az innovátorai! Azért vannak, hogy te olcsón vehess Iphone-t, Nokiát, laptopot, stb.


"Be kell látni, hogy ha a fejlett világ nem lép, nem lesz hamarosan paradigma váltás, akkor az egész fejlett világ hatalmas problémákkal fog szembesülni nagyon gyorsan."

Miért is? A gyártás kiszervezése nem mai folyamat. Szóval miért?

2012. okt. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!