Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok erről az "önként...

Mit gondoltok erről az "önkéntes" adatnyilvántartásról?

Figyelt kérdés

"Kötelezően lépünk be a polgári szolgálatba



Újabb "hivatalos" levél érkezik minden magyar állampolgárnak. Minden önkormányzat összegyűjti, hogy katasztrófahelyzetben kiket lehet mozgósítani a településen.


Itt már nincs szarozás, ez nem a Nemzeti Konzultáció, nem megy a kukába levél, a haza védelme szent dolog: a kiküldött ívet az "adatokkal kitöltve 15 napon belül vissza kell küldeni a hivatalba, ellenkező esetben szabálysértési eljárás alá vonják az állampolgárt. Ez jelenthet akár 60 napos elzárást, pénzbírságot - 5000 forinttól 150 ezerig -, vagy közmunkát."


A nevet, a születési helyet és időt, az anya családi és utónevét, valamint a lakcímet mindenkinek meg kell adni, ezáltal mindenki kötelezően belép a polgári szolgálatba. Ha mentességet élvezne, akkor annak az okát is meg kell adni.


Nos, egy valamit le kell szögezni.


Az állam a következő adatokat biztosan tudja rólunk:

Név.

Születési hely és idő.

Anyja neve.

Lakcím.


Nézd már, hát nem pont ezeket az adatokat kell "önként megadni"?!

Sőt, az adatok visszaküldésével hozzájárulunk ahhoz is, hogy a katasztrófavédelmi igazgatóság is nyilvántartásba vegyen minket. Vagyis egy csapással két adatbázisba is be fogunk kerülni.


Nézzük csap, íme a dilemma:

Egy törvénymódosítással engedélyezzük, hogy a katasztrófavédelem hozzáférjen a központi nyilvántartáshoz VAGY küldjünk ki 8 millió levelet, zaklassuk, stresszeljük és fenyegessük az állampolgárokat?!

Melyiket is válasszuk, melyiket is válasszuk?!

Vajon mit tanácsol ilyenkor a "Jó állam" iránymutatása?


Ennél szebb és tisztább adathalászatot rég láttam, minden más bullshit.

Kell a frissítés a Kubatov-listára, a nemzeti konzultációs lista meg nagyon vékonyka lett.


De azért nézzük végig:

Én értem, hogy a múltkori árvíznél a Honvédelmi Minisztérium alig bírt összekaparni egy zászlóaljnyi katonát a (papíron) 20 ezer létszámú Magyar Honvédségből. Tényleg nagyon szomorú, hogy az évi 233 milliárdos büdzséből katonára már nem futja. De nem estünk át egy picit a ló másik oldalára? Nem emlékszem olyanra, hogy amikor jött bárhol is az árvíz, ne lett fogott volna össze az egész falu homokzsákot pakolni. Sőt! mentek segíteni az ország minden pontjáról.


Most viszont kitaláltak valami újat, ráadásul az egész hatalmat pont annak az embernek a kezébe adták, akinek én több hatalmat nem adnák: a polgármesterébe.

A polgármester gyűjti be az adatokat, elrendelhet katasztrófahelyzetet, gyakorlatot, ő adhat felmentést, vagyis ő az atyaúristen.


Mentes a polgári védelmi kötelezettség alól:

a) a 18. éven aluli és a mindenkori öregségi nyugdíjkorhatárt elért személy,

b) a terhes nő, terhességének megállapításától kezdve,

c) a gyermekét saját háztartásában nevelő anya, a gyermek 6 éves koráig,

d) a gyermekét saját háztartásában egyedül nevelő szülő, a gyermek 14 éves koráig,

e) a szülő, ha 3 vagy ennél több 14 éven aluli gyermekét gondozza,

f) aki a vele közös háztartásban élő, állandó ápolásra vagy gondozásra szoruló egyenes ági

rokonát vagy házastársát egyedül látja el,

g) aki munkaképességét legalább 67%-ban elvesztette vagy aki egészségi állapota folytán a

kötelezettség teljesítésére alkalmatlan.


