Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ugye, ez mindenkire nézve...

Ugye, ez mindenkire nézve igaz kell, hogy legyen?

Figyelt kérdés

A lenti két írással most találkoztam.

elgondolkodtató ezt a kettőt egymás után olvasni.


[link]


[link]


2012. szept. 10. 00:05
 1/8 tetro ***** válasza:
Mi az összefüggés a két eset között, és mit akarsz tudni?
2012. szept. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Tehát az egyik oldalon egy zsidókról és a holokausztról szóló tudósítás ahol a svéd Raul Wallenbergről beszélnek aki rengeteg magyart, zsidót mentett meg.


És van a kurucos cikk ami azt állítja hogy svédek vertek halálra egy embert.

Persze tudjuk hogy nem svédek voltak de a kurucon ez az álduma egy kicsit idegesítő hosz ott úgy nácizhatsz meg kemencézhetsz ahogy akarsz!


De alapvetően ha nem svédek és nem zsidók(netán maga Áder) verte agyon azt az embert akkor ez egy bődületesen "alacsony szintű" összevágás volt...

2012. szept. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

"elgondolkodtató ezt a kettőt egymás után olvasni. "


Ja és tényleg elgondolkodtam rajta hogy két össze nem illő cikket hogy raktál össze!

2012. szept. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező, komolyan nem értem, hogy mit akarsz a kérdéssel. A "svéd" szó idézőjelben van, ez a szélsőjobb szlengjében cigányt jelent, tehát végképp nem értem, mire akarsz rámutatni. Mondjuk, még ez is jobb, mint egy "ébresztős" link.
2012. szept. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A tisztességes embernek az ártatlan áldozat mellé kell állni - következésképpen: elítélni a az ártatlant megtámadót, legyilkolót, stb....

A hajdúszováti fiatalember ártatlan.

De elítélhetjük-e ugyanilyen nyíltsággal a támadóit?

Ezen gondolkodtam el....

Bocsássatok meg, hogy nem voltam világos...

2012. szept. 10. 10:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó kommenthez: igen!

Feltéve, ha mindenki számára ugyanaz lesz az olvasat, mint amit te jószándékúan gondoltál. De ha nem mindenki ugyanazt olvassa ki belőle, akkor könnyen lehetsz sunyi számító is ugyanazzal a mondattal. Ennyire függ az amit mondunk, attól, hol és kinek mondjuk.

A második cikk egy elfogult szerzőé, aki - a cikk stílusából nyilvánvalóan látható - akár jóra is gondolhatott volna, de célja a cigánygyűlölet szítása, szó sincs "igazságról".


Ez a politika és a kereskedelem egyik legfőbb eszköze a rossz célok elérése érdekében. Rossz célt nem lehet nyíltan megfogalmazni, azt még a buta emberek gyomra sem veszi be. Fel kell mérni tehát a terepet, milyen mértékű a butaság, elfogultság, félreértési faktor. Ez közönséges szakmai probléma, megoldható. Ezek után az eredménynek megfelelő módon keresünk egy jó célt, úgy fogalmazunk, hogy a megfelelő réteg azt értse ki belőle, amit valójában szeretnénk. Itt a jó cél a brutális gyilkosság elérése, a stílus pedig a cigányság ismételt lejáratását eredményezi (rossz cél). Ha valóban jót akart volna, úgy fogalmaz, hogy - ismerve a tényleges helyzetet - a valódi gyilkosokat nevezi meg akár névvel, és hozzáteszi, hogy ezek bár cigányok, de ebből nem következik, hogy minden cigány ilyen. De nem, ő azt mondja "valószínűleg". Vagyis fogalma sincs a körülményekről, ő minősíteni kíván, ő gyűlöletet akar kelteni. Az enyémet kiváltotta önmaga iránt. De mégsem, ennyire azért nem vagyok hajlandó lealacsonyodni.

2012. szept. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja és a sokadik mellé egy újabb gratula a GYK adminjainak akik teljesen értelmetlen kérdést értelmesnek és összeszedettnek fogadnak el. Miközben nem egyszer előfordult hogy azt meg kimoderálták hogy egy kurucos cikkre leírtam hogy szerintem antiszemita!

És ez ehhez hasonló "ítéletek" elég gyakoriak!


Néha úgy érzem az adminok "kritikusi érzéke" mintha erősen jobboldali szemléletű lenne!

2012. szept. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Az utolsó kommenthez: igen!"


Köszönöm a választ és az igenlést.

Ezt remélem és szeretném. Minden ártatlan áldozat mellé oda kell állnunk, fajától, vallásától, nemétől függetlenül.

És minden ártó embert nevén nevezni, fajától, vallásától, nemétől függetlenül.


Csakis ettől várható el egy társadalmi megbékélés.


A másik hozzászólónak: nem szeretem én sem a gyűlölködő jelzőket.

SEHOL.

Tehát az Amerikai Népszava írásaiban vagy hozzászólásaiban sem.

Ha más helyen találtam volna meg a hajdúszováti gyilkosságról szóló híradást, inkább azt továbbítottam volna ide. De ilyet nem találtam.

2012. szept. 12. 10:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!