Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról a vélemény...

Mit gondoltok arról a véleményről, hogy Szálasi is védte a zsidókat, mert amikor hatalmon volt, akkor az egész budapesti gettót szétlövethette volna, de nem tette?

Figyelt kérdés
Korábban olvastam itt az oldalon, valaki ezt írta.

2012. szept. 19. 20:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%

-es megmielott barki is megkerdojelezne amit irok errol az ugyrol!!!!

JOMAGAM SZEMELYESEN ATELTEM EZT A BUDAPESTI NEMZETKOZI GHETTOBAN MINT ZSIDO!!!

-(a "nemzetkozi"-(kis)-Ghetto a XIII.ker-ben volt a Dunaparthoz kozel)-

sajat szememmel lattam a Nyilas suhancokat-(sokszor 15!!!-16!!! eves kolkok csupan!!)-kiraly,es schmeisser geppisztolyokkal hadonaszni hozongeni lovoldozni a ghettoban!!!

nehez lesz letagadni!!!!!!!!

2012. szept. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
A Dunába is azért lövette a Zsidókat mert árulók voltak és a háborúban keményen megtorolják az árulókat!
2012. szept. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"A Dunába is azért lövette a Zsidókat mert árulók voltak..."


Mit árultak el a zsidók? Szálasi viszont aljas hazaáruló volt, mert a végsőkig kiszolgálta a megszállók érdekeit, segítette őket magyarok legyilkolásában, támogatta épületek, létesítmények, műemlékek tönkretételét, illetve értékek elhurcolását az országból. Őt, és magyarellenes bűntársait megérdemelten akasztották fel a háború után. Sokkal korábban kellett volna...

2012. szept. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

nneddudgi:


"Igaz, egy idôre szálasi újra leállíttatta, de azután újra indultak, csak nem vonattal, hanem gyalog ( "halálmenetek" )."


Nem egészen. A halálmenetek voltak a deportálások (addigra már teljesen szétlőtték a vasúthálózatunkat, így gyalog indították el a zsidókat a németek felé), amiket Szálasi az első hetekben még csinált, de utána beszüntetett, és nem is indított újra, hiába az erős német nyomás a folytatásukra. Ez volt az a kb. 50.000 munkaszolgálatos, akiket "kölcsönadtak" a németeknek kényszermunkára, akikről írtam is korábban.


Senki nem akarja felmenteni, főleg nem piedesztára állítani Szálasit. Az egy állat volt, és megérdemelte a helyét a bitón.

Viszont az egy legalább annyira elmaszatolása a dolgoknak, amikor mindent Szálasi kennek, és Magyarország zsidótalanítása a köztudatban teljesen összekapcsolódott Szálasival. Pedig a magyarországi zsidóság majdnem teljes kiirtásában Szálasi egy viszonylag kisebb szerepet játszott (az ő rendszerének számlájára kb. 65-70ezer ember írható kb. 4 hónap alatt, míg az őt megelőző Sztójay rendszer - Horthy jóváhagyásával - 56 nap alatt 437.402 zsidót deportált, és akkor ebben még nincsenek benne azok, akiket maguk a magyar csendőrök vagy keretlegények öltek meg), és pont ő volt az, aki ellenállt a németeknek ebben a kérdésben.


Szálasi által létrehozott rendszer is szörnyű volt, csak az a gond, hogy sokan hajlamosak ezzel letudni az egészet - pedig az a szomorú, hogy a Szálasit megelőző rendszerhez képest az övé még kifejezetten javulásnak számított. Ez pedig mindent elmond arról a korábbi rendszerről, de mégis a köztudat egyedül Szálasihoz köti a kegyetlenségeket. Így fordulhat elő, hogy közben meg a még Szálasi rezsimnél is sokkal durvább korábbi vezetőséget messze nem tartják annyira bűnösnek, sőt, egyes tagját még kifejezetten divatos is piedesztára is emelni. Csak mert jól feküdt Sztálinnál, így elkerülte a jól megérdemelt bitót Szálasi mellett.

2012. szept. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
49%

nneddudgi!

szalasi nem allitott le semmit!!hazugsag amit irtal!!meg az utolso pillanatokban is indult vonat-(megrakva zsidokkal)-mauthausen iranyaba a deli palyaudvarrol!

budapest kiuritese utan koszegen ott fojtatta ahol pesten abbahagyta!!

a musz-osokat meg beregffy adta a nemeteknek wesenmayer,es pfeiffer wildenbruch SS vezerezredes-( a budai varban a waffen-SS erok fonoke)-unszolasara!!

2012. szept. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
amikor beregffy atadta a musz-os zsido kontingenst a waffen-SS reszere akkor mar vagy ket hete szalasi es kabinetje koszegen volt!!
2012. szept. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy azóta sem jártam erre!