A polgári védelmi kötelezettségét munkaköre ellátásával, közmegbízatása gyakorlásával

teljesíti:

a) az országgyűlési képviselő,

b) az európai parlamenti képviselő,

c) az állami vezető, a vezetői megbízású, valamint feladatköre szerint katasztrófavédelmi

feladatot ellátó kormánytisztviselő, köztisztviselő és közalkalmazott,

d) a jegyző,

e) a bíró, az ügyész, a közjegyző, a bírósági végrehajtó,

f) a Magyar Honvédség tényleges és tartalékos állományú, a rendvédelmi szervek, a Nemzeti

Adó- és Vámhivatal hivatásos állományú tagja, e szervek alkalmazottja,

g) az egészségügyi államigazgatási szerv kormánytisztviselője,

h) a kórházi, a járóbeteg- és alapellátást végző orvos és szakképzett szakdolgozó,

i) az állami mentőszolgálat dolgozója, betegszállító szervezet dolgozója,

j) a készenléti szolgálatot ellátó önkéntes és létesítményi tűzoltó, az önkéntes tűzoltó

egyesület szaktevékenységet végző tagja,

k) a közfeladatot ellátó ágazati védekezési szervezet tagja,

l) a közüzemi feladatot ellátó létesítmények üzemeltető személyzete,

m) a szakirányú felsőfokú végzettséggel rendelkező, hivatását gyakorló pap, lelkész, rabbi.


A katasztrófavédelmi törvény 55§-a szerint "a polgári védelmi kötelezettség az adatszolgáltatási, a bejelentési, a megjelenési kötelezettséget és a polgári védelmi szolgálatot foglalja magában."


Ha úgy akarják, akkor kaphatunk egy gyakorlatozást is:

"A polgári védelmi szervezet tagja határozattal kiképzésre és gyakorlatra osztható be (felhívás), melynek időtartama évente nem haladhatja meg kiképzés céljából a 40, gyakorlat esetében a 72 órát. A megjelenésre kötelezett a felhívásban megjelölt helyen és időpontban köteles megjelenni. (...) A polgármester a kiképzésen és gyakorlaton való részvétel alól indokolt esetben kérelemre halasztást, illetve felmentést adhat."


Vajon mi lesz azokkal, akik nem az állandó lakcímükön laknak, hanem más városban tanulnak, dolgoznak?

A Budapesten albérletben lakó és ott dolgozó állampolgárt nyilvántartásba veszik az állandó lakcímén, Kisvárdán? Ha vész esetén nem terem ott azon nyomban a kisvárdai Polgármesteri Hivatal elé, akkor jön a büntetés?


Ha tényleg katasztrófahelyzet van, akkor a polgármester a lista alapján becsenget mindenkihez? És aki nincs otthon, mert nyaral, vagy külföldön van, vagy egyszerűen nem nyit ajtót?


Megannyi kérdés, bár ezek természetesen csak a szokások gáncsoskodás, hiszen örüljünk annak, hogy mindannyian tagjai vagyunk/leszünk a Polgári Szolgálatnak!"


2012. szept. 15. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Hogy lehet,hogy erről én még nem hallottam?:o
2012. szept. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Egy másik kérdésre már leírtam, hogy jönnek vissza a 60-as, 70-es évek, amelyektől ugyan a FIDESZ a nagy kommunistázás ürügyén szóban elhatárolódik, de valahogy ez él a zsigereikben, ezt tekintik az államszervezési gyakorlatban követendő mintának. Mivel Magyarországon a hatástanulmányok, a döntések szakmai megalapozása teljesen hiányzik, Orbán és egyes más döntéshozók ízlése, felszínes érzületei válnak törvénnyé. És hát mindenki szereti idealizálni a gyermek- és fiatalkorát, ezért érthető, hogy ahhoz nyúlnak vissza. Mint Hoffmann Rózsa a kötelező iskolaköpenyhez. És persze csak és kizárólag olyan hagyományokat vesznek át, amik beillenek a homogenizáló, centralizáló világképükbe.


Nonszensznek tartom amúgy a 21. században egy ilyen új sorozás bevezetését. Annyival rosszabb mint a 61-as években, hogy most már teljes egészében a nőkre is kiterjed.

