Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A romák miért kapnak rengeteg...

A romák miért kapnak rengeteg segélyt?

Figyelt kérdés
Mi jogon?
2012. aug. 21. 23:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Ráadásul most látom előttem már leírták, hogy a magyar nyelveben ilyen szó nincs. A cigányok romani nyelvében hívják magukat romának (embernek) csak akkor használd ha perfektül beszéled a romanit, ellenkező esetben maradj inkább a magyar nyelvén, azon viszont cigányok.
2012. aug. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
70%

Most a demagógiát félretéve!


Ki tudja mennyi segélyt kapnak a romák?

Mert oké hogy a GDP többszörösét és azt is elégetik az udvarban meg már rakásba hordják vasvillával de mondjatok már számokat meg adatokat és hozzá linkeket(azért lehetőleg ne kurucosat)!!


csak hogy ne csak egy 1524. mocskolódós topik legyen hanem valami érdemi beszélgetés is folyjon...

2012. aug. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
21%
Mert a zsidó liberális pártnak ők képezik a szavazótáborának nagy részét. Különben hogyan nyernének választást 2014-ben a magyarok további sanyargatására.
2012. aug. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Gauldoth ***** válasza:
36%

Az elmélet az, hogy mivel mi hátrányosan megkülönböztetjük őket, ezért úgy egyenlítik ki az esélyt, hogy pénzt kapnak. A képmutatás az egészben az, hogy ez így sem működik, és az, hogy azért, hogy mi megkülönböztetjük őket, az azért van, mert a tapasztalat mutatja, hogy aki nem teszi, és mondjuk felveszi dolgozni, vagy valamit ad neki kölcsön, stb rosszul jár. Meg az is akinek a közelében sok él.


Azok akik kételkednek abban, hogy a cigányok rossz hatással vannak bármely civilizációra mondanám:


Kanadában azóta van vízumrndszer, mióta tőlünk oda mentek páran.


Olaszországban fegyveres őrök vették körül őket


Franciaországból rendszeresen jönnek vissza mert nem kapnak munkaengedélyt


Az EU nem is tárgyalja, hogyha az EU tagállamai egy ország állampolgárai, akkor a cigányok miért csak kelet európában maradhatnak, nyugaton miért nem fogadják be

.

.

.

Magyarországon hasonlítsd össze a településed azon részét, ahol fehérek(magyarok) laknak, és azt ahol ők.


Pedig ők kapják a segélyt

2012. aug. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem ez a topik is felejtős!


Érdemi beszéd nincs csak mindenki elmondja hogy "na me mán ők alapbó ijjenek oszt kész"!


És akkor hőbörögnek a jobbikosok hogy ők mennyire de mennyire meg akarják beszélni a problémát és ők nem rasszisták!


Hát a lótúrót!!!

Nem akarnak semmit megbeszélni...

csak nyomják a kamu szöveget...

2012. aug. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Gauldoth ***** válasza:
44%

Nem tudom Zoli, de Istenbizony mind1. Ha akarod kérdezd, meg segélyosztási napon 1 órával a posta nyitás előtt várakozó sorban bármelyiküktől, amelyik nem is engedi be a postást, amíg oda nem adja a neki járót. De tényleg így megy a párom falujában.


De te is tudod, hogy többet mint mi, nem? Most a számok nem is annyira lényegesek szerintem. Szerintem a lényeges kérdés az, hogy a MAGYARországon miért nincs legalább egyenlő bánásmód a magyarokkal szemben.


(Nem vagyok jobbikos, és nem azért nem akarom számszerűsíteni, mert csak nyomom a dumát, hanem azért, mert tudjuk, hogy többet mint mi, pedig kevesebbet érdemelnének. Szerintem ez elég gond. A számokra ha kíváncsi vagy, kérdezd meg tőlük, és írd meg. Nekem nincs egy ismerősöm sem, aki jó választ tudna erre adni. Persze egyénlieg függő a társadalmi helyzetüktől.

2012. aug. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Gauldoth:


Szerintem én azon kevesek közé tartozom Magyarországon akik realistán szeretnének erről a témáról beszélni!

