Hoffmann ha hazudik akkor miért nem egyfajtát hazudik? Ha jók az elhelyezkedési eséllyel akkor miért nem vezetik be ugyanezt műszaki, informatikai szakokra is. Ott még jobb a helyzet mind a gazdaságin? Egyáltalán ez a nő tudja mit beszél?
Eddig Rózsa azt mondta, hogy túlképzés van és nehéz elhelyezkedni, ezért kell csökkenteni a helyett.
Most már teljesen másként gondolja:
"Hoffmann Rózsa szerint a jogi és a gazdasági képzések azért nem kaptak plusz állami helyeket, mert a diplomások a statisztikák szerint egy-három hónapon belül állást találnak, az országos átlagot messze meghaladó fizetéssel. Azok tehát, akik önköltséges formában végzik el ezeket a szakokat, „olyan lehetőséghez jutnak, amellyel könnyedén vissza tudják fizetni a diákhitelt” – tette hozzá. "
Ez elég rossz indok, mert jobbak az esélyes műszaki, informatikai szakokon ott pedig mégis ellentétes dolgot csináltak.
Hoffmann eléggé szenilis kezd lenni. 1 éve még letagadott egy javaslatot, de csak az ment ki a fejéből hogy aláírta.
A politikai hazugságok legtöbbje visszavezethető arra az egyszerű disszonanciára, hogy a demokráciában az elmélet és a gyakorlat nem passzol teljesen.
Elvileg a nép elég okos ahhoz, hogy tudja, hogy kit kell megválasztani, ezért a pártok megpróbálnak a nép kedvében járni, hiszen egy választási győzelem rengeteg anyagi nyereséggel is jár.
A gyakorlatban viszont a nép nem elég okos, így a politikusok ahelyett, hogy a nép akaratát teljesítenék, inkább hazudnak neki, mert ezzel is elérik, hogy rájuk szavazzanak.
Ezért van az, hogy az értelmes embereket megkeseríti a politika.
Visszatérve a hoffmanni problémához, ha az én véleményem érdekel, a probléma forrása az, hogy az oktatási reformot tíz évre végre kellett volna hajtani. Az államilag finanszírozott képzés azt jelenti kábé, hogy az adófizetők fizetik a saját képzésüket bulizással elhúzó, bukdácsoló egyetemistákat. Az egyetemistának nem áll érdekében tanulni, hiszen az állam úgyis kifizeti a költséges féléveket. Ha viszont a tanuló a saját zsebén érzi a képzésének árát, rögtön motiválva lesz a tanulásra. Így költséghatékonyabb a tanulás. Egy teljesítmény alapú ösztöndíjazási rendszerrel összekötve kifejezetten előnyös felsőoktatást lehetne összehozni szvsz.
Persze itt sok más dolog is van a háttérben. Ugye már Gyurcsányban is megvolt a szándék, hogy hatékonyabbá tegye a felsőoktatást, de akkor jól ellene lehetett hangolni a népet a saját kapzsiságunkkal. Ki akar fizetni?! Most Hoffmannak ugyanezzel a problémával kell megküzdenie, ezért találták ki a diplomás munkanélküliséget. Az országban 11% a munkanélküliség, a diplomások körében 3,5%, tehát nincs diplomás munkanélküliség. Ez egy jól hangzó kifejezés arra, hogy valami hasonlót lenyomjanak az emberek torkán, mint amit Gyurcsány próbált, jelzem szükség is lenne rá, de nem gondolom, hogy az a legjobb mód erre, ahogy Hoffmann csinálja.
Növeli a problémát, hogy az utóbbi években óriási a kivándorlás, és tényleg külföldön próbálnak szerencsét az állami pénzen tanult emberek, ami nyilván szar az államnak. De az EU elvekkel ellenes tüneti kezelés, a diplomások visszatartása embertelen kényszermegoldás, a valódi megoldások pedig a diplomások hazacsábítása vagy a gyurcsányi elvekre épülő, "mindenki fizet valamekkoar tandíjat" elv lehet csak emberséges.
Politikai okokból a Fidesznek el kell határolódnia Gyurcsánytól, a diplomásokat nem tudja itthon tartani versenyképes fizetéssel, ezért folyamodik a Fidesz a megtévesztéshez, hazugsághoz és a friss diplomások erőszakos marasztalásáhz.
Ez tipikusan az a helyzet, hogy bár a diploma befektetés, mert behozza az árát, ahogyan egy kisvállalkozás, ami szürkemarhákat tenyészt, de megdöglenek a szürkemarhák, mert a legelőket már lerágta a Közgép meg a CBA.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!