2012. szept. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Ez amúgy egy teljesen ésszerű, logikus dolog. Így árvízkor nem szerencsétlen 50 falusi öregember pakolja majd a gátakon a homokzsákot, hanem a környékről be tudnak hívni még pár tucat embert. Nem egy nagy was ist das évente 2 napot erre áldozni.
2012. szept. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
És biztos, hogy ez Mari néni, meg Kovács professzor feladata? Hol van ilyenkor a katasztrófavédelmi apparátus? Vagy a közmunkások, az alkalmi munkavállalók vagy a honvédségi munkaerő? Nálunk az emberek fele, akkor is ha nem jár orvoshoz, beteges, gyenge, nem bírja a szélsőséges körülmények között a fizikai munkát. Őket minek kihajtani?
2012. szept. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyira tudtam, hogy ezen a sok okos magyar állampolgár fel fog háborogni és habzó szájjal fröcsögni.

Kis felvilágosítás: EDDIG IS MINDENKINEK VOLT PV KÖTELEZETTSÉGE. Kicsit olvasgatni kellene a vonatkozó jogszabályokat. Már tíz éve is volt az állampolgároknak ilyen irányú kötelezettsége csak a sok okos magyar nem tudott róla. Most meghallották és megy a hőbörgés.

2012. szept. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek a harmadikkal.

Nem azt mondom, hogy tetszik teljes mértékben jó az ötlet , de mi magyarok még elég messze vagyunk attól, hogy belássuk, igenis fontos segíteni másokat, a többi állampolgárt, ha azoknak szüksége van rá egy katasztrófahelyzet esetén.


És az a vicces, hogy most is mindenki fújol, pedig remek alkalom lehetne a ballibeknek is kiállin amellett, hogy fogjunk össze és segítsünk ,ha arra szükség van.

2012. szept. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

"És biztos, hogy ez Mari néni, meg Kovács professzor feladata? Hol van ilyenkor a katasztrófavédelmi apparátus? Vagy a közmunkások, az alkalmi munkavállalók vagy a honvédségi munkaerő? Nálunk az emberek fele, akkor is ha nem jár orvoshoz, beteges, gyenge, nem bírja a szélsőséges körülmények között a fizikai munkát. Őket minek kihajtani?"


Teeee seeeeem olvastad el, hogy ez mi a fene, csak belefröcsögsz valami baaaaromságot. Feladatkiosztáskor mérlegelnek végzettség és szakma szerint, ha kimaradsz a munkahelyedről emiatt az állam fizet, nem lesz belőle senkinek kára, plusz juttatásokat kapsz, továbbá egy trillió kivétel van. Öregek, betegek, alapból nem hívhatók be.



"Az OKF szerint például árvízhelyzetben fordulhat elő, hogy nagy tömegben, kötelezően behívják az embereket védelmi szolgálatra. Ez alól egyéni élethelyzetre hivatkozva lehet felmentést kérni. Az OKF szerint ilyen kifogás lehet például a szülés, házasságkötés, halálozás, vizsga vagy befizetett nyaralás. Ezekre hivatkozva ki lehet bújni a szolgálat alól, de ezt kérni kell az önkormányzatnál. "


"El lehet kerülni a kötelező védelmi szolgálatot akkor is, ha valaki annyira veszélyben érzi magát a katasztrófahelyzetben, hogy nem bírja elviselni. Ebben az esetben más helyszínre irányíthatják át. Ilyen lehet egy átázott, mozgó gáttól vagy egy földrengés utórengéseitől való félelem, akárcsak az extrém időjárási körülmények - olvasható a katasztrófavédelem válaszában."

2012. szept. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Persze, elvben lehet, hogy eddig is volt polgári védelmi kötelezettség, csak ennek most teremtették meg a gyakorlati kivitelezési lehetőségét. Ez azért nem nüansznyi változás.
2012. szept. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

" Feladatkiosztáskor mérlegelnek végzettség és szakma szerint, ha kimaradsz a munkahelyedről emiatt az állam fizet, nem lesz belőle senkinek kára, plusz juttatásokat kapsz, továbbá egy trillió kivétel van. Öregek, betegek, alapból nem hívhatók be. "


Ma volt erről a hírekben szó.


Főként fiatalokat hívnak be. 3 kivétel van akiket biztosan nem. Papok, országgyűlési képviselők és adóellenőrök (WTF??).

2012. szept. 15. 21:59
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Főként fiatalokat hívnak be. 3 kivétel van akiket biztosan nem. Papok, országgyűlési képviselők és adóellenőrök (WTF??)."


Amikor 5 éve (nem győzöm hangsúlyozni, hogy ez nem egy új dolog) tanultam honvédelmi igazgatást akkor mi is ezen háborodtunk fel.

2012. szept. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!