Javítja a tárgyalási pozíciónkat Szlovákiával, ha Göncz Kinga és a Jobbik veszekszik az egyenruhán?
Persze hogy nem javítja mert csak az egységes kiállás sőt az eu szerte egységes segíthet abban hogy bizonyos országok , nemzetekban tevékenykedő kormányok, pártok, ne a saját politikai stabilitásuk érdekében öljék az ottani magyarságot. Sajnos ez így csak szélmalom harc, mert amíg az Eu-tól nem kapunk"harcolunk ki annyi támogatást hogy ez pld a szlovákoknak legyen ciki vagy kellemetlen addig ez mindíg nyerő lessz ha valamiről el kell terelniük a figyelmet otthol. Kíváncsi lennék hogy Gönc Kinga harcossága, magyarsága nemzet tudata mennyire lessz összevethető Pld Morvai Krisztinával?
Eddig nem sokat mutatott de ha a jövőben teszi a dolgát ahogy elvárható és csak abban lessz a vita hogy ki csapjon az asztalra a hölgyek közzűl akkor megemelem Gönc Kinga előtt is a kalapom, ám ha nem akkor nem vagyok rákíváncsi. Hiszen engem is képvisel!
Elég nagy ökörség nemzeti egységfrontba tömörülni nyilvánvalóan elfogadhatatlan magatartásformák védelmében.
Például paramilitary egyenruhában masírozni más ország területén nem nemzeti hőstett, hanem otromba és ostoba provokáció. Senkinek se tesz jót, a megbékélési folyamatnak sem. (Hozzak történemi témákat?)
De van egy mélyebben meghúzódó kérdés is. A demokrácia nem azt jelenti, hogy találkozunk fél úton. A demokráciának vannak olyan minimumszabályai, amelyeket mindenkinek az élete árán is be kell tartania és védenie kell, hogy kiérdemelje a demokrata nevet.
Továbbá a demokrácia természetéből adódik, hogy a nem demokraták demokratikus jogait is védi. Ez azonban ismét csak nem jelenti azt, hogy nem kellene törvényesen fellépnie az antidemokratikus törekvésekkel szemben.
Egy olyan országban, amely több mint hatvan éve nem állt háborúban senkivel, amely a NATO és az EU tagja, és amelyet nem fenyeget külső támadás veszélye sehonnan, megkérdőjelezhető minden olyan politikai mozgalom demokratikus szellemisége, amely félkatonai szerveződésként lép fel.
Szlovákia nem viselkedik demokratikus módon, miért kéne a demokratikus minimumot erőltetni vele szemben?
A demokrácia többnyire azt jelenti, hogy találkozzunk félúton. Amikor nem, akkor az ellenkezője sem segít (pl. Hitler ellen).
Az egységes nemzeti fellépés nem opció, hanem vagy ez, vagy semmi. A semmi az olyan, hogy menjünk kávézni a Külügy büféjébe, aztán majd lesz, ami lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!