Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mítosz a gyakorlati együttműkö...

Mítosz a gyakorlati együttműködés?

Figyelt kérdés
Csak mese, hogy egy ország lakói közös nagy célokért együtt tudnak dolgozni úgy, ahogy Németország, Franciaország, Nagy-Britannia lakói?
2009. júl. 21. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:
igen az,csak minket hülyítenek vele.
2009. júl. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez azoknak a félművelteknek a meséje, akik, mivel nem tudják, hogy mi történik külföldön, ezért azt hiszik, hogy ami Magyarországon rossz, az csakis magyar sajátosság lehet, és külföldön nincs. Ha ez a mítosz azzal a kádárista posztkomcsi hülyeséggel társul, hogy az egyetnemértés valami rossz dolog, és mindenkinek egyformának kellene lennie és a pártoknak egyesülniük kéne stb., akkor előáll az a mítosz, hogy Magyarországon "megosztottság" van, ami "bezzegnyugaton" nincs, és a nyugati országok azért fejlettebbek, mert bezzegottnincs megosztottság. Az ilyenek csak arra nem adnak soha egyenes választ, hogy ha annyira jó, hogy egy országban nincs megosztottság, mint pl. a Kádár-korszakban, akkor miért volt rendszerváltás, miért nem akarjuk visszahozni a diktatúrát, és a köztársaság miért tudott az utóbbi 2-3 évet kivéve gazdaságilag a Nyugathoz felzárkózó pályán mozogni a kádári leszakadás helyett.
2009. júl. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Mítosz a gyakorlati együttműködés?"


Nem, hanem létező gyakorlat.


A Bibó-féle terminussal élve "a szabadság kis körei" működnek.


A politikai hatalomért folytatott küzdelem persze más, de a politikában is gyakorlat a gyakorlati együttműködés: például a két politikai oldal együttműködik egymással a túlígérésben, a politikai vitakultúra sárbaalázásában, a reformok elsumákolásában, a romaügy effektív figyelmen kívül hagyásában.


Ugyanígy együttműködik a két oldal abban is, hogy lehetőleg csak egy-egy ember bukjon le jókor, de ne az egész korrupt rendszer bukjon meg egyszerre. (Ez az együttműködés attól függetlenül tény, hogy Mo. mennyire korrupt az összes ország listáján: kicsit, eléggé vagy nagyon.)


Más megközelítésből: nem együtt kéne dolgozni, hanem mindenkinek csinálnia kéne a maga dolgát. Egy fiatal portugál szakács mondta a múltkor a tévében, hogy Magyarországon az a nehéz az éttermi főzésben, hogy egyik nap remek az alapanyag, másik nap elmegy, harmadik nap meg kifejezetten tré. És ez egy olyan terület, amely nemzeti büszkeségünk egyik oszlopa: a világhírű magyar gasztronómia.


Következetes, kiszámítható, és nem évente szétfircangolt szabályokat kellene alkotnia a törvényhozásnak, nemzeti minimumot kellene elfogadni legalább 25 évre a végrehajtói hatalom megregulázására, és lehetővé kellene tenni, illetve el kellene várni a minőségi munkát a bíróságoktól. Ha ezek a keretek meglennének, akkor az együttműködés menne a maga egészséges medrében magától.

2009. júl. 22. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!