Ki mit gondol a magyar politikáról? Melyik pártban, vagy éppenséggel milyen parlamenti összetétellel látjátok a "jövőt", "megoldást" a jelenlegi helyzetre?
Milyen parlamenti összetételt látnátok szívesen?
Milyen lépéseket vezetnétek be a problémák megoldására?
Ti hogy látjátok?
Kérdéseimre a válaszokat kifejtve szeretném megkapni, illetve nem gyerekes civódást szeretnék olvasni, hanem mindenki hallgasson meg mindenkit, olvassuk el egymás véleményét, nincs semmi szükség a gyerekes "csúfolódásokra".
Kezdődjék is! =)
Az MSZP és Gyurcsány formációtól meg kellene tisztítani a politikumot, hogy alakulhasson egy valódi magyar baloldal. Ezt ugyanis az MSZP következetesen mindig megakadályozta. A politikától eltiltanám, akik a 2006-os bizalmi szavazáson Gyurcsánynak bizalmat szavaztak, így továbbra is miniszterelnök lehetett.
Ez után teret lehetne engedni az MSZP belső ellenzékének, el kéne tiltani ettől a baloldaltól az MSZP-hez kapcsolódó érdekoligarchiát, és hagyni, hogy valódi baloldali érdekek mentén gondolkodók alakíthassanak pártot, ilyenek mint például Gazsó Ferenc, és akik körülötte tömörültek:
Nagyon érdekes, elgondolkodtató válaszokat láthattunk eddig.
Tényleg, lehetne független képviselők a parlamentben, csak mikor gyűjtik a kopogtatócédulákat, akkor az emberek egyből elküldik az embereket nem hallgatják meg őket.
Ráadásul ki lenne manapság független?
Jó. Lehet, hogy lenne, de nem sikerülne összeszedni a szükséges szavazati küszöböt. Maximum megyei/ városi közgyűlésbe.
A vármegyékből való küldöttségnek is lenne haszna, viszont az ottani közgyűlésben is ugyebár frakciókra vannak osztva az emberek. Nehezen, de talán megvalósítható lenne.
Pártok mindig is lesznek. Szerintem már független képviselőket bejuttatni a parlamentbe nehéz lenne. Főleg most. Minden párt megy arra hogy minél több szavazóhoz juthasson. A kicsiket pedig el akarják tiporni. Ez így van, ez így is lesz, tehát mindig is lesznek pártok.
Szerintem függetlenként csakis nagyon sikeres és nagyon elismert személyek kerülhetnének be, de őket nem láthatjuk nap mint nap a televízió képernyőjén. A pártokat viszont igen. Ebből csak azt tudom levonni, hogy nehéz verseny lenne.
No de haladjunk tovább, tényleg kíváncsi vagyok az emberek véleményére! De még egyszer kérek mindenkit, ne csak egy párt nevét írja le, hanem azt, ami az ő saját véleménye.
Példákat nem akarok felhozni, gyerekes veszekedésnek ugyanis helye nincs egy komoly beszélgetés során!
Végül is erre találták ki az államfői tisztséget, csak ahogy az elmúlt időszakban, lényegében a rendszerváltás óta láthatunk szinte aláírógépek kerülnek oda. El se olvassák a törvényjavaslatot, egy szó nélkül alá is írják. Ez így nem mehetne!
A pártok választják meg, nem az emberek. Ezáltal pártkatona kerül oda.
Különböző országokban közvetlen az elnökválasztás, tehát a nép választja meg az államfőt is, nem pedig a parlament.
A királyság picit kockázatos lehet, ha önkényuralmi rendszer alakul ki például. [Jó, erre minimális a lehetőség, de tegyük fel a "bármi megtörténhet" esélyét.]
Egy király is lehet ugyan olyan korrupt, de az is lehet, hogy ez is egyike a megoldásoknak. Legfőképp ha azt nézi leginkább, hogy mi a legjobb az országának, nem pedig a külföldi tőkének, nagyhatalmaknak és az országa külpolitikájának.
Egy baj van, a királyi cím vér szerint öröklődött.
De ez is elgondolkodtató!
Nemzeti király választása ugyan picit szívszorítóan hangzik bizonyos embereknek, hogy "óó hát oda a köztársaság és a demokrácia", satöbbi...
