Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi folyik Magyarországon?

Mi folyik Magyarországon?

Figyelt kérdés
Minél jobban beleásom magam a magyar politikába, annál több ellentétes dologba esek bele. Próbálom követni a dolgokat, de már nem tudom megállapítani mi jó és mi rossz.
2009. júl. 24. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:

"de már nem tudom megállapítani mi jó és mi rossz."


Azért nem tudod, mert a dolgok nem feketék vagy fehérek. Bár ezt a legtöbb ember képtelen felfogni.

2009. júl. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Zűrzavar van anarchia, drága az élet drága a pia!
2009. júl. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Én hosszabban akartam szövegelni, de a 12.58 mindent elmondott.
2009. júl. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Államunk többet költ, mint amennyit mi befizetünk - ezért hiteleket vesz fel és eladósodunk.

Mi többet várunk az államtól, mint amennyit ad, de sokak szerint korrupció nélkül jóval többet kaphatnánk a befizetett pénzekért (adók, illetékek, stb.) cserébe.

A viták többnyire nem a lényegi kérdésekről szólnak, a téves/gumicsont kérdésekre adott válaszok nem viszik előbbre az országot.

Sem a vezetőink, sem országlakótársaink nem együttműködéssel akarják megoldani a tényleges problémákat, hanem ennek ürügyén szeretnék lenyomni a más véleményen lévőket - ezért süllyedünk egyre mélyebbre.

A rendszerváltás illúziója az volt, hogy a kapitalizmus és a szocializmus összes előnye kombinálható egymással, és ezt a szabadpiac a mi közreműködésünk nélkül is megvalósítja számunkra.

Ha most körülnézek, rossz álomra emlékeztető balkáni Vadkeletet látok, amelyben a szocializmus összes hátrányát egyesítettük a kapitalizmus minden árnyoldalával - a szabadpiac nem oldja meg a problémáinkat, és főleg nem lesz demokrácia a mi aktív részvételünk nélkül, na és józan ész meg együttműködés nélkül. El kell fogadnunk, hogy minden pártnak és minden embernek lehet bizonyos dolgokban igaza, hogy nem csak mi tudjuk a tutifrankót, hanem egymástól is tanulhatunk. Vissza kell térnünk az alapvető gyakorlati igazságokhoz, hogy közös célokat tűzhessünk ki. Hajrá, Kovács nénik és bácsik!

Égkékfűzöld2x2négy

2009. júl. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Sz*r minden!
2009. júl. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
ezt az országot be kellene már végre zárni !!!
2009. júl. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Most történik a valódi rendszerváltás !!!!!

Sajnos a hatalmon lévők annyira gátlástalanok hogy míg egy csepp méz van a bödönön addig nyalogatni szeretnének .

Az ő sorsuk a mi kezünkben van mikor húzzuk az x et csak oda tegyük ahová kell! Ez a 20 év elszállt, mondom ezt én 40 évesen akinek az életéből elraboltak 20at.

De nem maradok adós ha rajtam múlik!!

Egy másik értékszemlélet fogy beköszönteni az országunkban ahol nekünk továbbra is küzdenünk kell, de talán már lesz aki segít és nem csak a multi érdeke számít

aki tömi a zsebét. Talán lesz rá példa hogy ha sokat nyúlkál oda ahová nem kellene meg a zsebe felé az nem a hosszú szabad élet receptje. Vagy amit hosszas kitartó szívós munkával eltudott lopni azt egyetlen bírósági határozattal el lehet venni. Alapjában ennyi.

Egy jobbik-os!

2009. júl. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
előttem szóló tévedsz nem az utolsó cseppet a bödönből!!! hitelt vettek fel,hogy legyen mit tovább csepegtetni.
2009. júl. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
például egy ellentét:- amikor elkezdik az Orbán Viktort le cigányozni a baloldali beálítottságú emberek,(mivel semmi mást nem tudnak felhozni ellene) ugyanakkor teljes mellszélességgel áll a liberális baloldali kormányunk a cigányok,meg a másság mellett.???? akkor ez most hogy van??
2009. júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!