Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a többkulcso...

Mi a véleményetek a többkulcsos Áfa-ról?

Figyelt kérdés

2012. aug. 30. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Az alapvető élelmiszerek áfáját mindenképpen csökkenteni kellene (hús. tej, kenyér, tojás, zöldségek, gyümölcsök). Én akárhol jártam Európában, mindenütt ezt láttam. Máshol ezeknek a termékeknek az áfája 5-15 %, nálunk 27. Többek között ezért sem versenyképes a magyar mezőgazdaság.
2012. aug. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"Máshol ezeknek a termékeknek az áfája 5-15 %, nálunk 27. Többek között ezért sem versenyképes a magyar mezőgazdaság.



Butaságokat írsz!


A nemzetközi kereskedelem nem ismeri az Áfa de még a jövedéki, adó fogalmát sőt még a regisztrációs díjakat sem. Az az, minden ország maga teszi rá. Semmilyen versenyhátrányt nem okoz.

2012. aug. 30. 18:24
 3/3 anonim ***** válasza:

A legtöbb terméknél csak átmeneti segítség. Később úgyis felemelkedik annyira az ára, hogy már a csökkentett ÁFÁ-val is drágább lesz, mint korábban.


"Többek között ezért sem versenyképes a magyar mezőgazdaság."

A külföldi árukra ugyanannyi az ÁFA. A termelő/kereskedő meg úgyis visszaigényli. Nem ezért versenyképtelen a magyar mezőgazdaság, hanem főleg azért, mert sok kicsi egységből épül fel, nem több nagyobból, de mégcsak nem is kicsi gazdaságok társulásából.

2012. aug. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!