Az alkotmány megváltoztatásához 2/3ados többség szükséges. Ezen esetben nagyon nagy szerencsével lehetne "királyságot", alkotmányos, esetleg parlamentális monarchiát kreálni. De ez a kétharmad, nem fog a közeljövőben újra megvalósulni.
Személy szerint ha tényleg ilyen módon gondolkodnak emberek, akkor inkább egy erős kezű vezető kellene, aki rendet, fegyelmet, biztonságot és békét teremtene az országban.
Ehhez persze megint jó sok változtatás kell, és természetesen az emberek összefogása, felesleges civódások nélkül.
Félre ne értsetek, én nem azt mondtam, hogy diktatúrába kell sodorni az országot. Én azt mondtam, hogy meg kell teremteni a rendet és a fegyelmet, ezáltal a békét. Utána pedig természetesen, hogy ne menjen el a ló vágtába, szintén egy újabb rendszert kellene felállítani (és ez lehet ez a szakértőkből álló kormány is) és ezzel mehetne tovább...
Csak az alapot kialakítani a legnehezebb...
# 5, Egyet is értek veled, meg nem is. Az hogy előnyt élvezzenek azok a pártok amelyekben közismert szakemberek vannak, jónak tűnik, de kit tartunk annak, és milyen jellegű előnyt élvezzenek és kikkel, mikkel szemben? Ki határozza meg, hogy kit tartunk elismertebb szakembernek? És még sorolhatnám!
Ha a pártok egy forint állami támogatást sem kapnának, annak a következménye katasztrofális lenne a demokráciára nézve. A kis pártok, szegények érdekeit védő pártok teljesen versenyképtelenné válnának, akármennyivel jobbak lennének szakmai szempontból a nagy és gazdag pártoknál, főleg azoknál, amik már olyan régen szövögetik a korrupciós hálóikat, és illegálisan, fondorlatos átláthatatlansággal teletöltötték a kasszájukat állami és egyéb pénzekkel.
A kötelező programmal egyetértek, és hozzátenném, a kötelező nyilvános vitákat is. Az EU, vagy egyéb szervezet választási felügyeletét is jónak tartom. Jelenleg a választási bizottság és a többi is mind fideszes túlsúlyban vannak.
# 9, Attól, hogy egy népszavazás arról határoz, hogy ne legyenek pártok, és mindenki maga lelkiismerete szerint döntsön, még az nem fog megvalósulni. Lehet hogy a képviselők neve alatt/mellett nem lesz többé látható, hogy melyik párthoz tartozik, de a klikkek megmaradnak, és sokkal gátlástalanabbul csinálhatják a mutyikat.
A választási rendszerben fontosnak tartanám az ajánlószelvény intézményének eltörlését, vagy legalábbis azt csak a parlamenten kívüli pártoknak írnám elő, (volt) parlamenti pártoknak egyenesen tiltanám. Ezt a kört azért is tiltanám, mert itt a legnagyobb a választási csalás lehetősége, és nem is igazságos.
Azt is fontosnak tartanám, hogy ha az egyéni választó kerületben nem indul egy pártnak jelöltje, de van országos listája, akkor arra szavazhasson, aminek a töredékszavazatoknál van jelentősége.
Az egyéni választókerületek határait vissza kellene állítani, a választóbizottságok intézményét is teljesen át kellene alakítani, stb.
Azt is fontosnak tartom, bár ezzel sokakat meg fogok botránkoztatni, hogy ne csökkentsék a képviselők számát. Ennek egyik oka az, hogy a kevesebb képviselő egyre több tanácsadót foglalkoztathat átláthatatlanul közpénzen, egyáltalán nem gazdaságos, másfelől meg a demokrácia ellen van, hiszen kevésbé tükrözi a választói akaratot. (Pl. kis / új pártoknak a bejutási esélyét drasztikusan csökkenti)
És hogy az eredeti kérdésre is válaszoljak, vagyis hogy kit látnék szívesen és miért...
Mindenképpen szeretném, ha az LMP sokkal több képviselője jutna be, mert ők a leghiggadtabbak, és szeretnék a szakmai politizálás kultúráját követni. Konkrétan és nyilvánosan közölték és közlik a terveiket, egyedüliként nyilvánosságra hozták a bevételeiket és a kampányköltségvetésüket. Fenntartható és igazságos a gazdaság és szociális politikájuk, nem mossák a többi párthoz hasonlatosan az emberek agyát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!