Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen adópolitikát javasolnál...

Milyen adópolitikát javasolnál? És milyen hatásokkal számolnál ha megvalósulna?

Figyelt kérdés
Ha lehet akkor ne az egyéni érdekeid nézd, hanem komplexebb társadalmi összefüggéseket értelmezz!

2012. aug. 18. 18:03
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem jó az úgy, hogy mindenki egyforma arányban adózik. Miért büntessük ha valaki sikeresebb?
2012. aug. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Szerintem jó az úgy, hogy mindenki egyforma arányban adózik. Miért büntessük ha valaki sikeresebb?



És az offshore és a nagytőke számtalan adóelkerülési technikája a multi kedvezmény stb stb?

Azok mikor lesznek egyenlőek?


Vagy a magasabb jövedelműek import éhsége ami nagyban növeli a valuta igényünket és vele sok sok gazdasági hatást fejt ki amit az alacsonyabb jövedelműek is kifizetnek?

2012. aug. 18. 18:21
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Egykulcsos adó.


"És az offshore és a nagytőke számtalan adóelkerülési technikája a multi kedvezmény stb stb? "


Mesélj ezekről!


Tudod,én pl. a Teszkóban mindig kapok számlát, a garázsboltban meg szinte sohasem :) Akkor, hogy is van ez?

2012. aug. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én a progresszív adózást támogatom. Az idő alatt a gazdaság fejlődött, most meg hanyatlunk, annak ellenére, hogy a környező országok kis mértékben fejlődnek a válság ellenére is. Legalább 3 adókulcs, de inkább 5 lenne megfelelő. Így a középréteg teteje nem lenne, annyira megadóztatva, mint egy milliárdos árbevétel esetén.
2012. aug. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Mindenképpen progresszív rendszer kell, főleg, amíg ilyen vállalhatatlanul, szégyenletesen alacsony fizetésből él a népesség nagy része. Épeszű ember belátja, hogy az egykulcsos adó mennyire embertelen. Igenis adózzon arányaiban többet az, akinek van miből, és ne a szegénytől vegyen el. Érdekes, ha valahol adakozni kell, akkor is a szegények mennek oda pár ezer forinttal vagy egy takaróval, de a vagyonosok még véletlenül sem segítenének... Így megy ez az adózással is. Eltűnik a középréteg, és ma már lassúnak sem mondható ez a folyamat.
2012. aug. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Tudod,én pl. a Teszkóban mindig kapok számlát, a garázsboltban meg szinte sohasem :) Akkor, hogy is van ez?



Aki számára ott kezdődik és ér véget az adócsalás hogy valaki nem ad számlát, azzal nem látom értelmét a bájcsevejnek!


Gondolkodj, és megérted hogy sok módja van az adó elkerülésnek. De sajnos amíg a magyar kisboltos az elcsalt adóját csak itthon költi el nagy részben, addig az általad imádott tescőőő adóelkerült Ft i, mennek szépen Angliába.

2012. aug. 18. 20:53
 7/10 Pro Patria ***** válasza:

Kedves 18:10!


"Miért büntessük ha valaki sikeresebb?"

- Ez nem büntetés. Ha valakinek van miből, ha valakit nem terhel meg, akkor az igenis vállaljon nagyobb részt az adózásban. Őnekik akkor is lesz miből befizetni a villanyszámlát, meg párizsit venni a kisboltban, ha többet adóznak.


A kétkulcsos adó viszont nem működött. Ugye minden vállalkozó minimálbérre jelentette be a dolgozóját, és természetesen maga a vállalkozás is évek óta "veszteségesen" üzemel, holott épp bővítik...

Úgyhogy vagy hatékonyabb adóellenőrzés kell, vagy valami más rendszert kidolgozni, amit nem lehet kicselezni.

Ehhez viszont nálam sokkal okosabb emberre van szükség, mert nekem ötletem sincs.


Akinek van miből, az járuljon hozzá nagyobb részben a közterhekbe. Megnyugtatok mindenkit: ettől még ugyanúgy törekedni fognak az emberek a gazdagságra, és senki nem fog emiatt minimálbérért dolgozni.

2012. aug. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az összes adót (szja, tánya, osztalék, kamat, stb...) egységesíteném 10%-ban, mindenféle kedvezmény, jóváírás, kutyafasza nélkül. Ezentúl a munkajövedelmeken a tb 20% lenne, és összevonnám a munkáltatóival, mert így csak trükközésre ösztönöz. A nyugdíjat meg addig csökkenteném, amíg egyenlő nem lesz a bev. a kiadással
2012. aug. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Miért, a szegények nem használják az állami szolgáltatásokat? Mi közöm nekem más nyomorához, mert őt is egy határon belülre szarta ide a gólya? Semmi!!!


Egy híres politikus egy mondása volt, nagyon igaz:


Az emberek a problémáikat hajlamosak a társadalomra hárítani, DE nincs olyan, hogy társadalom. Egyének és családok vannak, társadalom nem létezik!

2012. aug. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Pro Patria ***** válasza:
51%

"Mi közöm nekem más nyomorához, mert őt is egy határon belülre szarta ide a gólya? Semmi!!!"

- Még szerencse, kedves honfitársam, hogy az emberiség már túljutott a magadféléken, mert máskülönben valószínűleg a mamutvadászatig sem jutottunk volna el...

2012. aug. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!