Mindenekelôtt: aki 09-20 02:43 válaszomból olyasmit vett le, mintha mentegetni akartam volna akár Horthyt, akár szálasit, akár a nyilasokat, akár a wannsee-konferenciá, az nem tud olvasni.


@ 09-20 11:39:


"a wannsee konferencian,errol volt szo Elsosorban,;

"Endlosung der Judenfrage"!!! "


Nem "Elsosorban" !


KIZÁRÓLAG.


A jkv elsô mondata:


"I. An der am 20.1.1942 in Berlin, Am Großen Wannsee Nr. 56/58, stattgefundenen Besprechung über die Endlösung der Judenfrage nahmen teil:" - pl: [link] ill. fénymásolat a Haus der Wannsee-Konferenz -ban: [link] )

( Magyarul: "I. A zsidókérdés végleges megoldásáról 1942. január 20-án Berlinben az Am Grossen Wannsee 56-58. szám alatt megtartott tárgyaláson az alábbiak vettek részt:" - [link] a SZTE kvtárának 'NÜRNBERGI PER' gyüjteményében ( [link] ) )


Errôl a jkv-rôl írtam, ebben nem fordult elô az a szó, hogy gáz illetve gas. Kifejezetten megölés sem, semmilyen formában. Értôn kell olvasni, akár azt, amit írtam.

Mert az viszont van, amit írtam dióhéjban. Ha érdekel, elküldöm priviben a lementett pld-t, amiben szövegkiemeltem azokat a szöv.részeket, amiket lényegesnek tartottam.


A szálasi-érát illetôen ajánlom - többek között - az említett Randolph L. Braham: A magyar holokauszt. Gondolat, Kossuth nyomda 1988. kv II. kötet 'A szálasi-éra' c. fejeztét ( 195 - 245 old ), nyilas-terrort illetôen ezen belül 202 - 206 old. Sajnos Braham holokauszt kvei nincsenek a neten, de kvtárakban, boltokban megtalálhatók.


@ 09-20 11:46:


Ki a franc akarná, próbálná tagadni ? ( Egyes paranoiás neonácikon kívül )

Azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy a nyilas taknyosok ôrjöngésére szálasi, ill a "kormány" nem adott parancsot, még engedélyt se, de ettôl még természetesen övék a felelôsség, mivel övék volt a hatalom. Ha szándékuk ellen, meg kellett volna elôzniük.


@ 09-21 01:00:


ENGEM EDDIG CSAK NYILASOK / NÁCIK HAZUGOZTAK LE.


A kapkodás átka, azt írtam, h vonaton nem, hanem gyalog, pedig pont fordítva, a gyalogot állította le:


"November 8.

A halálmenetek útnak indítása után Serédi Jusztinián bíboros hercegprímás levélben tiltakozott Szálasinál a zsidókkal való bánásmód ellen. A semleges hatalmak követségeinek és a pápai nunciatúra tiltakozásainak hatására Szálasi leállította a gyalogmeneteket, de vagonokban november végén és december elején még zsidók ezreit szállították ki az országból.

...

November 17.

Az államfői jogokat gyakorló "nemzetvezető", Szálasi Ferenc közreadta a zsidókérdés megoldásának "végleges tervét". Szálasi Magyarország megmaradt zsidóit hat csoportra osztotta. 1) külföldi menlevéllel rendelkező zsidók, 2) a német kormánynak "kölcsönadott" zsidók, 3) a Magyarországról való távozásukra váró zsidók, 4) mentességi bizonyítványokkal rendelkező zsidók, 5) egyházi személyek, 6) idegen állampolgárságú zsidók. Szálasi tervében egyedül a mentességi bizonyítványokkal rendelkező zsidók maradhattak volna Magyarországon, de a faji törvények számukra is érvényben maradtak volna. A többi kategóriába soroltakra a terv szerint deportálás illetve kitelepítés várt." - Magyar holokauszt-kronológia - [link]


De nem csak én kapkodok: szálasi NEM KÔSZEGEN, HANEM SOPRONBAN folytatta. ( A soproni nyilas "parlament" naplója - [link] ; egyebek: OGY dokumentumok naplók és irományok 1861-1990 - [link] )

2012. okt. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

neduddgi!

de igenis volt a szalasi kabient reszerol parancs-(nevezetesen Endre Laszlo-es-Bardossy Laszlo,valamint Zoldi Marton reszerol)-a nyilas suhancok fele a zsidok kilovesere!!

2012. okt. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Komlikato viccét é úgy ismertem,hogy:Lenin elvtárs kertjébe átgurult a gyerekek labdája és ő visszadobta nekik ahelyett hogy szitává lövette volna őket.
2013. okt. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!