Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A romákra miért nem lehet azt...

A romákra miért nem lehet azt mondani, hogy rasszisták?

Figyelt kérdés

Például mondhatnánk,hogy Bándy Kata gyilkosa(i) rasszisták voltak és csak azért ölték meg mert magyar.De mint majd láthatjuk a válaszokban az lesz,hogy nem,nem ezért ölték meg...de akkor a roma gyilkosságok elkövetői sem rasszisták csak a faluk utolsó házaiban élő emberek voltak ideális célpontok és ezek pont romák voltak, de csak véletlen.


Persze tudom,hogy nem így van de a cigányok minden őket ért sérelmet rasszizmusnak tekintenek.De akkor az utcai rablások mikor 5 cigány ver meg egy magyart az is rasszista támadás mert a magyart támadták meg...miért nem egy fukszokkal díszített romát?Olyan sosincs hogy roma rabol ki romát.


Remélem átjön legalább néhány embernek,hogy mire akarok ezzel kilyukadni.

A kérdés adott.



2012. júl. 21. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

mert jelenleg a romákat védi a kormány. Ezért kell a jobbik, hogy ők is velünk egy szinten legyenek.


Bár szivem szerint ez magyarország. Ha valakit "előtérbe" akarunk helyezni, azok a magyarok legyenek már.

2012. júl. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

Ítéltek már el romákat rasszista indíttatású támadás miatt, de ott konkrét bizonyítékok voltak arról, hogy a sértetteket a magyar származásuk miatt bántották.


Ugyanúgy a romagyilkosságok is rasszista eredetűek, mert konkrét bizonyítékok vannak arról, hogy miért tették.


De amiről te írsz (Bándy-ügy) csak feltételezés, és hozzámeséled, hogy azért történt mert magyar volt, holott köze sincs a dologhoz olyan értelemben, mert nem faji alapú támadásról van szó. Az egész mondandóddal csak ürügyet kreálsz ahhoz, hogy rasszistázni lehessen, feleslegesen.

2012. júl. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Miért ne lehetne egy romára azt mondani hogy rasszista? Ítéltek már el romát rasszizmusért.
2012. júl. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Második,látom neked nem jött át mire akarok kilyukadni.


Az lehet,hogy ítéltek már el romát rasszizmusért, de ha úgy vesszük minden cigány rasszista indítékkal rabol ki magyar embereket.

Vegyünk egy rablást:


Mit gondol a cigány?Ki kell választani az áldozatot, ott van egy fiatal cigány fiú aranyláncokkal,aranygyűrűvel, mindenféle fukszal.Amott pedig egy hasonló korú és testalkatú magyar fiú telefonál egy 30-40 ezer forint értékű telefonnal.

Persze hogy a magyart fogja kirabolni, de akkor itt máris faji megkülönböztetés történt,méghozzá a magyar számára hátrányosan és mivel a magyar és a cigány két külön rassz itt fennáll a rasszista indíték.Tehát rasszista indítékból fogja kirabolni a magyart.

Ha magyar rabol magyart az rablás.Ha cigány rabol cigányt az rablás.Ha cigány rabol magyart az rasszizmus (lenne) ha magyar rabol cigányt akkor rasszizmus mert a cigány azt fogja mondani,hogy őt azért rabolták ki mert cigány.Nem ezt mondják?Bármi sérelem éri őket azt azzal azonosítják be,hogy ők cigányok.

2012. júl. 21. 14:56
 5/9 A kérdező kommentje:

Ha egy cigányt igazoltatnak azonnal rákezd,hogy azért mert ő cigány.

De ha egy "magyarok gyűlése" összejövetelről hazafelé tartó embert igazoltatnak kezében a magyar zászlóval ő nem fogja azt mondani,hogy azért mert én magyar vagyok.

2012. júl. 21. 14:59
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

írnátok konkrét példát amikor a bíróság egy cigányt rasszizmusért ítélt el ?


nem kötekedni akarok mert kis nyilas kategóriájú figura vagyok csak én ilyenről még magyarországon soha nem hallotam


olyat viszont már nem 1X láttam hogy a cigány benyúlt a zsebbe a pénzért és amikor lebukott sajnáltatta magát hogy"jáj testvír ne bánts azé bántasz me cigány vaqgyok segítsetek" duma


vásárcsarnoki biztonsági őr voltam 5 évig

2012. júl. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Rasszizmus miatt elítélt cigányok:


[link]


Szlovákiából: [link]

2012. júl. 21. 15:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Értem a kérdésed.Erről az oldalról még nem néztem a dolgot,de van bent igazság.Hiszen a cigányok nem követnek el bűncselekményt cigány kárára.Ezért magában a bűncselekményben is van rasszista inditatás.
2012. júl. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mustafa33 ***** válasza:
Lehet, csak nem szabad. ☻
2012. júl. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!