Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen emberek azok akik...

Milyen emberek azok akik teljes mértékben a cigányok mellett állnak ki?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogy ők külföldön élnek,gazdagok,soha nem kerültek kapcsolatba romákkal (iskola,munkahely) és csak azt látják,hogy mindenki utálja őket?

Vagy sokan csak provokálás céljából állnak ki mellettük?



2012. szept. 21. 13:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
Ők, mivel nem közöttük, mellettük élnek, még azt hiszik, hogy emberek a szó nemes értelmében. Ha tapasztalnák ellenkezőjét, más lenne a vélemény a cigányságról és jelzem, nem a romákról ! Minden roma cigány, de nem minden cigány roma !
2012. szept. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

A francia elnök azt mondta a német kancellárnak,mikor ez szóba került az Európa Parlamentben:

"Elnök asszony fogadjon be néhányat,ha ennyire szereti őket!"

2012. szept. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ismerőseim közül azok védik őket, akik a Belvárosban jó környéken és Budán élnek. Minél közelebb lakik valaki a "tűzhöz", annál kevésbé támogatja őket.


Akik nincsenek velük kapcsolatban, azok elég rózsaszín ködben látják a cigányság helyzetét. Saját magukból kiindulva feltételezik azt, hogy az ő céljaik megegyeznek a cigányságéval: tehát tanulni, szakmát szerezni, dolgozni. Azt hiszik, hogy a cigánynak a boldogulás azért nehezebb, mert a körülményeik rosszabbak. Ha mi kedvesen befogadjuk őket, akkor ők is kedvesen bejárnak az iskolába tanulni és majd dolgoznak. Pedig ez nem igaz, sokuk nem is óhajtja a "paraszti életet", tehát dolgozni és abból megélni. Na ezt nem érzékelik Budán és a belvárosiak közül sokan.

2012. szept. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%
Nem vagyok gazdag, nem élek külföldön, sőt még csak nem is Budán lakom, de nekem eddig 1 kisebb atrocitásom történt cigány származású egyénekkel. Ebből nem lehet olyan következtetést levonni, hogy mindegyikük ilyen. Nagyon sokan elkövetik azt a hibát, hogy kollektíven a cigányságot állítják be bűnösnek, holott nem minden cigány bűnöző, mindössze vannak cigány származású bűnözők. Egy adott embert a saját tetteiről kell megítélni, nem a származása alapján. A középiskolában az egyik legjobb tanuló egy cigány gyerek volt, ma pedig elismert szakember a maga szakmájában.
2012. szept. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
57%
OSTOBÁK!
2012. szept. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%
Hozzáadnátok lányotok-fiatok cigány származásu "magyar" emberhez? Befogadnátok őt és családját? Na, ezek után papoljunk a jó cigányokról!
2012. szept. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
4: persze, nem mindegyik bűnöző. Csak tudod az arányok!!!!
2012. szept. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

Azok a normálisak. A többi a megvezetett. Akkor is, ha sose látott cigányt, akkor is, ha közöttük él. Hogy miért mondom így? Mert a megvezetettnek a gyakorlatban fogalma sincs róla, hogy meg van vezetve. Ha tudná ezt, más lenne a véleménye.

Lehet, hogy egy cigány megver. Lehet, hogy ezért feljelentem. Lehet, hogy meglop. Feltehetően akkor is feljelentem. De a nem cigányt is. És főleg azt az egyet (többet), aki elkövette. Nem a "cigányokat" jelentem fel.


Akinek fogalma sincs arról, hogy mitől ilyen a helyzet, nehezen tudja megmondani, mit kell tenni megoldásként. Pedig én várom, hogy objektíven, elfogulatlanul, hideg józansággal az ilyen figurák elmondják, milyen okok és mióta játszottak közre a mai állapotok kialakulásában. Ennél jobban csak azt várom, hogy ezek a hőslovagok azt is elregéljék, mit kell tenni a gyakorlatban a helyzet megváltoztatására. Mit jelentene a megváltoztatás, mi lenne 5-800 ezer cigánnyal, mi lenne a környezetükkel, a többi nemzetiséggel, beleértve a magyart is. De végrehajtható megoldást kérek, mert holnap lehet kezdeni a végrehajtást - annak minden felelősségével és következményével.

2012. szept. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%
A francia elnök is magyar végső soron. Így már tudom, miért javasolgat más kontójára.
2012. szept. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
58%

"4: persze, nem mindegyik bűnöző. Csak tudod az arányok!!!!"


És ha nagyobb arányban bűnöznek? Attól még nem mindegyikük bűnös kollektíven! Ezt kellene megérteni, hogy nem a cigányokat kellene utálni, hanem a bűnözőket, akkor is ha magyar, stb.

2012. szept. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!