Ugyanis pesti vagyok és van a családunknak egy olyan cigány család ismerőse akik rendesen dolgoznak és annyiszor verték már át a magyarok őket hogy az már nekem égő!


Ugyanakkor a keleti országrészben él a rokoni águnk egyik fele és a barátnőm rokonai!

És katasztrófa hogy milyen pofátlan lopások és atrocitások vannak arrafelé!


Magyarán nem a jobbikos dumát nyomom a "minden cigány tolvaj... nah jó 99.99%-a csak" hanem valóban látom hogy a nagy részük beilleszkedésre képtelen de akik akarnak azoknak sincs esélye és ez viszont már dühít! és a Jobbik igenis a beilleszkedésük ellen van mert a lőzungokkal ellentétben egyáltalán nem akarja hogy beilleszkedjenek hisz akkor a "magyarság tisztasága" eltünne!


Szóval én csak értelmes vitát szeretnék...

2012. aug. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Gauldoth ***** válasza:

Hát értem én. De Jobbikos duma nélkül mondom, hogy 90-nél nagyobb % a rosszaké.


Amúgy én azt csinálnám, hogy megszűntetném az összes rasszizmus szót tartalmazó paragrafust a törvényben, és elvenném azokat a segélyeket, amik tisztán olyanok, hogy kihasználják, a szülőgép szerű cigányok (és mások is akár)


Ezek után, ha nem menne az életben maradás, akkor éhen lehet halni. Tudom kegyetlen vagyok, de ha engedjük élnim és szaporodni, azokat, akik élősködnek, akkor ellepnek minket. Ez könnyen belátható, hogy nincs más, nem kell hagyni az élősködést.


Amúgy szerintem a rasszizmus törvényben való jelenléte a legnagyobb szülője a konkrét rasszizmusnak. Hiszen, ha nem lenne, akkor a cigánynak eszébe nem jutna, hogy megtehet bármit, és majd úgyis ráfogja, ha elkapják. Így kevesebbet mernének. Ha kevesebbet mernének, jobban elfogadnánk őket, hisz nem lennének (nem lehetnének) annyian bűnözők. Ha jobban beengednénk őket, nem akarnának az ellenségeink lenni. És így nekünk sem lennének azok.


Azért bűnöző és semmittevő a nagyrészük, mert megtehetik És mivel megtehetik, megtették sokan. És miután sokan megtették, mi elkezdünk nem bízni bennük, és esélyt sem adtunk azoknak, akik tisztességesek akartak maradni.


Tudom, ez ugyanaz a kör volt oda-vissza, csak azért írtam, hogy mindenki értse....


A baj az, hogy ma már a gyerek nincs kitől példát venni. Illetve hát van, fel is veszi, és....


Saját fülem hallatára mondta a kisgyerek, "mi lesz, ha nagy lesz kérdésre" hogy a szülei is megéltek segélyből, ő is megoldja...


Félreértés ne essék, attól még elítélem őket. Mert senkit nem fogok sajnálni, hogy jajj szegény azért ilyen mert a gyerekkora.... Akkor Hitler is csak a rossz nevelés áldozata. Röhej. Az, hogy milyen ember lesz, saját választás (a jellem). És ez igenis a saját hibájuk is, hogy ők nem akarnak többek lenni parazitánál.


Beszélt apám olyan cigánnyal, aki szerint a ló azért olcsübb mint a kocsi, mert a lovat nem kell megvenni, azt csak el kell kötni. Ez nem csak nevelés kérdése, hiszen minimális ésszel belátható, hogy akkor a lovát ugyanúgy elvihetné bárki, de azt meg megölné aki tőle lop.


Összeségében a cigányok egy része idejött. Normálisan éltek. Majd jöttek többen, akik nem. Miattuk megutáltuk a cigányokat, (a régieket is) és most már a normálisaknak sincs esélye beilleszkedni, hiszen a többiek annyirra elvették a magyarok kedvét tőlük, hogy egyben sem bíznak. Az állam pedig nem azokat támogatják, akik be akarnak illeszkedni (de azokat jelentősen) hanem az összeset annyira, hogy élősködni elég legyen, de többre nem.

