Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha saját kitermelt olajból...

Nem dávid kérdése:

Ha saját kitermelt olajból hajtom a saját autómat azért miért büntetnek meg?

Figyelt kérdés
inkább örülni kéne hogy nem szennyezem a környezetet..
2012. júl. 10. 22:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Szemét olajcégek lefizették a kormány, hogy azt a drága környezetszennyező sz*rt lehessen csak venni.
2012. júl. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Mert semmi sem a tiéd,minden a kormányé,mert nem adózol érte,mert ez egy ge*i kapzsi világ,mert nem akarják hogy boldogulj ebben az el*úrt életben stb
2012. júl. 11. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

mert nem adóztál

senkit nem érdekel hogy honnan loptad az olajat de falhoz állítanak mert nem csengeted a pénzt viki bácsinak

2012. júl. 11. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
nem lopom az olajat hanem szakácsként elhasznált életolajjal tudnám hajtani a kocsim. Igaz rá kéne költeni de még mindig jobban megéri mint benzinnel menni.
2012. júl. 11. 06:32
 15/20 anonim ***** válasza:

Nyugodtan megteheted, ha befizeted utána a jövedéki adókat, és megszerzed a szükséges engedélyeket...


Mondjuk a végeredmény drágább lesz, mintha dízelt vennél.

2012. júl. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
És irdatlan büdös. Én ismertem egy srácot, aki így hajtotta a Ladát, Chips volt a beceneve, mert olyan szag volt az utcában, mintha 10 tonna krumplit sütnének a sarkon.
2012. júl. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

,,A vízzel hajtásnak csak annyi baja van jelenleg, hogy a víz bontásához ugyanannyi energia kell, mint amennyi a bontásából származik, szóval ha a bontásra szánt energiát a hajtásra fordítjuk, ugyanott vagyunk."


Termikus bontásról, motorban keletkező hulladékhő hasznosításáról hallottál már?

Esetleg arról, hogy ha kis mennyiségű víz jut a motorba, akkor szintén a jelen levő hő hatására a keletkező gőz tágulni kezd, azaz lefele nyomja a dugattyút a terjeszkedési ütemben? (mondjuk ez ugyanaz, csak konkrétabban írtam le és nem biztos, hogy van term. bomlás :D)

Persze, ezek nem váltják ki teljesen az eddigi üzemanyagot, de jelentősen csökkentik a fogyasztást. Próbálj ki egy régebbi, lehetőleg karburátoros autót, eső utáni párás időben érezhetően jobban megy, mint száraz levegő esetén. Bár nekem a 2004-es BMW F650GS motorom is jobban megy azonos gázállásnál esőben, mint száraz időben.

2012. júl. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A hulladékhő hasznosítását ne nevezzük már vízzel hajtásnak.
2012. júl. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Igen, épp ezt mondom én is, hiszen ha bármilyen ,,vizet-autóba" téma felmerül, mindig azt ismételgeti valaki, hogy a vízbontáshoz több energia kell, mint amit nyersz vele, és végig se gondolja, hányféleképpen használható.
2012. júl. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Amilyen hasznosítást mondtál, az a belső égésű motor ötvözése a gőzgéppel, használható lenne, csak a kőolajcégeknek nem éri meg, ezért nem is támogatják a fejlesztést. Kb. mint a félig híbrid autók, ahol a fékezés energiáját hasznosítja egy elektromotor és plusz lóerőt ad az autónak a fogyasztás emelése nélkül, viszont önmagában ez a motor az autót nem képes működtetni, csak rásegít, de a fogyasztást ezzel is csökkenti.
2012. júl. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!