Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Túl sok lenne a diplomás?

Túl sok lenne a diplomás?

Figyelt kérdés

Érdemes az egész cikket végigolvasni, mert nem hosszú. Ezzel megdől az a tévhit, hogy diplomásokból túl sok van.


[link]


2012. júl. 19. 11:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
26%
Ez az egész írás hadova!A büfészak nem hadova hanem létező nem kellő semmire nem jó szakok.És túl sok ilyen végzettség van ami nem kell.Nem diplomás kell hanem olyan képzettségű ember akinek kell a munkája.
2012. júl. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Én ezt eddig is tudtam, csak hát akik szeretnek ezzel dobálózni, azok nem veszik a fáradságot, hogy utána is nézzenek. Az emberi agy néha a kirívó esetek alapján ítél, ha bemész a mcdonaldsba biztos van pár egyetemista v. diplomás aki ott melózik, de összesen országos viszonylatban hány ilyen lehet a többi diplomáshoz képest? Nem sok, de persze ez megmarad a fejekben.
2012. júl. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%

akit már felvesznek valahová, annak kell a munkája. bár sok szak van ahol feleslegesen sokat képeznek, és nem is juttat akkora tudáshoz.

Az a baj, hogy csak pár szakmunkával lehet relatíve jól keresni.

2012. júl. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%
Inkább a minőségükkel van gond, nem a számukkal.
2012. júl. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"Ez az egész írás hadova!"


Az adatok teljesen más eredményt mutatnak.


További 2 cikk:

[link]

[link]

2012. júl. 19. 12:23
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Egyszerűen túl sok a munkanélküli, akár diplomás, akár nem. Nekem van diplomám, de már évek óta olyan helyeken dolgozom, ahova elég 8 osztály is. Tegyük hozzá, hogy többet keresek mégis, mint amikor a szakmámban dolgoztam. Ez azért elég gáz.
2012. júl. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"Az emberi agy néha a kirívó esetek alapján ítél, ha bemész a mcdonaldsba biztos van pár egyetemista v. diplomás aki ott melózik, de összesen országos viszonylatban hány ilyen lehet a többi diplomáshoz képest? "


Írták, hogy sok van, de mint diákmunkás.

2012. júl. 19. 12:24
 8/17 A kérdező kommentje:

"Egyszerűen túl sok a munkanélküli, akár diplomás, akár nem. Nekem van diplomám, de már évek óta olyan helyeken dolgozom, ahova elég 8 osztály is. Tegyük hozzá, hogy többet keresek mégis, mint amikor a szakmámban dolgoztam. Ez azért elég gáz."


DE még mindig jobb esélyel indul az aki diplomával rendelkezik, mint aki nem.

Szakmunkából is van 7-8 hiányszakma, de a többiből nincs. Ugyanígy van a diplomásoknál, annyi különbséggel, hogy a diploma segít abban, hogy könnyebben kapj munkát. Ma már sok munkához elvárás a nélkül is, hogy tényleg kellene hozzá.


[link]

2012. júl. 19. 12:26
 9/17 anonim ***** válasza:
Bárom munkanélküli volt egy évig a jogász (szeged) diplomájával, most a családi vállalkozásban könyvel.
2012. júl. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Most mindenki tud 1-2 példát hozni, ezen nem tudom miért kell fennakadni? Én is ismerek munkanélkülit.

DE országos szinten kell megnézni a statisztikát.

2012. júl. 19. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!