2012. aug. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Gauldoth, a legutolsó válaszod 100%-osan igaz. Nagyszerűen leírtad azt az ördögi kört ami a cigányság rossz viszonyáért felelős bármely más nemzettel.

Zoli például hajlamos lenne felcserélni az ok okozatot. Ő nem érti az átlag cigány gondolkodását. Tényleg azt hiszi, hogy azért rosszak, mert a sors elbánt velük, és ezt úgy kellene kompenzálnunk, hogy egyre több pénzt tömünk beléjük egyre többet megengedünk nekik egyre jobban szeretjük őket, és akkor majd ők is jobbak lesznek, hát egy nagy lófäszt.

A cigány alapvető természete, és ez nem rasszizmus, hanem századok óta ismert tény, hogy minél többet megengedsz neki, annál rondábban visszaél vele. Igen, vannak magyarokkal keveredett, konszolidáltabb cigányok is, akiknek már vannak valós elképzeléeik a helyes társadalmi normákról és próbálnak a szerint élni, de valóban ők vannak kevesebben (egyébként én is ismerek ilyeneket is).


Egyetlen helyes megoldása a cigány problémának, ha nincs kivételezés velük. Illetve csakis akkor, ha teljesen nyilvánvaló, hogy változtatni akarna, tenne érte, de valami hiányzik. Egyszeri segélyt ilyenkor lehetne adni neki, de ha elissza, és nem jut belőle semmire, már azért le kéne csukni, mint a társadalmi javakkal való visszaélésért, megse kéne várni, hogy éhségében lopjon, raboljon, öljön.

Ha keményebb kézzel bánna velük a törvény és a hatóság, és nem lenne kivételezés, jobban meghúznák magukat, és sokkal többen munkából élnének. Ha így lenne, a társadalmi megítélésük is jobb lenne.

A társadalmi megítélésükön meg nem úgy kell változtatni, hogy rasszistázzuk az egész magyar társadalmat, mert már teljes joggal utálják őket, és tartanak tőlük. A megoldás a zero diszkrimináció, és az majd meghozza az elfogadást is.


Minap lementem a nonstopba 23 óra körül. 2 debla cigány bejött a boltba egy pitbullal, és bent a boltban pózoltak, fényképeszkedtek vele, meg viccelődtek, hogy rablás. Jó, amikor a boltos kissrác megkérte őket, hogy vigyék ki a kutyát, kivitték. De nem tudom ez lett volna e akkoris, ha nem vagyunk bent mi is. Szóval igen, nagyon utáltam ott őket és rohadtul nem szerettem volna a pitbullal összetűzésbe keveredeni, de nemis a pitbullal volt a bajom. Ezek nem olyan rendkívüli esetek. Magyarokat miért nem látok ilyet tenni?!

2012. aug. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ebcsont:


"Zoli például hajlamos lenne felcserélni az ok okozatot. Ő nem érti az átlag cigány gondolkodását. Tényleg azt hiszi, hogy azért rosszak, mert a sors elbánt velük, és ezt úgy kellene kompenzálnunk, hogy egyre több pénzt tömünk beléjük egyre többet megengedünk nekik"


Jaj annyira utálom azokat akik elmondják hogy mi az amit nem mondtam de gondoltam és azt is sarkítva és szélsőséges irányba!!!!

Azt idézd amit mondok és ne adj a számba semmit!


Ha meg nem tudod a saját érvrendszeredet alátámasztó idézetet kiválasztani a mondandómból akkor talán az azért van mert NINCS IS!!!!!!!!!!!!!!


Mondd el a saját véleményed és kész de ne mondd meg hogy mit gondolok!

Pláne hogyha az akkora hülyeség hogy baromira nem azt gondolom!


Én sem adom a szádba hogy te lemészárolnád és a Dunába lőnéd, megkínoznád kegyetlenül az összes cigányt és minden magyart aki ezzel nem ért egyet! Azért mert NEM EZT MONDTAD!!!


Tényleg kiakasztóak néhányan...

2012. aug. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!