Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nagyon sokat hallottam már...

Nagyon sokat hallottam már hogy a múltrendszer adóssága nyomorítja el a mát, valaki tud adatokkal szolgálni erről?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok a tényekre!


Mennyi volt 1990 ben dollárban az adósságunk és mennyi ma?

Közben mennyi állami vagyon épült 1990 ig?

Mennyi lett azóta elprivatizálva?

Mennyivel nőtt a reálbér?

"ebből mennyi a vámok eltörlésének az aránya"



Ha nincs adatod, saccolni is lehet"



#szockap
2012. szept. 13. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Baromság az előző rendszerre fogni.

[link]


Itt jól látszik, hogy az államadósság közel húszszorosa mint 1990-ben volt.

2012. szept. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Olvastam már ezt, és van benne igazság.

De a rossz feltételek és hogy nem fizetünk és felkamatozódott , kikezdhetetlen formában csak meg 4× ődött!

2012. szept. 13. 15:54
 3/9 anonim ***** válasza:
6%

http://www.youtube.com/watch?v=1ul4ZoeJV_s

Nem hiszem hogy pont erre gondoltál de elég felvilágosító hogy miért van adósság.

2012. szept. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szerintem hagyjuk Drábikot mert nagyon megosztó személyiség.

Nekem nincs vele bajom, persze nem is minden 100% ban úgy van. De inkább híroldalak riportjai, elemző összehasonlítások, statisztikai elemzések stb stb, ami sokkal hivatalosabb.

2012. szept. 13. 16:00
 5/9 anonim ***** válasza:
8%
Csak azt tudnám már, h ha ezt a qurva adósságot szopjuk még mindig akkor miért nem fogadták el annak idején a " borítsunk fátylat a múltra" című nótát.
2012. szept. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyet nem fogsz találni hiszen még a mai hitel feltételek is titkosítva vannak.Annyi biztos hogy két világháborúnak se sikerült akkora pusztítást végeznie mint az elmúlt 60 év megszállásának.
2012. szept. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 yossarian44 ***** válasza:
91%

Na figyi:


Először is, az, hogy ezerpárszázvalamennyi milliárd volt az államadósság 1990-ben, most meg 20.000 milliárd, az csak azt jelenti, hogy nagyon durva infláció volt azóta. A GDP-arányos adósságot kell nézni, hát azzal most kb. ugyanúgy vagyunk, mint a rendszerváltáskor. Ez kb. aláírása annak, hogy szinte még mindig ugyanazt a lóvét fizetjük.


1. Az adósságokat az előző rendszer azért kezdte el felhalmozni, hogy fenntartsa szociális ellátó rendszerét. Ennek rendszeres, éves költségei vannak, ezért a költségek évről évre nőttek.


2. Az utána következő kormányok megörökölték a drága ellátórendszert, amin ugye változtattak: lefaragtak, privatizáltak, Bokroskodtak. 1998-2000-re eljutottunk egy fenntartható pályára, kezelhető államadóssággal, jó éves növekedéssel, elfogadható életszínvonallal. Lejöttünk a szélsőséges szocialista-kommunista hitelből osztogató rendszerről.


3. 2002-ben aztán újra jött az elk.rás, a kormány a 2002-es választásokra szépen eltapsolta a költségvetés jó részét, akkor hiány is lett, mint az állat, és ismét jó drága lett az ellátó rendszer.


4. 2002-től az új kormány szépen elkezdte tovább drágítani a rendszert, olyan jóléti intézkedésekkel, amiket csak hitelből lehetett finanszírozni, mert az ország nem engedhette meg magának. Ez nagyjából 2006-ig folyt.


5. 2006-tól csak töketlenkedett a kormányzás, stabilizációt a Bajnai kormány ért el először, illetve most az Orbán-kormány látszólag megállította az államadósság növekedését (valójában csak kicsit normalizálódott az általuk okozott árfolyamromlás). Viszont újra jött ez az "erős állam", meg "mindent az állam intéz" retorika (aminek síró szenvedő alanyai lesznek 2025 nyugdíjasai) pont, mint az előző rendszernél, és hiába jönnek a munkanélküli segély, vagy az ilyen-olyan támogatások csökkentésével, a legpazarlóbb szocialista osztogatások szinte érintetlenek, mivel szavazókat veszítenének, ha belenyúlnának.


Miért az előző rendszer hibája ez?


Azért, mert az előző diktatúra beleverte az emberekbe, hogy állam bácsi feladata az, hogy mindenedről gondoskodjon. Hogy nekik ilyen-olyan pénzek járnak, mert csak. Holott az, hogy mikor mennyit kapsz államtól, az attól függ, hogy éppen mire van pénz, és nem árt, ha van jövedelem-biztosításod, meg spórolt pénzed.


Mivel semmiféle öngondoskodást nem tud a társadalom biztosítani, ezért az állami transzferekre van utalva az egyén baj esetén, és így az államon a nyomás, hogy ilyenkor eltartson, amit ha nem tud megtenni, a szavazó felháborodik, és másra szavaz.


Ezt a gondolatmenet megköszönhetjük az előző rendszernek. Ebből az ördögi körből 1995-2002 között sikerült kitörni, de köszönhetően nagyon jól ismert embereknek, vissza is ugrottunk, ahogy kellett, és most nagyon szépen építjük az egészet visszafelé...

2012. szept. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25%

#7

A legtöbb baromság egy válaszban verseny mai nyertese te lettél. Gratulálunk :D

2012. szept. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 yossarian44 ***** válasza:

"A legtöbb baromság egy válaszban verseny mai nyertese te lettél. Gratulálunk :D"


Ez a szellemi fogyatékosok érvelése. Az tök jó, hogy le írod, hogy baromság van a szövegemben, de ez idáig csak a te véleményed, nem részletezed, hogy miért baromság, és mi a te fenenagy, igazlátó álláspontod.


Ez így csak egy szimpla beszólogatás, nem érv.

2012. szept. 14. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!